1p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Hetek óta száz felett van az érkező menekültek száma.
MTI Fotó: Ujvári Sándor

Péntektől vasárnapig 121 határsértőt tartóztattak föl az ország területén a rendőrök - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság.

A rendőrség honlapján olvasható statisztika szerint pénteken 32, szombaton nyolc, vasárnap 55 jogellenesen az ország területén tartózkodó külföldit tartóztattak fel, állítottak elő és kísértek át az ideiglenes biztonsági határzáron az egyenruhások. A román és ukrán határszakaszon 26 migránst fogtak el, embercsempészés miatt három gyanúsított ellen indult eljárás.

Az elmúlt héten az ország területén összesen 169 migránst tartóztattak föl, és kísértek vissza a rendőrök. A megelőző héten - július 17-től 23-ig - ez a szám 156 volt. A román és ukrán határszakaszon összesen 52 migránst fogtak el az elmúlt héten - derül ki a rendőrségi összesítésből.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Valami nem stimmel a babaváró hitelekkel
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 11:02
De nem a konstrukcióval van a baj, csak kezdenek elfogyni a jogosultak.
Makro / Külgazdaság Az áprilisi választás után jön a neheze a győztesnek – megszólalt a Fitch Ratings
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 10:22
Jelentős kihívásokkal kell majd szembenéznie az új kormánynak.
Makro / Külgazdaság Beleszédül, ha megnézi, mi történik Romániában az árakkal
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 10:08
Van terület, ahol bőven 10 százalék felett nőttek az árak februárban a szomszédban.
Makro / Külgazdaság Szijjártó Péter felszólította Brüsszelt, hogy kövesse Trump példáját
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 09:54
Európának is jár az olcsóbb orosz olaj? 
Makro / Külgazdaság Soha nem látott olajválság jön?
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 09:09
A szuezi válság kismiska volt ahhoz képest, ami most történik? Pletscher Tamás szerint a helyzet páratlanul súlyos.
Makro / Külgazdaság Akkor sem áll jól az építőipar, ha 2021-hez hasonlítjuk az idei számokat
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 08:40
Az épületek építésének termelése, és az egyéb építményeké is visszaesett éves alapon, decemberhez képest összességében 8,8 százalékkal kisebb volt az építőipari termelés volumene.
Makro / Külgazdaság Feltámadt hamvaiból az akkumulátoripar az év elején
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 08:30
Bár a nyers adatok szerint az előző év azonos időszakához képest 2,5 százalékkal visszaesett, munkanaphatástól megtisztítva 0,3 százalékkal bővült az ipar teljesítménye Magyarországon idén januárban – közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) a részletes számaiban. Hasonlóra utoljára huszonhárom hónapja, 2024 februárjában volt példa.
Makro / Külgazdaság Miért nem nyilvánosak a CT/MR vizsgálatok várólistáinak hossza?
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 08:16
Az Országos Kórházi Főigazgatóság nem árulja el a képalkotó diagnosztikai vizsgálatok várólistáit. Sok páciens arról számol be, hogy az utóbbi időben még inkább meghosszabbodtak. 
Makro / Külgazdaság Trump milliárd dolláros ajándékot adott Putyinnak
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 07:32
De az egész világban sokan fellélegezhetnek. Mentességet kapott a már tengeren lévő orosz olaj a szankciók alól, az árak letörését várja az amerikai vezetés.
Makro / Külgazdaság Belenyúltak a védett áras tankolás szabályaiba – akár 5 milliárdos bírságot is kiszabhat a NAV
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 07:14
Ezentúl nem kell mindig ellenőrizni a forgalmit, Karácsony Gergely is megnyugodhat. De ki kaphat gigabírságot?
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG