3p

Hosszú idő után először újra érdemben nőtt az aktív fertőzöttek száma, a kórházban ápoltak száma pedig ismét meghaladja a 4 ezret. Közel 14 ezer magyar esett áldozatul eddig a koronavírusnak, és hajszál híján 300 ezer olyan emberről tud a hivatalos hazai statisztika, akik meggyógyultak.

1548 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 391 170 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma - derül ki a szerda reggel közzétett friss statisztikákból. 19 339 tesztet végeztek, a pozitivitási arány 8 százalékos volt.

Elhunyt 94 beteg, így az elhunytak száma 13 931 főre emelkedett - a trend alapján várhatóan holnap, de legkésőbb holnap után sajnos a 14 ezret is meghaladja majd a koronavírus-fertőzés következtében elhunyt magyarok száma. A gyógyultak száma 1216-tal nőtt egy nap alatt, jelenleg 299 989 fő esett át a fertőzésen a hivatalos adatok szerint. 

Az aktív fertőzöttek száma hosszú idő után újra érdemben emelkedett: 238-cal nőtt ez a szám, ennél magasabb növekedés utáljára december 19-én volt. (Azóta egyetlen olyan napról tudunk a mostanin kívül, amikor emelkedett az aktív fertőzöttek száma: december 5-én 22 fővel.) Jelenleg 77 250 aktív fertőzöttet tartanak nyilván. (Egy héttel ezelőtt Müller Cecília országos tisztifőorvos azt sem zárta ki, hogy ez már egy potenciális harmadik hullám kezdete úgy, hogy a második még nem zajlott le, de arra is lát esélyt, hogy a sokkal fertőzékenyebb brit mutáns-változat okozza a romló tendenciát.)

Ismét emelkedett a kórházban ápoltak száma, ezúttal 35 fővel: jelenleg 4014 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 321-en vannak lélegeztetőgépen (hárommal többen, mint egy nappal korábban). Utoljára közel 1 hónapja, január 21-én volt 4 ezer fölött a kórházban ápolt koronavírusos betegek száma.

Egy nap alatt 6969 adag vakcinát sikerült beadni, eddig összesen 348 927 fő kapott oltást, közülük 134 824 fő már a második oltását is megkapta. Az e heti oltási terv szerint folytatódik a regisztrált legidősebbek oltása a kórházi oltópontokon (Pfizer- és Szputnyik vakcinával), a háziorvosok pedig folytatják a 60 év alatti krónikus betegek oltását (AstraZeneca-vakcinával). 

Érdekesség, hogy a romló adatok ellenére az adatközlésben továbbra is azt írják:

"a magyar járványügyi adatok kedvezőek, a következetes védekezésnek köszönhetően sikerült megfékezni a járványt."

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Főleg a marketingesek használják a mesterséges intelligenciát
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 15:15
A vállalati edukációban még jelentős tartalékok vannak.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter is beülne Orbán Viktor mellé a Védelmi Tanácsba
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 13:38
A Tisza Párt elnöke felszólította a miniszterelnököt, hogy haladéktalanul tájékoztassa a fejleményekről.
Makro / Külgazdaság Szijjártó Péter: Megtámadták a szuverenitásunkat!
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 12:53
A külügyminiszter szerint megvédik a rezsicsökkentést.
Makro / Külgazdaság „Nem lehetetlen a hosszú élet, de tenni is kell érte” – mondja Kóka János, a Doktor24 alapító tulajdonosa
Kormos Olga | 2026. április 5. 11:31
A hosszú élet titkáról, a longevity egyszerűen vagy kicsit nehezebben megvalósítható feltételeiről beszélt Kóka János, a Doktor24 Medicina Zrt. alapító tulajdonosa a Klasszis Média Longevity és egészséggazdaság című konferenciáján.
Makro / Külgazdaság Részletes ábra érkezett a tojás áráról
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 09:07
Érdekesen alakult a tojás ára.
Makro / Külgazdaság Sorsdöntő adatok érkezhetnek még a választás előtt
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 08:27
Szerdán jelenik meg a fogyasztói árak márciusi adata.
Makro / Külgazdaság Irán karjaiba lökte a háború a világ egyik legnagyobb olajimportőrét
Privátbankár.hu | 2026. április 4. 16:35
Az indiai finomítók 7 év után ismét olajat vásároltak Irántól, miután a közel-keleti háború leállította a szállításokat a Hormuzi-szoroson keresztül.
Makro / Külgazdaság Zelenszkij újragondolná a Barátság vezeték jövőjét
Privátbankár.hu | 2026. április 4. 13:30
Ukrajna egyszerre próbálja helyreállítani a háborúban sérült energetikai infrastruktúrát és újrapozicionálni a Barátság kőolajvezeték jövőjét – derül ki Volodimir Zelenszkij elnök legújabb bejelentéséből. Eközben az európai uniós finanszírozás körüli politikai vita egyre inkább blokkolja a folyamatot.
Makro / Külgazdaság Valami megindult a Hormuzi-szorosnál
Privátbankár.hu | 2026. április 4. 12:58
Három ománi üzemeltetésű tanker, egy francia tulajdonú konténerszállító hajó és egy japán tulajdonú gázszállító haladt át a Hormuzi-szoroson csütörtök óta – derül ki a hajózási adatokból. Ez azt tükrözi, hogy Irán engedélyezi az áthaladást azoknak a hajóknak, amelyeket „barátságosnak” tekint.
Makro / Külgazdaság Tartós válságra készül az Európai Unió, már írják a vészforgatókönyveket
Privátbankár.hu | 2026. április 4. 11:58
Az Európai Unió tartós energiaválságra készül, amelyet a közel-keleti konfliktus és az ellátási útvonalak sérülékenysége okoz. Brüsszel szerint ugyan még nincs közvetlen ellátásbiztonsági krízis, de az árak tartósan magasak maradhatnak, és egyes termékeknél rövid távon is romolhat a helyzet.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG