1p

Mi és ki ránthatja ki a gödörből a magyar gazdaságot?
Elkerülhetőek még a megszorítások?
Kik állják a 14. havi nyugdíj cechét?

Online Klasszis Klub élőben Petschnig Mária Zitával!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves közgazdászt!

2025. november 26. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Csodálatos éjszakai fotók, légi felvételek és csizmát húzó Orbán Viktor - olvasóink most is kitettek magukért. A partról jelentjük.

Lassan apad a Duna, Budapesten rekord magasságban tetőzött vasárnap este a folyó, olvasóink pedig azóta is lelkesen kattintgatnak és küldik fotóikat az ugyelet@privatbankar.hu-ra. Az árhullám most Bátánál a legmagasabb, a szakemberek arra számítanak, elhúzódik az ár levonulása. Budapesten viszont már megkezdték a Parlament mellett épülő mélygarázsból a víz kiszivattyúzását, a Buda oldalon pedig már takarítottak is a Fő utcától lejjebb. A főpolgármester szerint 5 nap múlva használhatóak újra a rakpartok, egyelőre sok útlezárás és elterelés marad Budapesten.

Olvasóinkat arra kértük, örökítsék meg és küldjék le nekünk, ők hogyan élték meg az árvízi védekezést. Az elmúlt 2 napban kaptunk látványos éjszakai felvételeket, de a Pap-szigetről egy légifotót is küldtek nekünk. Egy szemfüles olvasónk elkapta, ahogy a kormányfő csizmát cserél - és volt, aki a cukiság faktorról sem feledkezett meg. Az elmúlt napok terméséből válogattunk.

Dunaújváros 2 nappal ezelőtt. Vízben áll a Halászcsárda.



Budapesten 891 centiméteren tetőzött a Duna - 31 centivel dőlt meg a korábbi rekord.

 

Az árvíz-spotting volt a budapestiek kedvenc elfoglaltsága miután tetőzött a folyó.



Itt sütik a neszmélyi rétest - Walter küldte.



"Munkaruhába" bújik Orbán Viktor - ő irányította a mentést a hétvége után is.

 

Vízben a Parlament.

 

A világsajtót bejáró árvízi kép Budapestről: a Dunán szörfölő bikinis lány - olvasónk is kattintott.

 

Hatalmas erejű a megáradt folyó sodrása.

 

Víz alatt a Tímár utca néhány épülete.

 

Így nézett ki a főút Vácott vasárnap.

 

Az A38 Budapesten. Most nincs buli.

 

Az árvíz éjszakája - Dimitrov Rolandtól.

 

Zsóka légifelvételt is küldött - víz alatt a Pap-sziget.

 

Víz alatt Szeremle.

 

Piknik-hangulat a Clark Ádám téren, a Lánchíd mellett.
A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Putyin is megszólalt az amerikai béketervről
Privátbankár.hu | 2025. november 21. 19:51
Támogatóan beszélt Vlagyimir Putyin a 28 pontos amerikai béketervről. Az orosz elnök a biztonsági tanács moszkvai ülésén reagált a tervezetre, és azt is elmondta, hogy Trumppal már augusztusban egyeztettek róla.
Makro / Külgazdaság Valamit elfelejtett a magyar kormány az amerikai szankciókkal kapcsolatban?
Privátbankár.hu | 2025. november 21. 18:07
Papír nincs, mentesség van? Valami nem áll össze az orosz olajra vonatkozó amerikai szankciók ügyében.
Makro / Külgazdaság Eljárás indult Magyarországgal szemben a Mohu-koncesszió miatt
Privátbankár.hu | 2025. november 21. 16:54
Az Európai Bizottság felszólító levelet küldött a magyar kormánynak: gond van a Mohu-koncesszióval, a kiberbiztonsági törvényekkel és az autópálya-matricával is.
Makro / Külgazdaság Egyre nagyobb a nyomás Zelenszkijen: bekeményített az USA
Privátbankár.hu | 2025. november 21. 15:49
Eleshet az amerikai fegyverszállítmányoktól és hírszerzési információktól Ukrajna, ha nem írja alá a 28 pontos békeszerződést – írja a Reuters. Az amerikaiak azonban egy olyan korábbi ukrán védelmi miniszterre hivatkoznak, aki közölte: nem vett részt a béketerv kidolgozásában.
Makro / Külgazdaság Mit gondol, kik gyártják a legtöbb fegyvert a világon?
Bózsó Péter | 2025. november 21. 15:07
A fegyvergyárak Európa-szerte szorgosan működnek, a megrendelések száma növekszik, az exportengedélyek pedig történelmi csúcsokat érnek el.
Makro / Külgazdaság Lesz megint mit a háborúra fognia a kormánynak
Privátbankár.hu | 2025. november 21. 08:30
Bár a Központi Statisztikai Hivatal péntek reggeli közlése szerint a beruházások a harmadik negyedévben csak feleakkora éves mínuszban voltak, mint a másodikban, így sem tört meg a már közel három éve tartó negatív trend.
Makro / Külgazdaság Nem a rizsen múlt – Japánban 3 százalékra gyorsult az infláció októberben
Privátbankár.hu | 2025. november 21. 08:01
Az ázsiai szigetországban 3 százalékra gyorsult az éves infláció októberben a szeptemberi 2,9 százalékról – áll a belügy- és kommunikációs minisztérium pénteki jelentésében.
Makro / Külgazdaság Trump nem lesz boldog? Évek óta nem volt ennyi munkanélküli az Egyesült Államokban
Privátbankár.hu | 2025. november 20. 16:58
Amerikai munkaerőpiaci adatok érkeztek.
Makro / Külgazdaság Váratlanul jó helyre került Magyarország egy listán
Privátbankár.hu | 2025. november 20. 14:31
Építőipar terén jó lett a magyar adat.
Makro / Külgazdaság Félelmetes pénzeket kerestek a milliárdosok egy év alatt is
Privátbankár.hu | 2025. november 20. 13:34
3,8 milliárd embert kiemelhetnének a szegénységből.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG