2p

Belga partnerével aláírt megegyezése alapján Kínában is a magyar gyógyszercég forgalmazhatja fogamzásgátló és menopauzás tüneteket kezelő készítményeit.

A Richter Gedeon Nyrt. kötelező erejű szándéknyilatkozatot írt alá a belga Mithra Pharmaceuticals SA-val az első estetrol alapú kombinált orális fogamzásgátló, valamint a kizárólag estetrol (E4) alapú, menopauzás tünetek kezelését célzó termékjelölt forgalmazásáról Kínában – jelentette be a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján a magyar gyógyszercég.

A licencszerződések megkötésével a Richter mindkét termékre kizárólagos forgalmazási jogot nyer Kínában. A kínai forgalombahozatali engedély megszerzéséhez szükséges klinikai vizsgálatokat a Richter fogja elvégezni és finanszírozni.

A Richter közölte azt is, hogy a licencszerződések megkötésekor a Richter 4,5 millió eurót fizet a Mithrának, majd a hatósági eljárás egyes szakaszaihoz kapcsolódóan további, összesen 1,2 millió eurónyi mérföldkő kifizetéseket vállalt, és megjegyezte, hogy 8,5 millió euró értékesítéshez kötött mérföldkő-kifizetések is felmerülnek.

A bevezetést követően a kumulált nettó értékesítésre vetített alacsony, kétszámjegyű royalty fizetendő – fűzte hozzá közleményében a Richter.

Friss adatok alapján a Richter azt is megjegyezte, hogy Kínában a megcélozható fogamzásgátló piac évi 104 millió eurót tesz ki és a következő 5 év során 15 százalékos összetett éves növekedési rátával emelkedhet, míg a megcélozható menopauzás piac 87 millió euró nagyságrendű és a következő öt évre 10 százalékos bővüléssel számolnak.

Óriási távol-keleti piac. Fotó: Richter Gedeon
Óriási távol-keleti piac. Fotó: Richter Gedeon

A Richter az év eleje óta Európában, a FÁK tagállamokban, Latin-Amerikában, Ausztráliában és Új-Zélandon már forgalmazza a menopauzás tüneteket kezelő készítményét.

A Richter Gedeon Nyrt. első kilenc havi konszolidált árbevétele 4 százalékkal emelkedett, 601,9 milliárd forintra, az adózott eredmény 37,3 százalékkal kisebb lett, mint egy évvel korábban, 123,7 milliárd forintot tett ki.

(MTI nyomán)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Ukrajna nem kap magyar gázt – mégis, mi történt?
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 16:56
Szerda óta nincs gázszállítás Magyarország irányából Ukrajnába.
Makro / Külgazdaság Így alakulnak az árak a húsvét alatt a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 14:03
Így alakulnak az árak Nagypénteken a benzinkutakon.
Makro / Külgazdaság Megint bezsákolt 115 milliárdot a magyar kormány, de jóval többet is kaphatott volna
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 13:16
Rövid távra drágábban, hosszabb távra viszont olcsóbban hiteleznek a magyar államnak a befektetők az előző aukcióhoz képest.
Makro / Külgazdaság Csehországban is hozzányúlnak a benzinárhoz
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 13:03
Maximalizálják a nyereséget, a jövedéki adót pedig csökkentik – mire lesz elég?
Makro / Külgazdaság Leírta a rettegett szót a Bank of America
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 12:52
Az iráni háború miatt újra feljeslik a láthatáron a stagfláció réme.
Makro / Külgazdaság Gulyás Gergely: a közvélemény-kutatás mint szakma halott
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 12:42
Csütörtökön vélhetően az utolsó előtti Kormányinfó volt a választások előtt, amelyen természetesen szóba kerültek az elmúlt napok botrányai is. 
Makro / Külgazdaság Gazprom: újabb dróntámadás a Török Áramlat ellen
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 12:26
Meddig jöhet még az orosz gáz a vezetéken?
Makro / Külgazdaság Többen maradtak munka nélkül Ausztriában
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 11:57
Az egy évvel ezelőtti adatokhoz képest nőtt a munkanélküliség, pedig sokan lekerültek a listáról egy hónap alatt.
Makro / Külgazdaság A Publicus olyat mért, amit még eddig soha
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 08:57
Az új kutatásuk szerint már nemcsak többen szavaznának a Tiszára, de többen is gondolják, hogy Magyar Péter pártja nyerhet.
Makro / Külgazdaság Átvágnák a gordiuszi szorost az Öböl menti országok
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 08:29
Támadt egy ötletük, hogyan kerüljék ki a könnyen lezárható átjárót.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG