2p

Elkerülhetetlen lesz a választások utáni megszorítás?
Tényleg egy újabb Bokros-csomagot szeretne a Tisza Párt?

Online Klasszis Klub élőben Bokros Lajossal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. december 10. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A BMW után egy kínai autóipari vállalat is egy kelet-magyarországi városban telepedhet meg. Egy több mint 110 millió dolláros üzletről van szó, a cég nevét hamarosan nyilvánosságra hozzák. A bajor autógyártó debreceni beruházását három hónapja jelentették be. Azt a magyar kormány mintegy 12 milliárd forinttal támogatja. Az építkezés jövőre kezdődik.
Robotizált BMW-gyártósor Lipcsében (fotó: Wikipedia)

Küszöbön áll egy megállapodás a világ egyik legnagyobb kínai autóipari beszállító vállalatával, jelentette be Szijjártó Péter  Sanghajban, miután magyar kereskedelmi központot nyitott a Kína gazdasági központjának számító városban.

110 millió dollár

A külgazdasági és külügyminiszter szerint jelentős, több mint 110 millió dolláros kelet-magyarországi beruházásról van szó, amely a vállalat első Kínán kívüli gyártási központja lesz. A részleteket és a cég nevét hamarosan nyilvánosságra hozzák.

Szijjártó Péter hozzátette: a kínai vállalatok továbbra is határozottan érdeklődnek a magyar beruházási, befektetési lehetőségek iránt, ami hatványozottan igaz az autóiparban.

Jövőre indul a BMW-beruházás

Mint arról beszámoltunk, a kormány július végén jelentette be, hogy a német BMW gyárat épít Debrecenben. Az építkezés várhatóan 2019 második felében kezdődik. A beruházás értéke több mint egymilliárd euró. Az üzem kezdetben több mint ezer embernek ad majd munkát, emellett számos új munkalehetőség jöhet létre a beszállítóknál és egyéb szolgáltatóknál.

Német sajtóhírek szerint az üzem 2023-ban kezdheti meg működését, és kezdetben évi 150 ezer járművet (elektromos, hibrid és robbanómotoros autókat) gyárt majd.

Benne van a top 10-ben

Ezt a beruházást a magyar állam 12,3 milliárd forinttal támogatja. Ez a hatodik legnagyobb támogatás az egyedi kormánydöntések révén támogatott projektek rangsorában.

Az élen a Mercedes-gyár áll, mely 2008-ban 22,1 milliárd forintot kapott az államtól a 2500 munkahelyet létrehozó beruházásához. A második helyen 16 milliárddal az Apollo Tyres 975 munkahelyet teremtő projektje áll (ez 2014-es döntés volt).

A Hankook Tire 1508 új állással járó beruházása 15,8 milliárdban részesült 2005-ben, 2011-ben pedig 13 milliárddal támogatta az állam az Audi-gyárat, mellyel 1800 új munkahely jött létre. Végezetül 2016-ban 12,8 milliárdot kapott a Mercedes újabb beruházása, mellyel 1000 új munkahelyet létesítettek.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Van egy kis gond: csak első ránézésre jött jó hír az Egyesült Államokból
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 16:40
Felemás számokat közöltek.
Makro / Külgazdaság Felemás számok jöttek az euróövezetből, mi történt a kiskereskedelemmel?
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 14:11
Stagnálás és növekedés is volt.
Makro / Külgazdaság Megint zsebrevágott 190 milliárdot az Orbán-kormány
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 12:37
Pedig előzetesen 80 milliárddal is megelégedett volna. A kamatokkal is lejjebb lehetett kicsit menni.
Makro / Külgazdaság Megint változik a benzinár pénteken
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 12:08
Sőt, a gázolajé sem marad ugyanannyi.
Makro / Külgazdaság Foghatják a fejüket az építőiparban érdekeltek az euróövezetben
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 11:29
A legnagyobb pozitívumnak a csökkenés csökkenését lehet értékelni.
Makro / Külgazdaság Ennyit tudott teljesíteni Orbán Viktor a béremelésre vonatkozó ígéreteiből
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 11:14
13 helyett 11 százalékra futotta, de legalább a miniszterelnök rémálma nem vált valóra.
Makro / Külgazdaság Egyre nagyobb pácban Ursula von der Leyen: Orbán Viktor is csak csettinthet arra, amit a tervére kapott
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 10:46
A belga miniszterelnök nem sokat udvariaskodott az Európai Bizottság Ukrajna támogatását célzó terveivel kapcsolatban.
Makro / Külgazdaság A tarkóján érezheti Magyar Péter Orbán Viktor leheletét – nagy a változás a Medián legújabb adataiban
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 09:46
A bizonytalanok és a kisebb pártok szavazói körében aratott a leginkább a regnáló miniszterelnök.
Makro / Külgazdaság Továbbra sem csak Orbán Viktor dugja a botot az uniós küllők közé az ukrán mentőcsomag ügyében
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 09:12
Továbbra sincs megegyezés Ukrajna uniós támogatásáról, a belga kormány aggodalmait sem sikerült eloszlatni. Sűrű két hete lesz az uniós diplomatáknak.
Makro / Külgazdaság A magyarok lecserélik a ruhatárat – életjelet adott a kiskereskedelem
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 08:30
Főként a nem élelmiszer-kiskereskedelem bővülésének köszönhetően növekedett a kiskereskedelmi forgalom októberben – a ruhaüzletekben és az illatszereknél nőtt leginkább a forgalom.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG