3p

Az Mfor.hu és a Privátbankár.hu által rendezett Klasszis Klub következő rendezvényén ezúttal már személyesen lehet kérdezni a meghívott hazai szakértőinktől. A kerekasztal-beszélgetésre március 23-án, csütörtökön kerül sor, amikor két kiemelt témát járunk körül: a banki, hitelezési környezetet és a geopolitikai helyzetet.

Több mint két éve, 2021 elején indult el a Klasszis Klub rendezvényünk, amely keretében egy órán keresztül beszélgetünk neves hazai közéleti személyiségekkel, politikusokkal, gazdasági szakértőkkel, vállalatvezetőkkel. Eddig ezek az események online zajlottak, most azonban szintet lépünk, immár személyes részvétel mellett folynak majd a diskurzusok, ráadásul nem egy, hanem több szereplővel, s nem csak egy témában. 

Az első ilyen beszélgetésre 2023. március 23-án, csütörtökön 17 órakor kerül sor, s két kiemelt témával foglalkozunk: a banki, hitelezési környezettel és a geopolitikai helyzettel. 

Az első panelbeszélgetésen hazai bankvezérek vesznek részt, a másodikon pedig neves külpolitikai szakértőket és az ukrán frontot is megjárt tudósítót is kérdezünk.

Alig csillapodott a koronavírus-járvány, máris egy újabb nehézséggel kellett szembenéznie a hazai bankszektornak is. Az orosz-ukrán háború több negatív hatással is járt, az extraprofitadó, a kamatstop és az agrármoratórium súlyos tízmilliárdokkal csökkenti a bankok finanszírozási képességeit, amit csak tetéznek a jegybank likviditásszűkítő lépései. Hogyan tudnak így hozzájárulni a bankok az elsődleges feladatuk, a gazdasági növekedés finanszírozásához? Mennyire segítenek ebben az állami programok?

Az első panelbeszélgetésben ezekre a kérdésekre keressük a választ nagybanki vezetőkkel - Jelasity Radovánnal, a Magyar Bankszövetség elnökével, az Erste elnök-vezérigazgatójával és Simák Pállal, a CIB Bank elnök-vezérigazgatójával -, valamint a Magyar Nemzeti Bank volt elnökével, közgazdásszal, lapunk állandó szerzőjével, Bod Péter Ákossal.

Több mint egy éve dúl a háború Ukrajnában. Mi a béke ára? Hol tartunk most? Reális-e a tűzszünet a közeljövőben? Melyek lennének ennek feltételei orosz és ukrán oldalon? Mi a béke ára, és ki fogja azt megfizetni? Milyen a háború belülről? És mi lesz Magyarországgal?

Megannyi, vélhetően sokakat foglalkoztató kérdés, amelyet a második panelbeszélgetésen járunk körbe meghívott vendégeinkkel: Káncz Csaba geopolitikai szakértővel, lapcsoportunk állandó szerzőjével, Rácz András és Bendarzsevszkij Anton Oroszország-szakértőkkel és a fronton járt Vörös Szabolcs külpolitikai újságíróval.

Az esemény weboldala, jelentkezés >>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Mi lehet az amerikai védőpajzs?
Privátbankár.hu | 2025. november 17. 15:04
Orbán Viktor miniszterelnök az Egyesült Államokban járt, és azt mondják, sok mindent intézett, konkrétumok viszont alig vannak, az igazán fontos megállapodás pedig elmaradt – erről beszélt főmunkatársunk, Herman Bernadett a Trend FM hétfői adásában.
Makro / Külgazdaság A kereskedők adtak egy tippet a kormánynak
Privátbankár.hu | 2025. november 17. 12:17
A kevesebb közteher szerintük jobb lenne.
Makro / Külgazdaság Kiderült, milyen árak lesznek a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2025. november 17. 11:12
A héten kedden nem változnak az üzemanyag nagykereskedelmi árak. 
Makro / Külgazdaság 11 pontban könnyíti a vállalkozások terheit a kormány – jelentette be Orbán Viktor
Privátbankár.hu | 2025. november 17. 10:52
Ezt tartalmazza a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnökével hétfőn délelőtt kötött megállapodás.
Makro / Külgazdaság Nagyon szép számokat közölt az AutoWallis
Privátbankár.hu | 2025. november 17. 09:58
A Kiskereskedelmi Üzletág mutatta fel a legnagyobb növekedést.
Makro / Külgazdaság Mexikóvárosban erőszakba torkollt a Z-generáció tiltakozása
Privátbankár.hu | 2025. november 16. 12:05
Száz rendőr sérült meg Mexikóvárosban, amikor tüntetők megtámadták a Nemzeti Palotát a drogcsempészet ellen küzdő michoacáni polgármester megölése ellen tiltakozva.
Makro / Külgazdaság Vészesen drágul a marhahús – Trump újabb mentességet adhat
Kollár Dóra | 2025. november 16. 10:26
A marhahús miatt hátrálhat meg az amerikai kormány.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter: „Már csak az a kérdés, hogy mennyire van vége”
Privátbankár.hu | 2025. november 15. 16:52
Megérkezett a Tisza elnökének válasza a miniszterelnök délelőtti megszólalására.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor: „veszély van”
Privátbankár.hu | 2025. november 15. 14:59
Háborús is, pénzügyi is. Interjúszerűséget adott hívei előtt a miniszterelnök.
Makro / Külgazdaság Nincs haladék az amerikai szankcióknál – egyre nagyobb a baj Szerbiában
Privátbankár.hu | 2025. november 15. 13:34
Megelégelte az időhúzást az amerikai hivatal. A Mol is felmerült, mint lehetséges vásárló.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG