2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Megjött a KSH második becslése, felülvizsgálták az adatot.

Ahogy arról már korábban írtunk, rengeteg terméket importált a magyar gazdaság augusztusban. A felülvizsgált adatok szerint azonban a behozatal meghaladta az importot: a kivitel volumene 7,3 százalékkal 7,9 milliárd euróra, míg a behozatalé 9,5 százalékkal 7,5 milliárd euróra nőtt, ezt közölte a KSH a Privátbankár.hu-val.

Az aktívum ugyanakkor 101 millió euróval csökkent az előző év azonos időszakához képest, és 458 millió eurót tett ki, 18 millió euróval többet az első becslésben közölt értékhez képest. A külkereskedelmi forgalom forintban mért árszínvonala importban és exportban egyaránt 0,6 százalékkal emelkedett, a cserearány nem változott. A külkereskedelem nagyját továbbra is az EU-val bonyolítjuk, az export 79 százaléka ide irányul, és 7,7 százalékkal nőtt augusztusban. Itt 605 milliós külkereskedelmi többlet alakult ki. A behozatal 7,1 százalékkal nőtt ebből a térségből.

Még mindig gépekben vagyunk nagyok

A gépek és szállítóeszközök előző év augusztusi áron számított kereskedelme a kivitelben 6,7, a behozatalban 12 százalékkal emelkedett, ezen belül elsősorban az autók exportja és importja pörgött, mindkettő egyaránt tizedével bővült. A szektoron belül a híradástechnikai eszközök, elsősorban a televíziók és a mobiltelefon-alkatrészek iránti kereslet nőtt, így ezekből tizedével többet importáltunk, mint egy hónappal korábban.

A feldolgozott termékek exportvolumene 5,3, az importé 7,0 százalékkal bővült. A gyógyszerek, gyógyszerészeti termékek kereskedelme mindkét relációban kismértékben nőtt. A vas és acél importja közel hatodával, a színesfémé több mint tizedével, a fémtermékeké kismértékben nőtt. Az energiahordozók importvolumene 12 százalékkal emelkedett.

Az élelmiszerek, italok, dohánytermékek exportvolumene 10, az importé 8,2 százalékkal nőtt. A gabona és gabonakészítmények exportja több mint negyedével emelkedett, elsősorban a kukorica és az árpa kivitele miatt. A zöldségfélék és gyümölcsök importja több mint tizedével nőtt a banán és az idénygyümölcsök behozatalának növekedése következtében.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Zelenszkij: Putyin érdeke, hogy az iráni háború minél tovább elhúzódjon
Privátbankár.hu | 2026. március 22. 15:07
Az iráni háború miatt kevesebb védelmi erőforrás jut Ukrajnának az Egyesült Államok részéről, a hosszan tartó háború pedig apasztja az USA fegyverkészleteit. Erről is beszélt az ukrán elnök a BBC-nek. 
Makro / Külgazdaság Hárommillió szegény élhet Magyarországon, a kutatókat is meglepték a friss adatok
Privátbankár.hu | 2026. március 22. 14:08
A 2021-ben és 2025-ben is elvégzett magyar kutatás alapján a társadalom 42 százaléka az alsó réteghez tartozik. A kutatást vezető Kovách Imre arról beszélt, sok társadalmi probléma erősödött fel az elmúlt években.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktorról és a szlovák-magyar viszonyról is beszélt Robert Fico az állami rádióban
Privátbankár.hu | 2026. március 22. 13:06
A szlovák közszolgálati rádiónak adott interjújában azt is elmondta, hogy szerinte hogyan eshet szét a NATO. 
Makro / Külgazdaság Ez az alapanyag sem jut át a Hormuzi-szoroson – és majdnem olyan fontos, mint az olaj
Privátbankár.hu | 2026. március 22. 11:50
A műtrágyaforgalom fennakadása egyelőre nem okoz áremelkedést a magyar mezőgazdaságban, de az agrárminiszter már az Európai Bizottsághoz fordult egy termék importengedélyezése miatt. A tankolásnál is tapasztal fennakadást a gazdák egy része.
Makro / Külgazdaság Egészségügyi digitalizáció: az egész világ útkeresésben van
Kormos Olga | 2026. március 22. 06:04
Bár sokan csak a tehetősek divathóbortnak tartják a longevity-t, a hosszú élettel foglalkozó tudományt, valójában sokkal mélyebb rétegeket érintő szegmens. Mindeközben a mesterséges intelligencia megjelenésével még inkább gellert kapnak az ezzel foglalkozó innovációk – a március 26-i Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia pedig épp ilyen fókuszból tekint a témára, melyről a résztvevők közül két szakértő beszél.
Makro / Külgazdaság Újabb rémálmok várhatnak a benzinkutakon azokra, akik piaci áron tankolnak
Privátbankár.hu | 2026. március 21. 10:49
További áremelkedés jöhet.
Makro / Külgazdaság Fontos döntést hoztak az iráni olajról Washingtonban
Privátbankár.hu | 2026. március 21. 08:54
A tengeren szállított olajt érinti a szankciók felfüggesztése.
Makro / Külgazdaság Megvágja az üzemanyagok áfáját egy nagy uniós ország az iráni háború miatt
Privátbankár.hu | 2026. március 20. 17:01
A spanyol kormány 80 pontból álló, 5 milliárd euró értékű intézkedéscsomagot fogadott el a közel-keleti konfliktus gazdasági hatásainak ellensúlyozására rendkívüli ülésén pénteken Madridban.
Makro / Külgazdaság Rekordösszeget költ Csehország honvédelemre, de még ez is kevés lehet a NATO-nak – az államfő aláírta a költségvetést
Privátbankár.hu | 2026. március 20. 15:01
Fenntartásokkal, de aláírta az idei költségvetést Petr Pavel cseh köztársasági elnök pénteken – közölte az elnöki hivatal.
Makro / Külgazdaság Bezárás, két literes plafon, tüntetés: a kisebb benzinkutasok egyre elkeseredettebb eszközökhöz fordulhatnak
Privátbankár.hu | 2026. március 20. 12:41
Tanácstalanok a független benzinkutasok: a kormány azt ígérte, a magyar tartalékból felszabadított gázolajból kaphatnak a hatósági árnál alacsonyabban, de eddig ez nem jutott el hozzájuk. Így viszont egyre inkább veszteséges a kutak működése, és úgy érzik, egy figyelemfelhívó akciónak a következő három héten belül lenne értelme.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG