3p

Elkerülhetetlen lesz a választások utáni megszorítás?
Tényleg egy újabb Bokros-csomagot szeretne a Tisza Párt?

Online Klasszis Klub élőben Bokros Lajossal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. december 10. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Egy olajfinomító lángolt és a tüzérség is dolgozott orosz források szerint. Ukrajna hallgat, Washington nem támogat ilyesmit. Háborús hírösszefoglaló.

  • A tegnapi, egyelőre tisztázatlan hátterű, Moszkva elleni dróntámadások után ma Oroszország Krasznodar régiójának kormányzója számolt be arról, hogy egy drón becsapódása okozott tüzet egy Krasznodar közelében található olajfinomítóban. Áldozatok nem voltak, a tüzet pedig gyorsan eloltották.
    A belgorodi régió orosz kormányzója pedig arról számolt be, hogy ukrán tüzérségi csapásban sérült meg négy ember Sebekino településen.

 

  • A Fehér Ház még gyűjti az információkat a keddi, moszkvai dróntámadásokról, de a Karine Jean-Pierre sajtószóvivő leszögezte: „Nem támogatunk Oroszország területén végrehajtott támadásokat. Ennyi. Pont.” Arra utaló információk egyelőre nem érkeztek, hogy amerikai fegyvereket is használtak volna a támadáshoz.

 

  • Az egyik, a Moszkva elleni támadásban részt vevő drónról készült állítólagos felvételek alapján a drón egy UJ-22-es, egy ukrán vállalat által gyártott drón lehetett. Ezt a típust orosz források szerint már más, orosz területek ellen végrehajtott támadások esetén is használták.
  • Az orosz kormányzat szerint Ukrajna egyoldalúan Oroszország részének nyilvánított területein már közel 1,5 millió ukrán kapott orosz útlevelet az elmúlt hónapokban. A megszállt területeken élő ukránokat a hírek szerint kiutasítással, deportálással, illetve az orosz haderőben történő kényszersorozással is fenyegetik, amennyiben nem hajlandók felvenni az orosz állampolgárságot.

 

  • Erősebb NATO-jelenlétet szorgalmazott a szövetség keleti szárnyán Gitanas Nauseda litván elnök az Ukrajna elleni orosz háború folytatódása miatt. "Ez frontvonal, amelynek nagyon erősnek kell lennie. Lég- és rakétavédelemre, valamint a szövetség megerősített jelenlétére van szükségünk a térségben" - jelentette ki Nauseda, miután Vilniusban tárgyalt kedden Frank-Walter Steinmeier német elnökkel.
    Steinmeier fejet hajtott Litvániának a szabadságért folytatott több évszázados harca előtt, és megígérte Németország segítségét egy Litvánia elleni esetleges orosz agresszió esetére. 2022 ősze óta Berlin tartalékos dandárt tart készenlétben Németországban arra az esetre, ha Oroszország megtámadná Litvániát. Jelenleg egyetlen német parancsnoki poszt működik Litvániában, mintegy húsz katonával az országba telepített fegyverekkel és felszereléssel. További 760 német katona állomásozik Litvániában a Bundeswehr vezette NATO harci egység keretében.

(Guardian, MTI)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Ennyit tudott teljesíteni Orbán Viktor a béremelésre vonatkozó ígéreteiből
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 11:14
13 helyett 11 százalékra futotta, de legalább a miniszterelnök rémálma nem vált valóra.
Makro / Külgazdaság Egyre nagyobb pácban Ursula von der Leyen: Orbán Viktor is csak csettinthet arra, amit a tervére kapott
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 10:46
A belga miniszterelnök nem sokat udvariaskodott az Európai Bizottság Ukrajna támogatását célzó terveivel kapcsolatban.
Makro / Külgazdaság A tarkóján érezheti Magyar Péter Orbán Viktor leheletét – nagy a változás a Medián legújabb adataiban
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 09:46
A bizonytalanok és a kisebb pártok szavazói körében aratott a leginkább a regnáló miniszterelnök.
Makro / Külgazdaság Továbbra sem csak Orbán Viktor dugja a botot az uniós küllők közé az ukrán mentőcsomag ügyében
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 09:12
Továbbra sincs megegyezés Ukrajna uniós támogatásáról, a belga kormány aggodalmait sem sikerült eloszlatni. Sűrű két hete lesz az uniós diplomatáknak.
Makro / Külgazdaság A magyarok lecserélik a ruhatárat – életjelet adott a kiskereskedelem
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 08:30
Főként a nem élelmiszer-kiskereskedelem bővülésének köszönhetően növekedett a kiskereskedelmi forgalom októberben – a ruhaüzletekben és az illatszereknél nőtt leginkább a forgalom.
Makro / Külgazdaság Elég lesz? A kormány eldöntötte, hány vendégmunkás érkezhet jövőre
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 08:14
Se több, se kevesebb? Tavalyhoz képest biztos.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor egy tollvonással megemeli a jövő évi béreket
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 07:36
Itt a bejelentés: csütörtökön aláírják a minimálbér és a garantált bérminimum emeléséről szóló megállapodást.
Makro / Külgazdaság Trump rálép a gázra: 35 milliárdot spórolhatnak az autógyártók
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 06:57
Enyhítene az üzemanyagfogyasztási szabályozásokon az amerikai elnök. A gyártók nagyon jól járhatnak.
Makro / Külgazdaság A magyar növekedés a legrosszabb lehet a régióban az idén, és a béke sem hozza majd el a Kánaánt
Imre Lőrinc | 2025. december 4. 05:46
Egy, a korábban vártnál lassabb növekedési pályára állhat rá a világgazdaság az OECD előrejelzése szerint, miközben szűkülhet a különbség az euróövezet és az Egyesült Államok között. A szervezet Magyarországról alkotott képe inkább pesszimista, miközben reformokat sürget a nyugdíjrendszerrel és az energiapiaci támogatásokkal kapcsolatban. Elemzőket kérdeztünk a friss OECD-jelentésről.
Makro / Külgazdaság Vučić: Pánikra semmi ok, január végéig van üzemanyag-tartaléka Szerbiának
Privátbankár.hu | 2025. december 3. 17:46
Nem kapta meg a pancsovai olajfinomító működéséhez szükséges engedélyt Szerbia, ezért az ország kénytelen az üzemanyag-tartalékaira hagyatkozni. A szerb elnök szerint várni kell majd a benzinkutakon, de ellátási hiány nem várható. A Kormányinfón a Privátbankár megkérdezte Gulyás Gergelyt, egyeztetett-e a kormány a Mollal a NIS esetleges felvásárlásáról.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG