2p
Sajtóinformációk szerint nem véletlen, hogy a térségből csak a magyar és a lengyel vezetőkkel nem áll szóba a francia elnök - Havasi Bertalan szerint viszont szó sem volt találkozóról ebben a körben.
Ültek már egy asztalnál: Orbán Viktor magyar, Beata Szydlo lengyel, Bohuslav Sobotka cseh miniszterelnök, Emmanuel Macron francia államfő és Robert Fico szlovák kormányfő megbeszélése az Európai Unió állam- és kormányfőinek kétnapos csúcstalálkozója második napján Brüsszelben 2017. június 23-án. MTI Fotó: Miniszterelnöki Sajtóiroda / Szecsődi Balázs

Nem volt szó arról, hogy Emmanuel Macron francia elnök mostani útján Magyarországra jönne, ugyanakkor még ebben az évben sor kerülhet egy újabb hivatalos találkozóra a V4-ek és Franciaország között; ennek időpontját még keresik - válaszolta az Origo kérdésére Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke.

A francia elnök előző nap háromnapos kelet- és közép európai útra indult, ám látogatása során nem érinti Magyarországot - Bécsben, Bukarestben és Szófiában viszont megjelenik. Bécsben ráadásul az osztrák mellet a cseh és a szlovák kormányfővel is találkozik - gyakorlatilag csak a varsói és a budapesti vezetéssel nem kerül kapcsolatba körútja során. Az Index Eurologus blogja francia forrásból úgy értesült, ez szándékos üzenet.

Az úttal kapcsolatban az ellenzéki sajtóban megjelentek olyan állítások, hogy Macron szándékosan nem jön Budapestre. Erről azonban eredetileg sem volt szó - írta most a kormánypárti Origonak Havasi Bertalan.

Az igazság csak később derül ki

Nem volt olyan terv vagy megállapodás, hogy Emmanuel Macron idén augusztusban Magyarországra látogatna. Ugyanakkor júniusban, az EU-csúcstalálkozó előtt a visegrádi négyek miniszterelnökei - köztük Orbán Viktor - már megbeszélést folytattak a francia elnökkel (lásd a fentebbi fotón). Itt merült fel annak lehetősége, hogy még ebben az évben tarthatnának egy újabb Franciaország-V4 hivatalos találkozót - mondta Havasi.

Júliusban egyébként a Francia Nagykövetségen adott fogadáson a francia nagykövet, Eric Fournier valóban azt jelentette be, hogy még az idén Magyarországra látogat Emmanuel Macron, a Francia Köztársaság elnöke. Az tehát csak decemberben derül ki, hogy végül teljesen elkerül minket idén a francia elnök, vagy csak ebből a körből marad ki Budapest és Varsó.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Elgázolta a piaci lakáshiteleket az Otthon Start – kell aggódni?
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 13:06
Minden öt forintból négyet támogatással helyeznek ki a bankok, az arány korábban fordítva volt. De mennyire nagy baj ez?
Makro / Külgazdaság Újabb kriptós cég lép le Magyarországról, a pénz kiutalása sem megy egyszerűen
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 12:47
Aki kiutalná a pénzét, annak az ügyfélszolgálattal kell egyeztetnie. Tovább dőlnek a hazai kripto-dominók.
Makro / Külgazdaság Alig győzték az ajánlatokat: újabb 256 milliárd forintot zsebelt be a magyar kormány
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 12:24
Alacsonyabb hozamok mellett is a tervezett összeg sokszorosát értékesítette államkötvényből az Államadósság Kezelő Központ.
Makro / Külgazdaság Így szegényedtek el a nyugdíjasok az elmúlt 12 évben Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 10:46
Nyílik az olló a dolgozók bére és a nyugdíjak között, ezen a 13. havi és a 14. havi nyugdíj bevezetése sem változtat. A nyugdíjak egyre alacsonyabbak a bérekhez képest. 
Makro / Külgazdaság A mosoly fagy az arcára annak, aki csütörtökön tankol
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 10:27
Hideg van, de legalább egyre olcsóbb a benzin.
Makro / Külgazdaság A lengyeleknél már összejött, amiről a magyar kormány csak álmodik
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 09:33
Gyere haza, lengyel fiatal program nélkül is özönlenek haza a lengyel vendégmunkások – sőt a britek is mennek velük.
Makro / Külgazdaság Újabb gyomrost kaptak a hazai kriptósok
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 09:03
Már péntektől kivonul a magyar piacról egy népszerű alkalmazás.
Makro / Külgazdaság Megint felvett 3 milliárd eurónyi hitelt a magyar kormány – de milyen kamatra?
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 08:39
Sikeres volt az eurókötvény-kibocsátás, nagy érdeklődés mellett alacsonyabb kamatra vettek a befektetők.
Makro / Külgazdaság Budapesten szinte lépni sem lehetett a külföldiektől
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 08:30
A magyarok viszont kevesebbet utaztak novemberben.
Makro / Külgazdaság Make the Dollar Great Again: ez is lehet Trump terve Venezuelával
Imre Lőrinc | 2026. január 8. 06:00
Egyre inkább az Európai Uniót is magába foglaló, nyugati befolyási övezetbe szorul vissza az Egyesült Államok a dollár vezető szerepének megóvása céljából. Az év eleji, sokkoló venezuelai beavatkozás is ezt mutatja. A lapunk által megkérdezett szakértő szerint hosszabb távon „csak” az olajra van szüksége az amerikaiaknak, akik a petrodollár szerepének erősítésével őriznék meg a pénzügyi status quót.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG