2p

Hamarabb hazahozná az uniós pénzeket egy Tisza-kormány, mint az Orbán-kormány?
Maradt még szövetségese Magyarországnak Európában?

Online Klasszis Klub élőben Szent-Iványi Istvánnal!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves külpolitikai szakértőt!

2025. július 30. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Egyelőre csendesen indul az orosz-ukrán háború 542. napja. Reggeli hírösszefoglaló.

  • Vlagyimir Putyin meglátogatta az ukrajnai orosz hadművelet parancsnokát és más magas rangú katonai tisztviselőket a Don-menti Rosztovban. Az elnök többek között meghallgatta a vezérkari főnök, Valerij Geraszimov jelentését, és a különleges katonai műveleti csoport főhadiszállásán tartott megbeszélést.

Vlagyimir Putyin meglátogatta az ukrajnai orosz hadművelet parancsnokát. Fotó: Depositphotos
Vlagyimir Putyin meglátogatta az ukrajnai orosz hadművelet parancsnokát. Fotó: Depositphotos

  • 15 orosz drónt lőtt le az ukrán légierő. Az éjszakai támadás során összesen 17 iráni Sahed drón támadott – derült ki a hadijelentésből. Azt, hogy a további két drónnal mi történt, egyelőre nem tudni.
     
  • Az ukrán erők folytatták előrenyomulásukat a déli Mokri Jaló folyó mentén, és a kemény orosz ellenállással ellenére is visszaszerezték Urozsajne falut - derült ki a brit védelmi minisztérium legfrissebb hírszerzési jelentéséből. Északon az orosz erők folytatták a puhatolózó támadásokat Kupjanszk térségében, de jelentős előretörést nem értek el.
     
  • Lapcsoportunk állandó külpolitikai szakírója, Káncz Csaba reggeli hírösszefoglalójában úgy fogalmazott, hogy a New York Times becslése szerint az ukrajnai háborúban elhunytak és sebesültek száma összesen 500 ezer. Oroszország: 300 ezer, ebből 120 ezer halott, Ukrajna: 200 ezer, ebből 70 ezer halott.
     
  • Az Észt Honvédség Hírszerző Központja úgy véli, hogy Oroszország nagy mozgósítási hullám nélkül nem remélhet olyan nagy eredményeket az Ukrajna elleni háborúban, mint Donyeck megye megszállása, de Oroszország nagy valószínűséggel igyekszik majd tartózkodni ettől a lépéstől – írta szakértőnk szintén összefoglalójában.

(The Guardian, MTI)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Olyan helyen járt Donald Trump, ahol előtte kevés amerikai elnök – pedig ott van a szomszédban
Privátbankár.hu | 2025. július 25. 09:32
Nem szokás elnökként benézni a jegybankhoz, de Trump ezt is megtette. Nem szándékozik idő előtt lecserélni a Fed elnökét, de a nyomást fenntartja.
Makro / Külgazdaság Két szempontból is fájhat a KSH legújabb adata a kormánynak
Privátbankár.hu | 2025. július 25. 08:46
Fogy a magyar, és vele fogynak a dolgozók is.
Makro / Külgazdaság Erősödik az amerikai gazdaság
Privátbankár.hu | 2025. július 24. 17:19
Trump elégedett lehet.
Makro / Külgazdaság Bejött, amit vártak: mutatjuk az EKB lépését
Privátbankár.hu | 2025. július 24. 14:45
Nem volt változtatás.
Makro / Külgazdaság Már megremeg a német cégek térde Trump miatt
Privátbankár.hu | 2025. július 24. 13:31
Érzik a vámterheket.
Makro / Külgazdaság Bármi megtörténhet a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2025. július 24. 10:56
A kutak árai változhatnak.
Makro / Külgazdaság Harcra készül a vámháborúban Európa?
Privátbankár.hu | 2025. július 23. 15:33
Összevonták a két szankciós listát.
Makro / Külgazdaság Ilyen csoda kellene, hogy Orbán Viktor nyugodtan aludhasson
Privátbankár.hu | 2025. július 23. 11:34
Álom már van. De elúszni látszik.
Makro / Külgazdaság Trumpnak sikerült egy újabb pofont lekevernie az amerikai autógyártóknak?
Privátbankár.hu | 2025. július 23. 10:48
A Fehér Ház szerint hatalmas győzelem ez az amerikai gyártóknak – az amerikai gyártók szerint viszont nagyon rossz üzlet köttetett.
Makro / Külgazdaság Donald Trump „a történelem legnagyobb kereskedelmi megállapodását” jelentette be
Privátbankár.hu | 2025. július 23. 06:44
Az Egyesült Államok és Japán megállapodást kötött a Trump által kivetett súlyos vámok csökkentéséről.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG