1p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Több tízezer embert evakuáltak Japán észak-keleti részén.
A tűzoltóság gyakorlata Choshiban, Japánan. Forrás: Japánspecialista

Japán déli partjait még a hónap elején érte heves esőzés, ami akkor 25 ember halálát okozta. Ezért a szigetország vezetősége úgy döntött, hogy óvintézkedés gyanánt több tízezer embert költöztetnek ki az észak-keleti végről, mivel az elmúlt napok heves esőzései súlyos áradásokhoz vezettek.

Akita kormányzósága 25 ezer ember kitelepítését rendelte el és további 65 ezernek tanácsolták, hogy hagyja el otthonát vagy készüljön fel arra, hogy távoznia kell. A térségben számos folyó kilépett medréből és több mint száz épületet öntött el az ár. Halálesetről, sérülésről egyelőre nem tudnak a hatóságok. Június vége óta Japán egy része a nagy hőségtől szenvedett, hőguta tüneteivel egy hét alatt több mint hétezer embert szállítottak kórházba.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Kicsit komorabb lett az üzleti hangulat májusban
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 14:59
Ez derül ki a hétfőn megjelent Beszerzési Menedzser Index (BMI) szezonálisan kiigazított májusi értékéből.
Makro / Külgazdaság Sulyok Tamás üzent Magyar Péternek
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 14:35
A köztársasági elnök reagált Magyar Péter sajtótájékoztatóján elhangzottakra. 
Makro / Külgazdaság Nem gondolná, melyik város került be a legjobban kereső városok közé
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 13:54
Budapest? Sopron? Győr? Nem biztos, hogy ott kell keresni a legmagasabb fizetésből élő honfitársainkat, ahol elsőre gondolnánk! A kereseti adatok mától településszinten is elérhetők a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) térképes interaktív felületén (TIMEA).
Makro / Külgazdaság Meglépik: éjszakai szesztilalom köszönt erre a fővárosra
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 12:22
Részlegesen már tesztelték, és nem várnak tovább az egész városra vonatkozó tiltással.
Makro / Külgazdaság Most érkezett: elégedett Varga Mihállyal Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 12:01
Több fontos információt is megosztottak egymással a felek.
Makro / Külgazdaság Tapsikolni fog, ha megnézi az üzemanyagok új árát
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 11:39
Keddtől ismét változás várja az autósokat a töltőállomásokon.
Makro / Külgazdaság 2024 óta nem látott fejlemény történt a Lidl, a Penny és az Aldi boltjaiban
Kollár Dóra | 2026. június 1. 05:44
Ezúttal is csökkenő árszínvonal volt a jellemző a diszkontokban.
Makro / Külgazdaság A hazai corporate rendezvénypiac jelentős szerkezeti átalakuláson megy keresztül
Privátbankár.hu | 2026. május 30. 16:06
Ez derül ki a HotelPremio Group frissen publikált Corporate Event Focus Riport 2025 elemzéséből, amely több mint 1400 vállalati rendezvény-lekérés adatain alapul és részletes képet ad arról, hogyan változtak a vállalati eseményszervezési szokások az elmúlt évben.
Makro / Külgazdaság Donald Tuskék vagy Magyar Péterék? Ki vitte haza gyorsabban az EU-s forrásokat?
Imre Lőrinc | 2026. május 30. 14:04
Kevesebb mint három hétre volt szüksége a május 12-én kormányra került Tisza Pártnak, hogy tető alá hozza a megállapodást az Európai Unió vezetésével a korábban jogállamisági okok miatt zárolt, összesen 16,4 milliárd eurónyi EU-s forrás feloldásáról. A Tisza Párt szeme előtt Lengyelország példája is lebeghetett, ugyanis a 2023-ban megválasztott, Donald Tusk vezette kormány szintén a befagyasztott uniós pénzek hazahozatalát tűzte a zászlajára.
Makro / Külgazdaság Az AI olyan lesz, mint a mobiltelefon – Klasszis Podcast
Izsó Márton - Litván Dániel | 2026. május 30. 13:28
Van még bőven lehetőség a technológiai cégek piacán, de azt is érdemes nézni, merre mehet tovább a technológia fejlődése. Meddig tarthat ki a bizalom az új kormány gazdaságpolitikája iránt? Klasszis Podcast Munkácsi Dáviddal, a Generali Investment CEE kiemelt portfóliómenedzserével
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG