2p

Nyilván sokan fognak támadni a látogatás miatt - írta Szijjártó a Facebookon.

Az Ukrajnában zajló háború egyre durvább, egyre több ember hal meg a harcok miatt. Most emberéleteket kell menteni, azt pedig csak békével lehet - fejtette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter Facebook bejegyzésben.

Magyarország azt várja el a nemzetközi közösség minden tagjától, hogy a mielőbbi béke érdekében lépjenek fel és kerüljék azokat a lépéseket, amelyek a háború meghosszabbodásának vagy eszkalációjának kockázatával járnak - mantrázza az orosz propagandába illő mondatokat Magyarország külgazdasági és külügyminisztere.

Ezt a béke álláspontot fogom képviselni a mai minszki tárgyalásaimon is - fogadkozott Szijjártó.

Nyilván sokan fognak támadni a látogatás miatt, de a mi álláspontunk egyértelmű: a kommunikációs csatornákat nyitva kell tartani. Ha nem így cselekednénk, akkor a békére való felhívás üzenetét ma sem tudnám átadni.

A magyar miniszter kijelentései azért rendkívül kínosak, mert mind az ukrán vezetés, mind az Európai Unió, mind az Egyesült Államok és további szövetségesei nyilvánvalóvá tették, hogy az orosz agresszióval szemben fel kell lépni, meg kell akadályozni, hogy az agresszió eredményes eszköznek bizonyulhasson nemzetközi konfliktusok kezelésében, és tiszteletben kell tartani Ukrajna szuverenitását és területi épségét. Az ukrán területekről történő orosz kivonulás tehát előfeltétele a békéről szóló tárgyalásoknak. 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Rossz hírek érkeztek az EU-ból
Privátbankár.hu | 2026. január 6. 12:37
Lassult az euróövezet gazdasági növekedése decemberben.
Makro / Külgazdaság Mi még egy hetet várhatunk arra, amit a franciák már most tudnak
Privátbankár.hu | 2026. január 6. 10:17
Lassul az infláció, csak 0,8 százalékkal emelkedtek éves szinten az árak decemberben Franciaországban. 
Makro / Külgazdaság Megint jött egy rossz hír a KSH-tól: romlott az egyenleg
Privátbankár.hu | 2026. január 6. 08:36
A kormányzati szektor III. negyedévi hiánya 909 milliárd forint volt, a GDP 4,2 százaléka. Az egyenleg 95 milliárd forinttal, 0,2 százalékponttal kedvezőtlenebb az egy évvel korábbinál – írja a KSH.
Makro / Külgazdaság Lesz mit megmagyaráznia Szijjártó Péternek
Privátbankár.hu | 2026. január 6. 08:30
Nagyot romlott a külkereskedelmi egyenleg novemberben.
Makro / Külgazdaság Beköszönthet a Kánaán a kutakon Venezuela után? Reagáltak a szakértők
Imre Lőrinc | 2026. január 5. 19:49
A globális olajárak csökkenését várja Orbán Viktor miniszterelnök az Egyesült Államok venezuelai katonai bevatkozása után. A kormányfő mindezt a kínálat várható növekedésével hozta összefüggésbe. A valóság azonban nem ennyire egyszerű.
Makro / Külgazdaság Bulgáriának sikerült, Orbán Viktor makacsul ellenzi – egyre távolabb a magyar euró?
Vámosi Ágoston | 2026. január 5. 19:27
Akkor sem lenne egyszerű folyamat az euró bevezetése Magyarországon, ha tavasszal felállna egy új nemzetgazdasági / pénzügyminisztérium. Az uniós feltételrendszer teljesítésétől több területen is messze áll a magyar gazdaság: 5 százalékos hiánycélokkal és 7 százalék körüli kamatokkal esélyünk sincs. Megnéztük, mi kellene ahhoz, hogy a magyar boltokban is euróval fizessünk.
Makro / Külgazdaság Kellemetlen hír érkezett Magyarország szomszédjából
Privátbankár.hu | 2026. január 5. 16:57
Megugrott az osztrák munkanélküliség.
Makro / Külgazdaság Mostantól jobb lett Magyarországon adózni
Privátbankár.hu | 2026. január 5. 16:11
Életbe lépett a korábban bejelentett 11 pontos adócsomag, kibővült a családi adókedvezmény-rendszer – mi változott január 1-jével?
Makro / Külgazdaság A magyar autósoknak sem mindegy, hogyan végződik a venezuelai kaland
Privátbankár.hu | 2026. január 5. 15:04
Venezuela rendelkezik a kutatások szerint a legnagyobb olajkészlettel, így tartani lehetett attól, hogy a hétvégi amerikai beavatkozásnak érdemi hatása lesz a piacokon. Az energiahordozók tőzsdei jegyzése azonban még esett is a hét első napján. A háttérben meghúzódó okokról is beszélt a Trend FM hétfő reggeli műsorában kollégánk, Király Béla.
Makro / Külgazdaság Itt egy újabb jel arra, hogy nincs minden rendben Putyin hátországában
Privátbankár.hu | 2026. január 5. 13:37
A lakosság nem vásárol új autókat.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG