2p
A külügyminiszter szerint az elkövetkező idő a kapcsolatépítésről szól.
María Ángela Holguín Cuéllar kolumbiai külügyminiszter és Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter beszélget a III. Latin-Amerika Fórum megnyitója előtt a Külgazdasági és Külügyminisztériumban 2017. november 15-én. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

Az új világrendben Latin- Amerika egyre jobban teljesít, és ha egy olyan nyitott gazdaságú ország, mint Magyarország szintén jól akar teljesíteni, hatékony és jó kapcsolatokat kell kiépítenie - mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.

A külügyminiszter szerint helyes döntés volt összpontosítani a kapcsolatépítésre a világ gyorsan fejlődő térségeivel, ezért hirdették meg a déli nyitás politikáját is, amely sok sikert hozott. Négy új külképviseletet nyitottak Latin-Amerikában, és már 40 tiszteletbeli konzul tevékenykedik a térségben - közölte. A déli nyitás keretében az idei év első nyolc hónapjában 49 százalékkal nőtt az export Latin-Amerika felé, vagyis van értelme a latin-amerikai kapcsolatokra fókuszálni – jelezte Szijjártó. Hozzátette: a magyar cégek elsősorban az informatika, a vízgazdálkodás és a gyógyszeripar területén érnek el egyre jobb eredményeket Latin-Amerikában.

A III. Latin-Amerika Fórum megnyitóján a tárcavezető hangsúlyozta: az új világrendben az elkövetkező idő a szövetségkötésről szól, ezért Magyarország az együttműködést Latin-Amerikával mindig komolyan veszi, és a kölcsönös tisztelet, a kölcsönös előnyök elérésére alapozza a kapcsolatépítést.

María Ángela Holguín Cuéllar kolumbiai külügyminiszter üdvözölte, hogy Magyarország partnerként tekint a latin-amerikai országokra, és azt mondta, a térségben szívesen fogadják a befektetőket. Hozzátette: Kolumbiának sajátos a helyzete Latin-Amerikában, és sokat dolgoznak azért, hogy készen álljon az ország az infrastrukturális, innovációs és mezőgazdasági beruházások befogadására. Ma már semmi sem fenyegeti a befektetések biztonságát az országban - jelentette ki.

Szijjártó szerint ömlik a német pénz az országba

A külgazdasági és külügyminiszter, Szijjártó Péter szerint a magyarországi német vállalatok ilyen nagy arányban még soha nem tervezték beruházásaik növelését, valamint újabb magyar emberek felvételét. További részletek >>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Nem lehet nyugodt Szijjártó Péter a BYD székében?
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 14:47
A kormány ki fogja vizsgálni Szijjártó Péter korábbi külgazdasági és külügyminiszter minden, a BYD Magyarország beruházásához kapcsolódó döntését – közölte a miniszterelnök az Országgyűlés ülésén hétfőn napirend előtt.
Makro / Külgazdaság Ennek se fog örülni, ha kedd reggel tankolni megy
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 14:09
Az üzemanyagok árai kedd reggeltől tovább drágulnak. 
Makro / Külgazdaság Örülhetnek a sógorok, de még így is csak a hátunkat nézik
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 13:11
Jókorát csökkent Ausztriában az infláció.
Makro / Külgazdaság Mivel tárgyalni nem sikerült az új kormánnyal, Győr az Alkotmánybírósághoz fordul
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 12:33
Jövőre becsődölne a város, ha maradna a szolidaritási adó jelen formájában.
Makro / Külgazdaság Ezúttal nem Magyarországon bukhat el az új uniós szankciós csomag – de elbukhat
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 11:28
Túlságosan húsba vágna egy szankció az egyik tagállamnak, az egész csomag elfogadása is veszélyben.
Makro / Külgazdaság Kellemes meglepetés Lengyelországban
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 10:51
Tavaly szeptember óta nem láttak ilyet.
Makro / Külgazdaság Kezdhet aggódni Kapitány István – mi jöhet a magyar benzinkutakon?
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 09:06
Meredeken emelkedik az olajár, csak idő kérdése, hogy a hatások Magyarországra is megérkezzenek?
Makro / Külgazdaság Nincs meglepetés Kínában
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 08:28
Maradnak a rekordalacsony kamatok.
Makro / Külgazdaság Heves vita várható hétfőn a parlamentben – Magyar Péter indítja a napot
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 07:42
Csak egy törvényjavaslat kerül napirendre, de lesz azért miről vitázni.
Makro / Külgazdaság Néhány óra alatt meg is találta Sulyok Tamás utódját Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 06:51
Hétfőn már fel is kéri Polgár Juditot, a valaha volt legeredményesebb női sakkozót köztársasági elnöknek.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG