1p
Párizsba, majd Németországba utazik a magyar kormányfő. Első állomásán az OECD elnökével, Angel Gurríával folytat megbeszélést.

Orbán Viktor miniszterelnök Párizsba utazott, ahol csütörtökön megbeszélést folytat Angel Gurríával, az OECD főtitkárával, majd felszólal a szervezet tanácsülésén - tájékoztatott Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője  szerdán. A kormányfő útja során nem hivatalos megbeszélést folytat a francia politikai élet több meghatározó személyiségével is - tette hozzá.

Az Orbán Viktor németországi látogatásával kapcsolatos német lapértesüléseket Havasi Bertalan úgy kommentálta: a miniszterelnök április 18-án, 19-én és 20-án tartózkodik Németországban. Stuttgartban és Bonnban tárgyal majd vállalatvezetőkkel és a politikai élet szereplőivel, illetve több fórumon is előadást tart. Havasi Bertalan helytállónak nevezte azt a lapinformációt is, miszerint a magyar kormányfő 19-én találkozik Helmut Kohl korábbi német kancellárral.

Tekintettel arra, hogy a programok egy része nem sajtónyilvános, illetve folyik még a szervezés, a részletekről később tudnak tájékoztatást adni - közölte a sajtófőnök.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Magyar Pétert felkérte Sulyok Tamás az új kormány megalakítására
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 11:10
Az új Országgyűlés alakuló ülése május 5-én vagy 6-án lehet.
Makro / Külgazdaság „Kiterjesztjük a rezsicsökkentést” – mondta Magyar Péter a közmédiában
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 10:10
Erősen kezdett a Kossuth rádióban és a köztévében Magyar Péter, őszintén és határozottan beszélt a riporterekkel. 
Makro / Külgazdaság Betlizett az ipar februárban, nehéz lesz a Tisza-kormány dolga
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 08:30
Megerősítette az első becslésben szereplő adatokat a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). Az ipari termelés éves és havi alapon is csökkent Magyarországon februárban.
Makro / Külgazdaság 390 milliárdos informatikai közbeszerzés: megvannak a nyertesek
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 08:19
A Digitális Kormányzati Ügynökség óriási tenderén több tucat informatikai vállalkozás osztozik, ismerős nevek is vannak a nyertesek között.
Makro / Külgazdaság A magyar euróval kapcsolatban az Európai Központi Bank is bizakodó
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 07:01
Az EKB elnöke, Christine Lagarde a magyar euróról beszélt a Bloombergnek, de ehhez még nehéz feltételeket kell teljesítenie a Tisza-kormánynak.
Makro / Külgazdaság Mutatjuk, hogy milyen gazdasági helyzetet örököl a Tisza: szinte azonnal lépnie kell az új kormánynak
Imre Lőrinc | 2026. április 15. 05:59
Már a vasárnapi országgyűlési választások előtt nagyon sok hazai és nemzetközi elemző elmondta, bárki is alakíthat majd kormányt április 12-e után, a korábbihoz képest egy fegyelmezettebb költségvetési politikát kell folytatnia, hogy Magyarország elkerülhesse a legrosszabb, bóvli-forgatókönyvet. De vajon mennyivel örököl most nehezebb gazdasági helyzetet a Tisza-kormány, mint az elmúlt 16 évben a Fidesz-KDNP?
Makro / Külgazdaság Sulyok Tamás marad hivatalában
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 19:21
Sulyok Tamás köztársasági elnök Magyar Péter felszólítása ellenére sem mond le tisztségéről. A Sándor-palota közlése szerint az államfő szigorúan az alkotmányos előírásokat követve hívja majd össze az új Országgyűlést, és tesz javaslatot a miniszterelnök személyére.
Makro / Külgazdaság Híre hamva sincs a Magyar Pétert bennfentes kereskedelemmel vádoló vizsgálatnak
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 18:59
Megszüntette a főügyészség a Magyar Péterrel kapcsolatos büntetőeljárást.
Makro / Külgazdaság Zelenszkij elárulta mikor fejezik be a Barátság kőolajvezeték javítását
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 16:52
Április végéig befejezik az ukrán szakemberek az orosz támadásban megrongálódott Barátság kőolajvezeték javítását – jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök kedden Berlinben Friedrich Merz német kancellárral közösen tartott sajtótájékoztatóján.
Makro / Külgazdaság Közleményt adott ki az üzemanyagkészletekért felelős szövetség
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 16:41
Tájékoztatást adott a Magyar Szénhidrogén Készletező Szövetség.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG