2p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Odesszában rengeteg a halott és a sebesült egy sokemeletes lakóház elleni akció után.

Az odesszai területi adminisztráció egyik szóvivője szerint orosz rakétatámadás érte péntek hajnalban Odessza egyik lakóövezetét, az akcióban legalább 14 ember meghalt  és 30 megsebesült. Egy kilencemeletes lakótömböt ért találat, jelenleg folyik a mentés és a sérültek ellátása - erősítette meg az UNN ukrán hírügynökség.

A legújabb rakétatámadás után oltják a tüzet Odesszában. Fotó: UNN
A legújabb rakétatámadás után oltják a tüzet Odesszában. Fotó: UNN

  • Az ukrán hadsereg egyik tábornoka, Olekszij Hromov szerint az oroszok a rakétatámadásaiknak legalább a felénél műszakilag nem megbízható, elavult szovjet rakétákat vetnek be. Ezek azonban ugyanúgy képesek gyilkolni, amit meg is tesznek, az elmúlt időszakban rengeteg polgári áldozatot is eredményeztek ezek a támadások.
  • Ukrán katonai források szerint az oroszok folyamatosan lövik a keleti Liszicsanszk városát. A polgári lakosság nem tud vagy csak nehezen tud elmenekülni. Szerhij Hajdaj megyei vezető szerint több irányból is támadnak az oroszok, de egyelőre csak a város külső részeit érték el, utcai harcok még nincsenek.
  • A nemzetközi menekültügyi szervezet szerint 5,5 millió Ukrajnán belül elmenekült ember tért már vissza lakhelyére, de további 6,2 millió nem tud vagy nem akar.
  • Szergej Lavrov orosz külügyminiszter szerint nem lesz új vasfüggöny Oroszország és a Nyugat között, mert már van. De Moszkva mostantól egy szavát sem hiszi el Brüsszelnek és Washingtonnak. A politikus ezt azután mondta, hogy megbeszélést folytatott belarusz kollégájával. 
  • Elindult az első teherhajó az oroszok által elfoglalt Bergyanszk kikötőjéből. A vizijármű 7 ezer tonna gabonát szállít úgymond a "baráti "országokba. Azt nem közölték, hogy pontosan mit visz a hajó és mik a célállomásai.
A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Az olcsó energia sem tudott segíteni a magyar gazdaságnak
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 12:45
A magyar gazdaság 2025-ben is gyenge, nagyjából 0,5 százalékos növekedést érhetett el, ami folytatása az elmúlt évek stagnálásának. Pedig a kormány egyik korábbi magyarázata, ami a magas energiaárakat okolta, szerencsére tavaly már nem állta meg a helyét.
Makro / Külgazdaság Nagy Márton egyik szeme sírhat, a másik nevethet
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 08:30
Bár az infláció tizennégy hónapja nem volt olyan alacsony, mint decemberben, ez az egy évvel korábbi magas bázisnak tudható be, novemberhez képest például már nagyobb lett. És a 2025-ös 4,4 százalékos pénzromlás is meghaladta a 2024-es 3,7 százalákosat.
Makro / Külgazdaság Aldi-igazgató: Az árrésstop indokolatlan, a nagy láncok többsége tavaly veszteséges volt
Vámosi Ágoston | 2026. január 13. 05:43
A plázastop megnehezíti az új boltok építését, többek között ezért nincs Aldi a XII. kerületben, Veresegyházon, vagy Százhalombattán – mondta az üzletlánc országos ügyvezető igazgatója, Bernhard Haider a Privátbankárnak. A mínuszos 2023-as év után 2024-ben közel háromszorosára nőtt a veszteségük, az igazgató pedig arról beszélt, a nagy láncok többsége tavaly veszteséges volt, mert tovább nőttek a terheik. Kevesebb az akció, de a vaj árát több mint felével csökkentették tavaly. Azt is megkérdeztük, miért nincsenek önkiszolgáló kasszáik, és ismét ott lesznek-e a Szigeten.
Makro / Külgazdaság Trump veszélyes játékba kezdett – nem akárkit fenyeget igazságügyi minisztériuma
Privátbankár.hu | 2026. január 12. 18:46
A Fed elnöke ellen indított hadjárat könnyen visszafelé sülhet el. 
Makro / Külgazdaság Zelenszkij örülhetett ennek a számnak
Privátbankár.hu | 2026. január 12. 17:31
Mérséklődött az ukrán inflációs szint.
Makro / Külgazdaság Lázár János nem bírt a saját párttársaival
Privátbankár.hu | 2026. január 12. 15:29
Az építési és közlekedési miniszter szerint az autópálya-koncessziós szerződések sincsenek kőbe vésve.
Makro / Külgazdaság Csak egy dolog csúfíthatja el az inflációt – a nagybevásárlás és a tankolás olcsóbb lett
Privátbankár.hu | 2026. január 12. 15:09
Kedvez a bázishatás az inflációs adatoknak, a kormány beavatkozása is lefelé húzza az élelmiszerek mutatóját – érdekes lesz azonban, amikor márciusban letelik az első év, és árrésstopos árakat hasonlítunk majd árrésstopos árakhoz. A Trend FM Reggeli Monitor című műsorában munkatársunk, Gáspár András a legfrissebb felmérések eredményei mellett igyekezett prognózist is adni a friss inflációs adatra – de szóba került az EU-Mercosur kereskedelmi egyezmény is, amely komoly tiltakozást váltott ki sok európai gazda körében. Mi volt akkor a cél az egyezmény megkötésével?
Makro / Külgazdaság Jön az új lendület Európában? Erre utal egy felmérés
Privátbankár.hu | 2026. január 12. 13:30
Erősödött a Sentix GmbH gazdaságkutató intézet euróövezeti befektetői hangulatindexe januárban, amikor Németországban is hasonló folyamatot mértek.
Makro / Külgazdaság Kicsinálja az Exxon olajvállalatot Trump
Privátbankár.hu | 2026. január 12. 12:08
Amerika egyik legnagyobb olajtársasága, az Exxon Mobil az amerikai elnök miatt kiszorulhat a venezuelai piacról.
Makro / Külgazdaság Az év egyik leggyengébb teljesítményét produkálta az ipar novemberben
Privátbankár.hu | 2026. január 12. 08:30
Havi és éves alapon is csökkent az ipari termelés még tavaly novemberben Magyarországon. Októberhez viszonyítva 2 százalékkal, az egy évvel korábbihoz képest pedig 5,4 százalékkal mérséklődött a szektor kibocsátása.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG