2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Két hónapja nem volt rakétakísérlet, de Trumpnak nem tetszik az északi-déli barátkozás.
A KCNA észak-koreai hírügynökség által 2017. szeptember 4-én közreadott képen Kim Dzsong Un első számú észak-koreai vezető, a Koreai Munkapárt első titkára megbeszélést folytat a párt elnökségi tanácsának tagjaival szeptember 3-án, miután Észak-Korea kísérleti atomrobbantást hajtott végre. (Fotó forrása: MTI/AP/KCNA/KNS)

Újabb megszorításcsomagot tervez bejelenteni az Egyesült Államok annak érdekében, hogy rábírják Észak-Koreát arra, hogy leállítsa a nukleáris fegyverkezését, írja a Reuters. Mindezt annak közepette, hogy Észak- és Dél-Korea egyre szorosabb tárgyalásokat folytat, Dél-Korea hamarosan újabb magas rangú tárgyalásokra készül – konkrétan Kim Dzsong és Moon között. Ezt azonban alááshatják a mostani szankciók.

Az új szankciókról egyébként már korábban is esett szó – bár ezek pontos mibenlétét egyelőre nem közölték –; maga Mike Pence alelnök jelezte, hogy további megszorításokra van szükség, amikor látogatóban volt a téli olimpia megnyitóján. Egyebek mellett ez is volt az oka annak, hogy végül Észak-Korea lemondta a találkozót az alelnökkel. A tárgyalásokról korábban itt írtunk bővebben. >>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Beszólt Magyar Péternek az orosz állami hírügynökség
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 4. 13:20
A RIA Novosztyi rákérdezett, még mindig túl drágának tartja-e a magyar kormányfő Paks II. építési költségeit.
Makro / Külgazdaság Megint ugyanarra számíthat a benzinkúton
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 4. 11:18
Szerdától lehet számolhat ezzel a fejleménnyel a töltőállomásokon.
Makro / Külgazdaság Nem mindegy, mit ír a sajtó: előrejelzi a válságokat a cikkek elemzése az MNB szerint
Herman Bernadett | 2026. augusztus 4. 10:44
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) munkatársai olyan új, szövegelemzésre épülő indikátort (SFSI) mutattak be, amely a hazai online hírportálok cikkeinek nyelvezete alapján számszerűsíti a pénzügyi stabilitási kockázatokat. A módszertan lehetőséget biztosít a piaci bizonytalanság korai azonosítására és a folyamatok valós időhöz közeli nyomon követésére.
Makro / Külgazdaság Gajdos László bejelentette: vasszigorral sújtanak le erre a fontos területre
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 4. 09:26
Kiterjedt, országos intézkedés következik a miniszter szerint.
Makro / Külgazdaság Két romániai autógyár is leáll az energiaválság miatt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 3. 19:31
Összesen 200 megawattot fogyasztottak, ezt a terhet veszik le a hálózatról.
Makro / Külgazdaság Ezek a jó számok – Nőtt az Alteo Csoport árbevétele és EBITDA-ja az első fél évben
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 3. 15:21
A kedvezőtlen piaci körülmények ellenére teljesített jól a társaság. 
Makro / Külgazdaság Az energiakrízis előtt még bizakodóak voltak a magyar cégek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 3. 09:00
A Magyar Logisztikai, Készletezési és Beszerzési Társaság úgynevezett Berszerzési Menedzser Indexe júliusban a bővülést jelző 51,4 ponton volt. Tavalyhoz képest gyengébb a mutató.
Makro / Külgazdaság Dörzsölheti a tenyerét, aki a Lidl, a Penny és az Aldi üzleteiben vásárol
Kollár Dóra | 2026. augusztus 3. 05:51
Árcsökkenést hozott a július a diszkontokban.
Makro / Külgazdaság Szomorkodni vagy örülni fogunk a benzinkutakon?
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 1. 16:57
Ezt mutatja lapcsoportunk előrejelzése.
Makro / Külgazdaság Itt van Magyar Péter bejelentése: fontos lépésekről döntött a kormány az energiaellátásban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 1. 10:45
A lakossági energiaellátást egyelőre nem érintik ezek.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG