1p
Az év negyedik hónapjában 700 millió euró volt a külkereskedelmi többlet. A külkereskedelmi forgalom háromnegyedét az európai unióval bonyolítottuk.

2013 negyedik hónapjában az export euróban számított értéke 11,6, az importé 7,8%-kal nőtt a tavaly áprilisi értékekhez viszonyítva. A külkereskedelmi mérleg többlete az év első négy hónapjában 317 millió eurós javulást mutatott 2012 azonos időszakához képest.

2013. áprilisban – első becslés szerint – a kivitel értéke 6,8 milliárd eurót (2054 milliárd forintot), a behozatalé 6,1 milliárd eurót (1846 milliárd forintot) tett ki.

A külkereskedelmi mérleg egyenlege az év negyedik hónapjában 700 millió euró (208 milliárd forint) volt, ami 267 millió eurós (79 milliárd forintos) javulás az előző év azonos hónapjához képest. Az áprilisi kivitel 76, a behozatal 71%-át az Európai Unió tagállamaival bonyolítottuk le.

2013. január–áprilisban – előzetes adatok szerint – a kivitel értéke 26,8 milliárd euró (7946 milliárd forint), a behozatalé 24,3 milliárd euró (7213 milliárd forint) volt. A kivitel és a behozatal euróban számított értéke 2,7, illetve 1,6%-kal nőtt. A külkereskedelmi mérleg 317 millió eurós (108 milliárd forintos) javulást mutatott a 2012. január–áprilisi többlethez viszonyítva.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Utcahosszal nyerte meg a választókerületét is Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 22:31
A Tisza Párt elnöke a voksok 63 százalékát szerezte meg Budapest 03. számú egyéni választókerületében a majdnem végleges adatok szerint. Steiner Attila (Fidesz-KDNP) mindössze 30 százalékot kapott.
Makro / Külgazdaság Térképen mutatjuk a Tisza Párt választási győzelmét
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 22:18
Az egyéni választókerületek eredménye rendkívül beszédes képet fest. 
Makro / Külgazdaság Békésben és Csongrád-Csanádban is tarolt a Tisza
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 22:08
4-4 választókörzetben nyert a fő ellenzéki erő.
Makro / Külgazdaság Veszprém vármegyét teljesen benyelheti a Tisza
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 21:59
Nagyon úgy tűnik, hogy mind a 4 egyéni választókerület az ellenzéki párté lesz.
Makro / Külgazdaság Hadházy Ákos távozik a politikából
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 21:51
Visszatér civil foglalkozásához. 
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor: Fájdalmas a választás eredménye
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 21:39
A távozó kormányfő ígérte: soha nem adják fel.
Makro / Külgazdaság Átlépte a kétharmados küszöböt a Tisza
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 21:15
45,71 százalékos feldolgozottságnál.
Makro / Külgazdaság Nagyon vezet a Tisza Vadai Ágnes körzetében is
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 21:08
Komárom-Esztergom vármegye 1. számú választókörzetében is jelentősen vezet a tiszás képviselő, míg a DK-s Vadai Ágnes kevés százalékon áll. 
Makro / Külgazdaság Vitályos Eszter is aggódhat a jelenlegi állás miatt
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 21:02
A kormánypártok több neves embere is bajban van Pest vármegyében.
Makro / Külgazdaság Kulcsár Krisztián, a tiszás olimpikon is nagy előnyben van
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 20:52
A négyszeres olimpikon Budapest 10. választókörzetében durván elhúzott a többiektől. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG