2p

Csúcson a forint, visszatér a bizalom: mire számíthatnak a hazai befektetők? A változások a magyar tőzsdét is elérik?

Online Klasszis Klub élőben Szalay-Berzeviczy Attilával!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, a BÉT korábbi elnökét!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Az elmúlt órák hírei egy helyen.

  • A német energiaügyi ügynökség vezetője arra kérte a németeket, hogy takarékoskodjanak az energiával és készüljenek fel a télre, mert attól tart, hogy Oroszország leállíthatja a földgázszállításokat.
  • Katonai adatokkal teli, titkos orosz hardvert találtak ukrán határőrök az észak-ukrajnai Csernyihivben, közölték az ukrán hatóságok. A merevlemez 100 gigabájtnyi orosz katonai adatot tartalmazott, köztük az egyik légvédelmi egység katonáinak listájával és személyes adataival, de voltak rajta részletek orosz fegyverekről és hadgyakorlati tervekről is.
  • Magyarország területére 2022. július 1-jén 0 óra és 24 óra között az ukrán-magyar határszakaszon 6839 fő lépett be – közölte az Országos Rendőr-főkapitányság. A román-magyar határszakaszon belépők közül 6252 fő nyilatkozott úgy, hogy Ukrajnából érkezett.

Katonai titkos hardverhez is hozzájutottak. Fotó: Depositphotos
Katonai titkos hardverhez is hozzájutottak. Fotó: Depositphotos

  • Az ukrán hadsereg cáfolja azokat a híreket, miszerint az oroszok és az általuk támogatott szakadárok körülvették Liszicsanszk városát. Az ukrán nemzeti gárda szóvivője szerint a város környékén dúlnak a harcok, de a várost nem vették körül, az az ukrán hadsereg ellenőrzése alatt áll.
  • Az orosz védelmi minisztérium közlése szerint az ukrán hadsereg öt parancsnoki állomását semmisítették meg Donbasz és Mikolajiv régiókban. Három fegyvertárolót is megsemmisítettek a délkelet-ukrajnai Zaporizzsja régióban. Az információkat egyelőre nem erősítették meg független források.
  • Ukrajna 42 Oroszországhoz tartozó vasúti kocsit foglalt le, melyekben nagyjából 800 ezer font értékű vagyon volt.
  • Nem teljesítette a katonai szolgálatot, ezért letartóztatták Ivan Fedotov jégkorong kapust, aki májusban szerződött a Philadelphia Flyershez. A 25 éves Fedotov finnországi születésű, de Oroszországban nevelkedett, orosz színekben indult az idei pekingi olimpián is Az egyik szentpétervári jégkorongpályán tartóztatták le.
A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Hamarosan jön az Európai Bizottság delegációja Magyarországra
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 19:33
Jövő héten Budapestre jön az Európai Bizottság magas szintű delegációja: a tárgyalások célja, hogy a május 25-i héten megállapodhassanak a bizottság vezetőjével az uniós pénzekről – mondta Magyar Péter miniszterelnök a Tisza-kormány első, Ópusztaszeren tartott ülésének szünetében sajtótájékoztatón.
Makro / Külgazdaság Berendelte az orosz nagykövetet a Tisza-kormány
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 19:04
Kezdetben heti két ülést tart a kormány, és még ezen a héten kinevezik az államtitkárok döntő többségét – közölte Magyar Péter miniszterelnök a Tisza-kormány első, Ópusztaszeren tartott ülésének szünetében sajtótájékoztatón.
Makro / Külgazdaság Rossz hír jött Amerikából
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 17:59
Az Egyesült Államokban sorban a harmadik héten emelkedett a 30 éves jelzáloghitelek kamata a május 8-án végződött héten – derült ki az amerikai jelzáloghitelező bankok szövetsége (Mortgage Bankers Association of America – MBA) adataiból.
Makro / Külgazdaság Gyenge növekedés, túl erős forint, emelkedő infláció – ezt jósolják az elemzők Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 14:39
Visszafogott növekedés, 3 százalék feletti infláció, magas költségvetési hiány és emelkedő adósságráta – erre számít a CIB Bank az idén a magyar gazdaságban – írja az Mfor.hu.
Makro / Külgazdaság Lengyelországban május végéig meghosszabbítják az üzemanyagár-stopot
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 14:05
Május végéig meghosszabbítják Lengyelországban az üzemanyagárak jövedéki adójának és áfájának átmeneti csökkentését, valamint a kötelező árplafont is magában foglaló intézkedéscsomagot – jelentette be szerdai sajtóértekezletén Andrzej Domanski pénzügyminiszter.
Makro / Külgazdaság Pár hét múlva jöhet a brüsszeli pénzeső
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 13:45
Jelentősen javult Magyarország megítélése az Európai Bizottságnál az elmúlt hetekben, így hamarosan több befagyasztott uniós forrás is felszabadulhat.
Makro / Külgazdaság Bekeményítene az unió a befagyasztott források ügyében
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 12:34
Szigorítanának a feltételeken, a magyar példa is az okok között van.
Makro / Külgazdaság Újabb ügyben csapott Magyarország kezére az uniós bíróság
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 11:34
Baj van a magyar szabályozással.
Makro / Külgazdaság Csütörtöktől vége a jó világnak a benzinkutakon?
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 11:19
Megáll az árcsökkenés.
Makro / Külgazdaság Lázár János minisztériumába költözik be Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 10:33
Itt lesz a miniszterelnök székhelye és a kormányülések színhelye is.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG