2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Az elemzői várakozásoknál kedvezőbben alakult a GfK gazdaságkutató intézet februárra vonatkozó, előremutató német hangulatindexe. Az index értéke a decemberivel azonos szinten, 9,4 ponton maradt.
A Brandenburgi Kapu Berlinben

A piaci elemzők többsége enyhe csökkenésre, 9,3 pontra számított. Egy évvel ezelőtt 9,3 pontot ért el a mutató. Tavaly januárban állt a legalacsonyabb szinten, 9 ponton az index, míg az éves maximumot 10,2 ponton júniusban érte el.

A következő 12 hónaphoz kapcsolódó várakozások mutatója enyhén javult: az előző havi 2,9 pontról 4,2 pontra emelkedett. A fogyasztók vásárlási hajlandóságát tükröző alindex értéke 49,0 pontról 52,7 pontra emelkedett, de a jövedelmekhez kapcsolódó várakozások mutatója 50,8 pontról 47,2 pontra süllyedt.

Még nem érezni a veszélyeket

A jelek szerint a német fogyasztók bizalmát még mindig nem kezdte ki tartósan a megnövekedett terrorveszély és a menekültválság megoldásáról folyó vita. A gazdaságkutató elemzése szerint a minden hónapban 2000 fogyasztó megkérdezése alapján készülő felmérésből az derül ki, hogy a számos kockázat dacára a németek továbbra is bíznak abban, hogy a gazdaság a következő hónapokban is szerény növekedést fog mutatni.

Az előzetes adatok szerint Németország hazai összterméke 1,7 százalékkal bővült tavaly, ami az utóbbi négy év legjobb eredményének számít. A várakozások szerint idén hasonló mértékben növekedhet a német gazdaság. 

A gazdasági növekedést alapvetően a belső fogyasztás élénkülése hajtotta. A németek költekezési kedvét erősítette, hogy a foglalkoztatottság növekedett, miközben az alacsony infláció mellett a bérek emelkedtek, az energiahordozók ára pedig csökkent. Emellett az alacsony kamatok miatt a megtakarítások kevésbé kínáltak vonzó lehetőséget.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Vlagyimir Putyin még egyáltalán nem dörzsölheti a markát olajbevételei miatt
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 17:00
A Reuters keddi számításai szerint az orosz szövetségi költségvetés olaj- és gázadóiból származó bevételei márciusban várhatóan 52 százalékkal, 520 milliárd rubelre – 6,4 milliárd dollárra – csökkennek a 2025-ös év azonos hónapjához képest a gyengébb olajárak és az erősebb rubel miatt.
Makro / Külgazdaság Dobogón volt tavaly a magyar infláció az EU-ban
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 16:40
Az Eurostat legújabb adatai európai kitekintésben azt mutatják, hogy hazánkban Horvátországgal megegyező értékkel a harmadik legmagasabb volt az éves átlagos infláció 2025-ben – mutat rá a GKI.
Makro / Külgazdaság Szörnyű katasztrófát okozhat az iráni háború – figyelmeztet az ENSZ
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 16:00
Tízmilliók éhezhetnek majd, ha a nyárig elhúzódik a háború – írja a Világélelmezési Program (WFP) elemzésében.
Makro / Külgazdaság Török Gábor: az állás a valóságban szorosabb lehet, bejöhet a Fidesz kampánya
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 12:36
Minimális esélyt ad a Tisza kétharmados győzelmének a politológus, a győzelemre is csak kicsit tartja esélyesebbnek Magyar Péteréket.
Makro / Külgazdaság Szerdától még drágább lesz a tankolás
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 12:04
Tovább nőnek a piaci árak, lassan literenként száz forintot lehet spórolni a védett áras gázolajjal.
Makro / Külgazdaság 2,3 millió magyar revolutos élete változik meg
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 11:41
Kell félteni az ingyenes átutalásokat? Fiókteleppel és „rendes” magyar bankszámlákkal újit a cég.
Makro / Külgazdaság Ön is szívhatja a fogát a Hormuzi-szoros lezárása miatt
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 11:22
A fontos szállítási útvonal lezárásának hatásait Magyarországon is érezni.
Makro / Külgazdaság Nagy változások jönnek a BUX indexben
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 10:56
Három részvény be, egy ki. Az MBH Banknak is nagy lépés ez.
Makro / Külgazdaság Gyorsan elkapkodták a Demján Sándor Program szabad felhasználású forgóeszköz-finanszírozásának megemelt keretét
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 10:26
Ezután is elérhetők azonban az EXIM további konstrukciói.
Makro / Külgazdaság Így készülhetünk az orosz gáz utáni időkre? Szépen összejöttek az állami tízmilliók
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 09:54
Már 70 milliárd felett jár a maximum tízmillió forintos felújítási programban igényelt támogatások összege.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG