1p
Lapinformációk szerint a szocialista párt komolyan foglalkozik Schmuck Andor kölcsönös visszalépésről szóló javaslatával
Lapinformációk szerint a szocialista párt komolyan foglalkozik Schmuck Andor kölcsönös visszalépésről szóló javaslatával.

Az MSZP kész megfontolni Schmuck Andor azon javaslatát, hogy a szocialisták, az LMP és az MSZDP színeiben induló főpolgármester-jelölteket támogató szervezetek lépjenek vissza annak javára, aki szeptember 3-áig a legtöbb ajánlószelvényt gyűjti össze - írja a Magyar Nemzet és hasonlóan értesült a Népszabadság is.

A Népszabadság úgy tudja: Szanyi Tibor kampányfőnök több belső fórumon is megemlítette már, hogy Zuglóban a szocialista induló Pelyva Györgyöt és a Szövetség a Jövőért Mozgalom színeiben, illetve az MSZDP támogatásával versenybe szálló Láng Mártát is vissza kellene léptetni a kerületben függetlenként induló Janicsák István - egykori Z’Zi Labor-énekes - javára, és mögé kellene felsorakozni.
   
A cikk szerint hasonlóképp lecserélné az újpalotai körzetben induló Tóth Imrét arra a Hajdu Lászlóra, aki korábban többször is elhódította a polgármesteri széket, és legutóbb épp azért függesztette fel szocialista párttagságát, mert nem értett egyet a helyi szervezetben zajló folyamatokkal. Szanyi Tibor állítólag ezen elképzelését az MSZP budapesti kampányát irányító munkacsoport hétfői ülésén is felveti, ahogyan ez várhatóan téma lesz a keddi elnökségi ülésen is - írta a Népszabadság.

MTI, Népszabadság, Magyar Nemzet

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Magyar Péter bejelentette: megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel, indulnak a vizsgálatok
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 17:19
Megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel, teljes körű vizsgálat indul minden területen – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.
Makro / Külgazdaság Kármán András speciális jogköröket kapott a nehéz költségvetési helyzet miatt
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 16:52
Megszületett az erről szóló határozat.
Makro / Külgazdaság Kapcsoljuk Szalay-Berzeviczy Attilát – a Klasszis Klub stúdiójában
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 15:12
A Budapesti Értéktőzsde volt elnökével való beszélgetést fél 4-től a Klasszis Média YouTube-csatornáján és lapunk Facebook-oldalán közvetítjük.
Makro / Külgazdaság A török jegybank nem túl optimista az inflációt illetően
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 14:33
A török jegybank a februárban várt 16 százalékról 24 százalékra változtatta az idei év végére vonatkozó inflációs előrejelzést – közölte Fatih Karahan bankelnök csütörtökön, amikor ismertette a központi bank negyedéves inflációs jelentését.
Makro / Külgazdaság Üzent a Magyar-kormánynak a szakértő: ki kell vezetni a védett benzinárat
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 14:00
A versenytorzító és közgazdaságilag indokolatlan ár-intervenciókat a szakmai konszenzus szerint mielőbb meg kellene szüntetni.      
Makro / Külgazdaság Még sosem javult akkorát a lakosság gazdasági hangulata, mint most
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 12:30
A GKI Gazdaságkutató által – az EU támogatásával – végzett felmérés szerint májusban jelentős ugrással 5,5 éves csúcsra javultak a lakossági várakozások. A GKI Fogyasztói Bizalmi Index értéke 16,1 ponttal nőtt. Ilyen mértékű pozitív irányú havi elmozdulásra a mérés több mint 30 éves történetében még nem volt példa.
Makro / Külgazdaság Fontos szint alá esett be a gázolaj ára a kutakon
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 12:10
Pénteken továbbra sem változik a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi piaci ára sem. A kutakon viszont a dízel literenként 8 forinttal olcsóbb lett.
Makro / Külgazdaság Az összeomlás szélére került a Trumpék által kivéreztetett ország
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 08:20
Kuba teljesen kifogyott a dízelből és a fűtőolajból az Egyesült Államok által bevezetett olajblokád következtében – közölte szerdán Vicente de la O Levy kubai energiaügyi és bányászati miniszter.
Makro / Külgazdaság Ezt kell tudni az euró bevezetésének egyik legfontosabb lépcsőfokáról
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 08:04
Az új kormány euróbevezetési tervei és az ezzel járó pozitív hatások várhatóan ellensúlyozzák a hitelminősítő intézetek által megfogalmazott növekvő fiskális kockázatokat és javíthatják az ország hitelminősítési kilátásait a tavaszi és őszi felülvizsgálatoknál – közölte a GKI elemzésében.
Makro / Külgazdaság Új korszak kezdődött az Egyesült Államokban
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 07:46
Megválasztotta az amerikai szenátus a szövetségi jegybank szerepét betöltő Federal Reserve (Fed) új vezetőjét, Kevin Warsh közgazdászt, Donald Trump elnök jelöltjét szerdán.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG