2p

Miből lesz pénz a választási osztogatásra?
Mit okoz az árrésstop?
Mit kellene tenni a költségvetéssel?

Online Klasszis Klub élőben Békesi Lászlóval!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. június 11. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Két testvért kapott a magyar főváros, nem éppen közelről. Együttműködési megállapodásokat is kötöttek.

Együttműködési megállapodás jött létre Budapest és a Fehérorosz főváros, Minszk, valamint Budapest és az ecuadori főváros, Quito között, miután a Fővárosi Közgyűlés egyhangúan jóváhagyta a már korábban megkötött megállapodásokat.

A kormány javasolta

Tarlós István főpolgármester 2015 októberében a minszki nagykövetség, valamint a Külgazdasági és Külügyminisztérium javaslatára hivatalos látogatásra hívta meg Andrej Sorecet, Minszk főpolgármesterét.

A kormány 2014-ben kezdte meg a Fehéroroszországgal való diplomáciai és gazdasági kapcsolatok fejlesztését és elmélyítését, a nyitás keretében a Külgazdasági és Külügyminisztérium javasolta, hogy Budapest bővítse ki együttműködési körét a fehérorosz fővárosra, ösztönözve a két főváros és a két ország közötti gazdasági, turisztikai és kulturális együttműködést. A két főpolgármester november végén Budapesten írta alá az együttműködésről szóló megállapodást.

Az együttműködés elsődleges területei a városüzemeltetés és közszolgáltatások, továbbá a sportlétesítmények fejlesztése és üzemeltetése. A megállapodás második pillérét a kultúra, turizmus, történelmi és kulturális örökség megőrzése képezi.

Quito idén februárban kezdeményezte a Budapesttel való együttműködés kialakítását. Quito jelezte, hogy számít a budapesti városfejlesztési tapasztalatok átvételére, mind a városi rehabilitáció, mind a városok hatékony működtetését szolgáló rendszerek alkalmazásának mikéntje terén. Quito városvezetése 27, mintegy 2,9 milliárd dollár értékű különféle fejlesztési projektet kíván elindítani.  Az együttműködési megállapodást október 18-án írták alá.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Orosz gázembargó: váratlan helyről kapott hátszelet a magyar kormány
Wéber Balázs | 2025. június 4. 19:33
Brüsszel 2027 végéig minden orosz gázt kitiltana az EU-ból. Magyarország és Szlovákia már korábban jelezte ellenkezését, most pedig Franciaország és Belgium is erős kételyeket fogalmazott meg a tervvel kapcsolatban. A két nyugat-európai ország, valamint Spanyolország és Hollandia tavaly összesen több mint hatmilliárd euró értékben vásárolt orosz LNG-t.           
Makro / Külgazdaság Elon Musk szerint adósrabszolgaság vár Trump Amerikájára
Privátbankár.hu | 2025. június 4. 18:51
Az Egyesült Államok „adósrabszolgaságba” zuhanásának lehetőségére figyelmeztetett Elon Musk milliárdos vállalkozó, az amerikai kormányzati hatékonyságéért felelős szervezet korábbi vezetője szerdán.
Makro / Külgazdaság Trump tombol: pocsék adat jött ki az amerikai gazdaságról
Privátbankár.hu | 2025. június 4. 16:13
Több mint két éve nem nőtt ilyen alacsony tempóban az amerikai foglalkoztatottak száma.
Makro / Külgazdaság Vita támadt a Fideszen belül: levették a napirendről az „átláthatósági” törvényt
Privátbankár.hu | 2025. június 4. 14:34
Ősszel újra előveszik a kérdést.
Makro / Külgazdaság Egy újabb ország előzi meg Magyarországot az euróbevezetéssel
Privátbankár.hu | 2025. június 4. 13:58
Minden feltételt teljesítettek.
Makro / Külgazdaság Varga Mihály egy időre visszahelyezkedett a miniszteri szerepébe
Privátbankár.hu | 2025. június 4. 12:52
A Magyar Nemzeti Bank elnöke szerint a beruházási hitelezés élénkítése a következő fontos feladat, ami – tegyük hozzá – a kormány növekedési céljainak megvalósulásához járulhat hozzá.
Makro / Külgazdaság Erste: szinte biztos, hogy jó esetben is csak visszafogottan nőhet a gazdaság az idén
Herman Bernadett | 2025. június 4. 11:31
Egyre alacsonyabb gazdasági növekedésre számítanak a szakértők Magyarországon. Az Ersténél emellett növekvő munkanélküliséget, romló államháztartási egyenleget várnak az idén, bár a forint árfolyama stabil maradhat.
Makro / Külgazdaság Lepipáltak minket a csehek?
Privátbankár.hu | 2025. június 4. 11:07
5,8 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom áprilisban Csehországban. A magyar adat pénteken válik ismertté.
Makro / Külgazdaság Kiderült, mennyiért tankolhatunk csütörtökön
Privátbankár.hu | 2025. június 4. 09:59
Az a ritka helyzet állhat elő, hogy – hacsak a kiskereskedők másként nem gondolják – se a benzin, se a gázolaj ára nem változik.
Makro / Külgazdaság Nagyot bukott az elektromos autókat gyártó kínai cég
Privátbankár.hu | 2025. június 4. 07:48
A NIO bevétele és vesztesége is nőtt az első negyedévben.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG