3p

A csütörtöki Kormányinfón a Miniszterelnökséget vezető miniszter újabb részleteket árult el a jövő hétfőtől módosuló kijárási korlátozásokkal kapcsolatban.

A legrosszabb forgatókönyvre készülve hozták meg a döntéseket - mondta Gulyás Gergely, Miniszterelnökséget vezető miniszter. Ebben a helyzetben a kormány arról döntött, hogy fokozatosan, szigorú menetrend mellett, a területi különbségek figyelembe vételével újraindítható az élet Magyarországon. A járványhelyzettel kapcsolatban elárulta: az aktív fertőzöttek 70 százaléka Budapesten és Pest megyében, a halálesetek 70 százaléka Budapesten van. Ezért itt a szabályok nem fognak változni.

 Védőmaszkot viselő utasok szállnak le a metróról a Széll Kálmán téri állomáson Budapesten 2020. április 27-én. MTI/Szigetváry Zsolt
Védőmaszkot viselő utasok szállnak le a metróról a Széll Kálmán téri állomáson Budapesten 2020. április 27-én. MTI/Szigetváry Zsolt

A kormány döntött arról is tegnap, hogy a kórházakból kimenő és bejövő betegeket kötelezően kell tesztelni, ahogy az idősotthonok összes dolgozóját is.

Az oktatással kapcsolatban annyi biztos, hogy májusban továbbra is fennmarad a tantermen kívüli oktatási rend - rögzítette a miniszter. Ugyanígy marad az ingyenes parkolás az egész országban, ez sehol nem eredményezett komoly forgalomnövekedést, ezért úgy vélik, ez az intézkedés is bevált. Továbbra is érvényben maradnak a rendezvénykorlátok: augusztus 15-ig 500 főnél nagyobb rendezvényeket nem lehet majd megtartani.

Vidéken eltörlik a kijárási korlátozásokat és új, az eddiginél lazább szabályokat állapítottak meg, ezért a védelmi intézkedéseket mindenki tartsa tiszteletben - kéri Gulyás Gergely.

  • Május 4-től így engedélyezett lesz az éttermek, szállodák, kávézók kerthelyiségeinek és teraszainak nyitvatartása.
  • A strandok és szabadtéri fürdők, állatkertek, szabadtéri múzeumok kinyithatnak.
  • Szolgáltatások korlátozások nélkül nyújthatóak,
  • a profi és amatőr sportban engedélyezik az edzéseket,
  • istentisztelet, mise megtartható a védőtávolság betartható,
  • a magánegészségügyben is feloldják a korlátozásokat,
  • a közegészségügyben ez négy lépésben fog megtörténni különböző kezelésekre vonatkozóan. Ennek részletei hamarosan rendelet formájában fognak megjelenni.
  • Hétfőtől az adatközlés is változni fog, a megbetegedésekre és halálozásokra vonatkozó adatokat területileg lebontva is közlik majd.

A közigazgatásban is egyszerűsítésekről döntött tegnap a kormány, így az engedély alapján gyakorolható intézkedések bejelentés alapján gyakorolhatók lesznek. Ha valaki bejelenti a tevékenység megkezdését és a hatóság 8 napon belül nem tiltja azt meg, akkor a 9. naptól végezhető lesz a tevékenység. A részletszabályok ebben az esetben is hamarosan megjelennek majd.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Visszatért a régi mumus Kínában
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 07:40
Kínában az elemzők által vártnál jelentősebben lassult az éves infláció januárban, a havi szintű növekedés megegyezett a decemberivel – áll a statisztikai hivatal szerdai jelentésében. Ismét felerősödött a deflációs veszély.
Makro / Külgazdaság Csalódást okozó decemberi szám látott napvilágot Amerikában
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 17:21
Az Egyesült Államokban nem változott a kiskereskedelmi forgalom decemberben havi szinten, szemben az elemzők által várt növekedéssel, míg éves összevetésben az előző havinál is kisebb lett a növekedés.
Makro / Külgazdaság Összeolvadnak Gattyán György „legnagyobb” vállalkozásai
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 15:01
A milliárdos pártja nem indul a választáson, cégei pedig elbocsátanak, illetve a Legnagyobb Vállalkozásnál is összeolvadásról döntöttek.
Makro / Külgazdaság Kezdhet Vlagyimir Putyin aggódni – csökkent Oroszország külkereskedelmi többlete tavaly
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 13:21
Oroszország külkereskedelmi többlete 139,3 milliárd dollár volt tavaly, 8,17 százalékkal kisebb az egy évvel korábbinál – áll az orosz szövetségi vámhivatal keddi jelentésében.
Makro / Külgazdaság Véget ért a hazai állampapírok hegemóniája? Klasszis Klub Live Szabó Lászlóval
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 11:03
A Hold Alapkezelő társalapítója, a cég felügyelőbizottságának elnöke február 18-án, szerdán délután 15 óra 30 perckor lesz a vendége a Klasszis Média 6. évfolyamban járó egyórás élő adásának. Amelyben szokás szerint nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
Makro / Külgazdaság Keményebb Kína-politika és Trump-barátság: új korszakot nyithat Japán első női miniszterelnöke
Imre Lőrinc | 2026. február 10. 10:01
A második világháború lezárását követő években láthattunk utoljára olyan politikai erődemonstrációt Japánban, mint a mögöttünk hagyott hétvégén. A szigetország első női miniszterelnöke elsöprő választási sikerének köszönhetően óriási felhatalmazással láthat munkához. Kína mellett izgulhatnak a kiszámíthatóságot kereső befektetők, de a japán gazdaság talán túlléphet az „elvesztegetett évtizedeken”.
Makro / Külgazdaság Most aztán torkig van Vlagyimir Putyin – csak toporgásra képesek
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 09:53
Egy, azaz 1 százalék. Ennyit sikerült felmutatnia Oroszországnak.
Makro / Külgazdaság Ön is leolvad: döbbenetes mit művel Matolcsy hagyatéka
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 08:29
Így ég el a magyar közpénz a korábbi stratégiának hála. Itt az olvadás.
Makro / Külgazdaság Több 10 millió dollár füstölt el, újra Super Bowl
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 06:43
Egy nagyobb lélegzetvétel, és a hatalmas összegek el is tűntek.
Makro / Külgazdaság Remeg a dollárvilágrend, gyengülnek a szuperhatalmak – Klasszis Podcast
Imre Lőrinc – Izsó Márton – Havas Gábor | 2026. február 8. 17:44
Egyik nagyhatalmi devizának sem tesz jót a mostani geopolitikai átrendeződés, nemcsak a dollár veszít a globális súlyából – mondta el az Accordre Alapkezelő vezérigazgatója a Klasszis Podcast legújabb epizódjában. Gyurcsik Attila szerint a legfontosabb kérdés most az Egyesült Államokban, hogy miként fog dönteni a Legfelsőbb Bíróság a Donald Trump amerikai elnök által bevezetett kereskedelmi vámokról. A szakértő a magyar euróról is kifejtette véleményét annak fényében, hogy a Tisza Párt gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője, Kapitány István arról beszélt, hogy számukra, a kormányra kerülésük esetén, fontos cél lesz a közös európai deviza mielőbbi bevezetése.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG