2p

Enyhítések helyett a járványügyi intézkedések szigorításának bejelentése várható a mai Kormányinfón – értesült a Magyar Nemzet kormányzati forrásból. 

A kormányközeli lap azt írja: a járványügyi szabályok enyhítése biztosan nem volt napirenden a kormány tegnapi ülésén, inkább szigorításra lehet számítani, amit a mai Kormányinfón jelentenek be. Hogy milyen intézkedések várhatóak, arról nem ír a Magyar Nemzet, de felidéznek egy pletykát, miszerint Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere kétszáz főben maximalizálná a kulturális események látogatószámát. A hírre a szaktárca úgy reagált: a hír nem igaz, az Emberi Erőforrások Minisztériumában nem készült ilyen tartalmú előterjesztés. Azt már mi tesszük hozzá: ez jelentheti azt is, hogy valóban készült 200 fős létszámlimitről javaslat, de nem az Emmi berkeinben belül.

Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter egy korábbi Kormányinfó sajtótájékoztatón. MTI/kormany.hu/Botár Gergely
Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter egy korábbi Kormányinfó sajtótájékoztatón. MTI/kormany.hu/Botár Gergely

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter két hete jelentette be, hogy elmaradnak a tömegeket vonzó Szent István-napi állami rendezvények, így az augusztus 20-i tűzijáték és a légiparádé is. Azt is elmondta, hogy július végén dönt arról a kabinet, hogy augusztus 15. után meg lehet-e tartani az 500 fősnél nagyobb zenés-táncos rendezvényeket.

A lap azt írja: a szigorítás azért is elengedhetetlennek tűnik, mert a koronavírus ma a harmadik leggyakoribb halálok a világban. Felidézik, hogy több országban is újra szigorításokat vezettek be, és nem felejtik el megemlíteni, hogy a koronavírus ösztönzi a migrációt is - ennek a kulturális események rendezéséhez vajmi kevés köze lehet, viszont utalhat vele a lap a határellenőrzés szigorítására is.

A 10:30-ra meghirdetett Kormányinfóról szerkesztőségünk is élőben tudósít.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Blokád a Hormuzi-szorosban: megvan, hány hajó jutott át
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 19:50
Minden próbálkozót visszaküldtek.
Makro / Külgazdaság Jó hírt kapnak azok, akiknek nincsen magyar rendszáma
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 15:57
Csütörtökön árváltozás jön.
Makro / Külgazdaság Bejelentették: tényleg megóvja a választási eredményt a Mi Hazánk
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 15:36
Ezt Toroczkai László közölte szerdán.
Makro / Külgazdaság Kongatják a vészharangot Európában az iráni válság miatt
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 14:02
Az EU szerint elhúzódó energiaválság jöhet, ha folytatódik az iráni konfliktus.
Makro / Külgazdaság Felsejlett a technikai recesszió képe a magyar gazdaságban, de mit tehet ellene az új kormány?
Imre Lőrinc | 2026. április 15. 12:59
A legrosszabb forgatókönyv esetén akár technikai recesszióba is süllyedhet idén a magyar gazdaság. Az iráni háború miatti energiaválság hatásait még nem lehet pontosan megbecsülni, de kínálati és versenyképességi oldalon is újabb problémákat okozhat Európában. Idehaza az ipari termelés már februárban is visszaesett, ami nem jó jel.
Makro / Külgazdaság Erste: Az ország érdeke az lenne, hogy az üzemanyagok hatósági árait azonnal kidobjuk
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 12:18
Csütörtökön újabb nagy csökkenés várható a benzin és a gázolaj piaci árainál. Eközben az Erste elemzői azt írják, kiszolgáltatott helyzetbe került az ország energiabiztonsága, ezért azonnal ki kellene vezetni a hatósági árakat az üzemanyagoknál.
Makro / Külgazdaság Magyar Pétert felkérte Sulyok Tamás az új kormány megalakítására
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 11:10
Az új Országgyűlés alakuló ülése május 5-én vagy 6-án lehet.
Makro / Külgazdaság „Kiterjesztjük a rezsicsökkentést” – mondta Magyar Péter a közmédiában
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 10:10
Erősen kezdett a Kossuth rádióban és a köztévében Magyar Péter, őszintén és határozottan beszélt a riporterekkel. 
Makro / Külgazdaság Betlizett az ipar februárban, nehéz lesz a Tisza-kormány dolga
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 08:30
Megerősítette az első becslésben szereplő adatokat a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). Az ipari termelés éves és havi alapon is csökkent Magyarországon februárban.
Makro / Külgazdaság 390 milliárdos informatikai közbeszerzés: megvannak a nyertesek
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 08:19
A Digitális Kormányzati Ügynökség óriási tenderén több tucat informatikai vállalkozás osztozik, ismerős nevek is vannak a nyertesek között.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG