2p

Mi és ki ránthatja ki a gödörből a magyar gazdaságot?
Elkerülhetőek még a megszorítások?
Kik állják a 14. havi nyugdíj cechét?

Online Klasszis Klub élőben Petschnig Mária Zitával!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves közgazdászt!

2025. november 26. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A benzin literenként átlagban bruttó 6, míg a gázolaj 4 forinttal kerül többe szerdától.

Tovább emelkednek a hazai üzemanyagárak. A holtankoljak.hu közlése szerint szerdától a benzin átlagára bruttó 6 forinttal fog változni, a gázolaj átlagára pedig 4 forinttal emelkedik.

Már megint többe kerül. Fotó: depositphotos
Már megint többe kerül. Fotó: depositphotos

Így február 24-étől a következő átlagárakkal találkozhatunk a hazai kutakon:

95-ös benzin: 410 forint/liter

Gázolaj: 425 forint/liter

Mint az alábbi grafikonunkból kiderül, ez azt jelenti, hogy a szerdától érvényes, magas árakhoz hasonlóra 2020-ban egyszer sem volt példa, utoljára 2019 nyarán lehetett ilyen drágán tankolni.

Az újabb üzemanyag-drágulás annak köszönhető, hogy a kőolaj ára a koronavírus-járvány előtti szintekre emelkedett vissza a nemzetközi piacon. Az elmúlt héten a hazai üzemanyagárak meghatározásánál irányadó Brent hordókénti ára járt már 65 dollár felett is, jelenleg 63,4 dolláron áll.

Ami biztosan kimondható, hogy az olaj ára kifejezetten érzékenyen reagál az elmúlt egy évben a piacon történő változásokra - hangsúlyozzák a holtankoljak.hu elemzői. Hozzátéve: szakértők szerint az energetikai cégek aktív közreműködéssel próbálják a számukra megfelelő szinten tartani az olaj árát, ami többé kevésbé sikerül is nekik. Persze ez nekünk, felhasználóknak nem túl jó - ez is hozzájárult a hazai üzemanyagárak tovább emelkedéséhez. Valamint az, hogy a forint gyengült a dollárral szemben, utóbbi egysége ma már közelíti a 296-os szintet, ami drágábbá teszi Magyarország olajimportját.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Csehországból „importálunk” vírust?
Privátbankár.hu | 2025. november 22. 14:47
Az idén, november elejéig több mint 1600 ember kapta el Magyarországon a Hepatitis-A nevű betegséget.
Makro / Külgazdaság Itt a jó hír: tovább zuhanhatnak a benzinárak
Privátbankár.hu | 2025. november 22. 11:54
A szintén a Klasszis Médiához tartozó laptársunk Mfor Üzemanyagár-figyelője szerint a korábbi hetek komolyabb áremelkedése után akár 3-5 forintos olcsóbbodás is reális lehet.
Makro / Külgazdaság Borzasztó tragédia történt
Privátbankár.hu | 2025. november 22. 11:34
Vietnamban legalább 55 ember halt meg, 13 pedig eltűnt a természeti katasztrófában.
Makro / Külgazdaság Olasz meló lehet Magyarországon is?
Privátbankár.hu | 2025. november 22. 09:29
Felminősítette Itáliát a Moody's, amely napokon belül hazánkról is nyilvánosságra hozza a döntését.
Makro / Külgazdaság Itt a nagy amerikai bejelentés Paks–2-ről
Privátbankár.hu | 2025. november 22. 08:59
Az atomerőmű-projekttel kapcsolatos egyes tranzakciók mentesültek az oroszokkal szembeni amerikai szankciók alól.
Makro / Külgazdaság Putyin is megszólalt az amerikai béketervről
Privátbankár.hu | 2025. november 21. 19:51
Támogatóan beszélt Vlagyimir Putyin a 28 pontos amerikai béketervről. Az orosz elnök a biztonsági tanács moszkvai ülésén reagált a tervezetre, és azt is elmondta, hogy Trumppal már augusztusban egyeztettek róla.
Makro / Külgazdaság Valamit elfelejtett a magyar kormány az amerikai szankciókkal kapcsolatban?
Privátbankár.hu | 2025. november 21. 18:07
Papír nincs, mentesség van? Valami nem áll össze az orosz olajra vonatkozó amerikai szankciók ügyében.
Makro / Külgazdaság Eljárás indult Magyarországgal szemben a Mohu-koncesszió miatt
Privátbankár.hu | 2025. november 21. 16:54
Az Európai Bizottság felszólító levelet küldött a magyar kormánynak: gond van a Mohu-koncesszióval, a kiberbiztonsági törvényekkel és az autópálya-matricával is.
Makro / Külgazdaság Egyre nagyobb a nyomás Zelenszkijen: bekeményített az USA
Privátbankár.hu | 2025. november 21. 15:49
Eleshet az amerikai fegyverszállítmányoktól és hírszerzési információktól Ukrajna, ha nem írja alá a 28 pontos békeszerződést – írja a Reuters. Az amerikaiak azonban egy olyan korábbi ukrán védelmi miniszterre hivatkoznak, aki közölte: nem vett részt a béketerv kidolgozásában.
Makro / Külgazdaság Mit gondol, kik gyártják a legtöbb fegyvert a világon?
Bózsó Péter | 2025. november 21. 15:07
A fegyvergyárak Európa-szerte szorgosan működnek, a megrendelések száma növekszik, az exportengedélyek pedig történelmi csúcsokat érnek el.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG