3p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Bár a kormányfő néhány nap türelmet kért, a találgatások máris megindultak az új kormánystruktúrát illetően. Híreink szerint visszatér a Pénzügyminisztérium és Kósa Lajos önkormányzati miniszter lehet.

Bár a miniszterelnök nemzetközi sajtótájékoztatóján kis türelmet kért még a kormányalakítás kérdésében, ám az Index információi szerint Orbán Viktor már hétfőn délelőtt megkezdte a kormányalakítási tárgyalásokat az új kabinet tagjaival. A honlap szerint a választások előtt a kormányfő csupán néhány eddigi miniszternek és államtitkárnak tette egyértelművé, hogy a 2014–2018-as ciklusban is számít rá, a többieknek meg kellett várniuk a választás másnapját. Orbán ugyanis azt hangoztatta, hogy április 7-én nyitja meg a személyi kérdésekről a megbeszéléseket.

Az Index szerint az bizonyosra vehető, hogy Pintér Sándor belügyminiszter, Varga Mihály pedig továbbra is nemzetgazdasági miniszter marad. Az is bizonyosnak látszik az Index szerint, hogy Lázár János továbbra is a Miniszterelnökséget irányítja, ám a hírek szerint az első Orbán-kabinethez hasonlóan nem államtitkárként, hanem kancellária-miniszterként irányítja majd a Kossuth Lajos téri épület apparátusát.

Ezzel szemben a Privátbankárhoz eljutott információk szerint Varga Mihály nem a nemzetgazdasági tárcát, hanem a visszahozandó Pénzügyminisztériumot irányíthatja majd, míg a nemzetgazdasági miniszter Rogán Antal lesz. (Más hírek szerint az V. kerületi polgármester, frakcióvezető a korábbi „Simicska-várat”, a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumot veszi be.)

A Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium (KIM) is szétesik az EU-biztossá jelölt Navracsics Tibor távozása után: az igazságügyi államtitkárság akár a Belügyminisztérium részeként működhet tovább, míg a közigazgatási irányítás vagy a hírek szerint Kósa Lajos irányítása alatt létrejövő új Önkormányzati Minisztériumhoz kerülne, vagy – és erre van a kisebb esély – a Miniszterelnökség gyűrné maga alá.

Az Emberi Erőforrások Minisztériumát jó eséllyel továbbra is Balog Zoltán irányíthatja, ám a struktúra itt is átalakulhat. Így a KIM-ből az EMMI-be kerülhet a nemzetpolitikai államtitkárság. A legérdekesebb változás az lehet, ha problematikus oktatási államtitkárságot a Fidesz szóvivőként bizonyított Hoppál Péter erősítené.

Bizonyos, hogy váltás lesz a Külügyminisztériumban, hiszen Martonyi János előre jelezte: csak egy ciklust vállal. Az utód kilétét egyelőre homály fedi.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Magyar Péter fantasztikus hírt közölt Paksról
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 22. 15:05
Újraindul a termelés a paksi 3-as blokkban.
Makro / Külgazdaság A nap képe: Minden eddigi rekordot megdöntött a Velencei-tó szintje
Vámosi Ágoston | 2026. augusztus 22. 13:04
Strandidő és hosszú hétvége: ilyenkor általában megtelik a Velencei-tó partja, az emberek hosszú sorokban állnak a lángosért vagy a jégkásáért. Ezúttal viszont a természet győzött: a strandokról eltűnt a víz, a vendéglátás pedig vendégek nélkül maradt. 
Makro / Külgazdaság Fázni fog Németország télen? Aggasztó adat érkezett
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 21. 14:46
Történelmi mélypontra süllyedt a németországi gáztározók töltöttsége az év ezen időszakában – közölte az Ines szakmai szövetség a dpa hírügynökséggel.
Makro / Külgazdaság Csúcsra pörgött az euróövezet gazdasági aktivitása
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 21. 12:31
Az idei leggyorsabb ütemben nőtt az euróövezet gazdasági aktivitása augusztusban, miközben az új megrendelések és az exportkereslet is erősödött, a vállalatok pedig ismét növelték foglalkoztatásukat – derült ki az S&P Global BMI-felmérésének pénteken ismertetett előzetes adataiból.
Makro / Külgazdaság Újabb ország kapcsolja lejjebb az atomerőművét az extrém időjárás miatt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 21. 11:46
A Duna „példa nélküli és kritikusan alacsony” vízállása miatt Bulgária csökkenteni fogja az áramtermelést a kozloduji atomerőműben – jelentette be csütörtökön az energiaügyi minisztérium.
Makro / Külgazdaság Változnak a feladatok az iparkamaránál, meg is van az első vezéráldozat
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 20. 14:18
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara indoklása szerint a jövőben változnak a feladatok, ezért más típusú vezetés szolgálja jobban a hazai vállalkozói közösség érdekeit.
Makro / Külgazdaság Itt van Magyar Péter jó híre
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 19. 20:06
Nem kell leállítani az üzemelő turbinákat.
Makro / Külgazdaság Közelít a nyugat-nílusi láz Magyarország felé?
Kormos Olga | 2026. augusztus 19. 18:44
Európában nyáron ismét több nyugat-nílusi láz okozta megbetegedést jelentenek, a héten épp Hollandiában diagnosztizálták egy páciensnél hat év után újra. Egyelőre Magyarország tiszta ebből a szempontból. De van-e okunk félni?
Makro / Külgazdaság Ön is ellenőrizheti, hogy mit csináltak Magyar Péterék 100 nap alatt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 19. 18:14
Erről Magyar Péter videóban számolt be.
Makro / Külgazdaság Véget ért az ukrán pénzszállítók kalandos története
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 19. 15:22
Nem történt bűncselekmény.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG