3p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Az új, önálló szerkesztőséget Zöldi Blanka, a Direkt36-tól érkező oknyomozó újságíró vezeti, de érkeznek a csapatba mások mellett a 444-től és a Mércétől is. Az oldalt a 444 és a Qubit kiadója, a Magyar Jeti Zrt. indítja, az az AFP-vel közösen működik majd, az Európai Bizottság támogatásával.

Az Európai Bizottság támogatásával magyar nyelvű tényellenőrző oldalt indít a Magyar Jeti Zrt. a francia AFP hírügynökséggel együttműködve. Az oldalt önálló szerkesztőség látja majd el eredeti tartalommal, ezt főszerkesztőként Zöldi Blanka vezeti majd, áll a Magyar Jeti szerdai közleményében.

Az Európai Bizottság 2020-ban hívta életre az Európai Digitális Média Obszervatóriumot (EDMO - European Digital Media Observatory), aminek célja, hogy koordinálja a tagországokban működő tényellenőrző központok és szerkesztőségek munkáját, az álhírekkel és a dezinformáció terjedésével foglalkozó tudományos kutatásokat, és a tudatos médiafogyasztással és az ezzel kapcsolatos oktatással foglalkozó szervezetek erőfeszítéseit. A szervezet az unió támogatásával, de független intézményként működik a firenzei European University Institute irányítása alatt.

Illusztráció: Depositphotos
Illusztráció: Depositphotos

Az álhírek és dezinformáció-ellenes stratégia részeként, az EDMO tevékenységét kiegészítendő az Európai Bizottság tavaly további nemzeti digitális média obszervatóriumok létrehozására írt ki pályázatot. Ezen a pályázaton indult és nyert a francia AFP vezette konzorcium. A magyarországi kiadványért a 444-et és a Qubitot is kiadó Magyar Jeti Zrt, a kapcsolódó kutató-munkáért a Hammer Ferenc vezette Media Universalis Alapítvány, a technológiai hátteréért pedig az Epresspack felel majd. A Magyar Digitális Média Obszervatórium (HDMO - Hungarian Digital Media Observatory) célja, hogy gyakorló újságírók és szerkesztők, médiakutatók és a terület más szakértőinek segítségével lépjen fel az álhírek és a dezinformáció terjedése ellen, és erősítse a tudatos médiafogyasztást.

Zöldi Blanka a Direkt36 oknyomozó újságíró központtól érkezik a tényellenőrző szerkesztőség élére. Zöldi korábban részt vett a magyar letelepedésikötvény-program visszásságainak feltárásában, valamint közreműködött több nemzetközi tényfeltáró projektben, például a Paradise Papers és a Pandora Papers nyomozásainál. A tényfeltárás és tényellenőrzés legkorszerűbb technikáiról nemzetközi képzéseken és konferenciákon, többek közt a Bellingcat és a New York Times Visual Investigations csapatának tagjaitól tanult. Mások mellett a szerkesztőségben dolgozik majd Diószegi-Horváth Nóra, a Mérce volt főszerkesztője és a 444-től érkezik Neuberger Eszter. Az első hazai, dedikáltan tényellenőrző szerkesztőség tagjait az ilyen központokat több országban is működtető, a területen jelentős tapasztalatokkal rendelkező AFP munkatársai képzik majd.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Sokkal olcsóbb lesz végre a tankolás
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 5. 12:10
 A nemzetközi piaci folyamatok kedvező irányba mozdultak el.
Makro / Külgazdaság Elmaradt a várakozásoktól az OTP Bank nyeresége a második negyedévben
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 5. 06:59
Az eredmény- és mérlegdinamikákat jelentősen befolyásolta a forint euróval szembeni erősödése.
Makro / Külgazdaság Visszafogták a fogyasztást a gigagyárak, a kormány számokat közölt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 4. 16:29
Hétfőre 7000 megawatt csúcsidei terhelést várt a Gazdasági és Energetikai Minisztérium, ebből 6438 lett. Kedden ennél is magasabb terhelésre számítanak.
Makro / Külgazdaság Beszólt Magyar Péternek az orosz állami hírügynökség
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 4. 13:20
A RIA Novosztyi rákérdezett, még mindig túl drágának tartja-e a magyar kormányfő Paks II. építési költségeit.
Makro / Külgazdaság Megint ugyanarra számíthat a benzinkúton
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 4. 11:18
Szerdától lehet számolhat ezzel a fejleménnyel a töltőállomásokon.
Makro / Külgazdaság Nem mindegy, mit ír a sajtó: előrejelzi a válságokat a cikkek elemzése az MNB szerint
Herman Bernadett | 2026. augusztus 4. 10:44
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) munkatársai olyan új, szövegelemzésre épülő indikátort (SFSI) mutattak be, amely a hazai online hírportálok cikkeinek nyelvezete alapján számszerűsíti a pénzügyi stabilitási kockázatokat. A módszertan lehetőséget biztosít a piaci bizonytalanság korai azonosítására és a folyamatok valós időhöz közeli nyomon követésére.
Makro / Külgazdaság Gajdos László bejelentette: vasszigorral sújtanak le erre a fontos területre
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 4. 09:26
Kiterjedt, országos intézkedés következik a miniszter szerint.
Makro / Külgazdaság Két romániai autógyár is leáll az energiaválság miatt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 3. 19:31
Összesen 200 megawattot fogyasztottak, ezt a terhet veszik le a hálózatról.
Makro / Külgazdaság Ezek a jó számok – Nőtt az Alteo Csoport árbevétele és EBITDA-ja az első fél évben
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 3. 15:21
A kedvezőtlen piaci körülmények ellenére teljesített jól a társaság. 
Makro / Külgazdaság Az energiakrízis előtt még bizakodóak voltak a magyar cégek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 3. 09:00
A Magyar Logisztikai, Készletezési és Beszerzési Társaság úgynevezett Berszerzési Menedzser Indexe júliusban a bővülést jelző 51,4 ponton volt. Tavalyhoz képest gyengébb a mutató.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG