3p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Kurszk repülőtere felől hallottak robbanásokat, feltehetően dróntámadás történt. Hamarosan eldőlhet, hogy kapnak-e Patriotokat az ukránok. Háborús hírösszefoglaló.

  • Robbanásokat hallottak tegnap késő este az oroszországi Kurszk városának repülőteréről. A közösségi médiában keringő felvételek alapján több detonáció rázta meg a várost helyi idő szerint este 10 óra tájában. Volodomir Zelenszkij ukrán elnök egyik tanácsadója úgy értesült, hogy „ismeretlen drón talált el egy katonai létesítményt”.
    Az orosz RIA hírügynökség a tartományi kormányzót idézve arról számolt be, hogy „dolgozott a légvédelem a kurszki terület felett az este, nincsenek áldozatok, sem anyagi károk”.
    A város repülőterét december 6-án is találat érte, feltehetően egy modernizált ukrán Tu-141-es drón csapódott be akkor, felrobbantva a repülőtéren tárolt üzemanyagkészleteket.
  • Brit szakértők szerint az orosz haderő már tüzérségi lövedékek terén is „kritikus hiányt” szenved. Tony Radakin admirális arról is beszélt, hogy a tüzérségi lőszerek hiánya „gyorsan csökkenti az oroszok képességeit sikeres szárazföldi támadó hadműveletek lebonyolítására”. A brit vezérkari tiszt szerint ennek oka, hogy Putyinék legfeljebb 30 napos háborúra készültek, ám már közel 300 napja zajlanak a hadműveletek, és az orosz haderő gyors ütemben éli fel a készleteit. Az orosz tüzérség kénytelen több évtizede raktárakban porosodó készleteket is felhasználni, ezek megbízhatósága azonban eléggé kérdéses.
    Korábban arról is érkeztek híradások, hogy Oroszország Észak-Koreától, illetve Irántól is beszerezne tüzérségi lövedékeket a hiány enyhítésére.
  • Hamarosan döntés születhet az Egyesült Államokban Patriot rakétarendszerek Ukrajnába szállításáról. Az ügyre rálátó források szerint a döntés „néhány napon belül” megszülethet, a leszállítás pedig ezek után nagyon gyorsan megtörténhet, bár kérdés, hogy a kezelőszemélyzet kiképzése mikorra történhet meg. A Washtington Post arról is beszámolt, hogy az Egyesült Államok olyan elektronikai felszerelést is szállíthat az ukrán haderőnek, amely bizonyos típusú bombákat képes lehet irányított bombákká alakítani, ezzel jelentősen növelve pontosságukat.
  • Kanada úgy döntött, hogy eltörli az Északi Áramlat 1-es gázvezeték javításra szoruló turbináira korábban adott szankciós mentességet. Az oroszok a turbinák hibájára hivatkozva függesztették fel a gázszállítást még augusztus végén a gázvezetéken, de azóta sem indult újra a szállítás, és közben szabotázs is megrongálta a vezetéket. „Rákényszerítettük Putyint arra, hogy megmutassa, valójában soha nem állt szándékában az Északi Áramlat újraindítása” – mondta a kanadai külügyminiszter, Mélanie Joy a döntésről.
A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Megint megszólalt Trump Venezueláról
Privátbankár.hu | 2026. január 15. 08:41
Donald Trump szerint Venezuelának célszerű lenne az OPEC tagjának maradnia, ugyanakkor elmondása szerint nem világos számára, hogy ez az Egyesült Államok érdekeit szolgálja-e. A kérdésről Washington eddig nem egyeztetett Caracassal.
Makro / Külgazdaság Kiütős számok jöttek a magyar iparról
Privátbankár.hu | 2026. január 15. 08:31
Az ipari termelés volumene 2025 novemberében 5,4 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól. A munkanaphatástól megtisztított index hasonló adatot mutat. Visszaesés következett be a feldolgozóipari alágak döntő többségében. A szezonálisan és munkanappal kiigazított adatok alapján az ipari kibocsátás 2,0 százalékkal kisebb volt a 2025. októberinél.
Makro / Külgazdaság Az OECD-n kívüli országok húzhatják az olajkereslet növekedését
Privátbankár.hu | 2026. január 14. 18:14
Idén napi 1,4 millió hordóval, jövőre további 1,3 millió hordóval emelkedhet a globális olajkereslet az OPEC előrejelzése szerint. A szervezet a világgazdaság növekedési ütemével kapcsolatban is előrejelzéseket adott az idei és a jövő évre.
Makro / Külgazdaság Elkezdődött az új birodalomépítés korszaka, Venezuela csak az első lépés
Imre Lőrinc | 2026. január 14. 16:07
Az olajról, Kínáról, és az új birodalomépítési törekvésekről szólt az Egyesült Államok venezuelai beavatkozása – erről beszélt a Bécsben már 31. alkalommal megrendezett Közép- és Kelet-európai Fórumon az UniCredit Befektetési Intézetének igazgatója. Edoardo Campanella a lapunknak adott interjúban a dél-amerikai ország mellett kitért Grönland helyzetére is. Illetve azt is megtudtuk, hogy hol zárhat idén a magyar növekedés régiós összevetésben.
Makro / Külgazdaság Élő beszélgetés László Csabával – a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2026. január 14. 15:16
A volt pénzügyminiszter, közgazdász, fél 4-től a Klasszis Média YouTube-csatornáján válaszol a mi és olvasóink, nézőink kérdéseire.
Makro / Külgazdaság Nagyon bejött az elektromos fordulat az Audinak
Privátbankár.hu | 2026. január 14. 11:16
Az elektromos modellek megrendelései mintegy 58 százalékkal ugrottak meg.
Makro / Külgazdaság Közel háromszorosa a román infláció a magyarnak
Privátbankár.hu | 2026. január 14. 10:42
Decemberben 9,69 százalékkal nőttek a fogyasztói árak Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Makro / Külgazdaság Nem elég, hogy csúsznak az utak, még a dízel is drágább lesz
Privátbankár.hu | 2026. január 14. 09:46
A benzin nem drágul legalább.
Makro / Külgazdaság Válságot hagy maga után Lázár János
Privátbankár.hu | 2026. január 14. 08:30
Bár úgy tűnt, a miniszteri teendőit az áprilisi választásokig már nem ellátó politikus által irányított építőipar szeptemberben és októberben kikerült a negatív spirálból, novemberben jött a feketeleves.
Makro / Külgazdaság Ön is kérdezheti élőben László Csabát! Ma délután fél 4-kor a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2026. január 14. 07:54
A volt pénzügyminiszter lesz a vendége a Klasszis Média immár 6. évfolyamába lévő egyórás élő adásának. Amelyben szokás szerint nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG