4p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Orosz rakétacsapás érte Kijevet, az egész fővárosban leállították a vezetékes ivóvízellátást. Ferenc pápa az ukránok szenvedését a sztálini időkben elszenvedett éhínséghez hasonlította.

  • Ismét orosz rakétacsapás érte szerdán az ukrán fővárost, Kijevet, az első információk szerint legalább három civil életét vesztette, hatan megsérültek. A közlés szerint egy kétemeletes lakóépületet ért találat. Vitalij Klicsko kijevi polgármester hozzátette, hogy egy létfontosságú infrastrukturális létesítményt is eltaláltak az orosz rakéták. Később közölte, hogy az egész fővárosban leállították a vezetékes ivóvízellátást. Klicsko nem zárta ki, hogy legrosszabb esetben az ukrán főváros lakosainak egy részét ki kell menekíteni. Az Ukrajna létfontosságú infrastruktúráját ért orosz rakétacsapások és az áramtakarékosság miatt. Klicsko "a második világháború óta a legrosszabb télről" beszélt. "A fővárosnak néhány óránként le kell kapcsolnia egyes kerületein az áramot, különben túlterhelődik a rendszer" - mutatott rá. Az áramszünet nemcsak a villamos áram hiányát jelenti, hanem azt is, hogy nincs vezetékes vízszolgáltatás, és a fűtés is korlátozott.

Tűzoltók dolgoznak egy orosz rakétatámadásban megrongálódott lakóépületnél a Kijevtől északra fekvő Vishorodban 2022. november 23-án. Andrij Nyebitov Kijev megyei rendőrfőnök tájékoztatása szerint lakóövezetet és létfontosságú infrastrukturális létesítményeket értek rakétatalálatok a régióban. Fotó: MTI/EPA/Oleh Petraszjuk
Tűzoltók dolgoznak egy orosz rakétatámadásban megrongálódott lakóépületnél a Kijevtől északra fekvő Vishorodban 2022. november 23-án. Andrij Nyebitov Kijev megyei rendőrfőnök tájékoztatása szerint lakóövezetet és létfontosságú infrastrukturális létesítményeket értek rakétatalálatok a régióban. Fotó: MTI/EPA/Oleh Petraszjuk

  • Kora délután Ukrajna egész területén légiriadót rendeltek el. Az ukrán légierő előzetes adatai szerint az orosz erők legalább 15 rakétát lőttek ki az ország területére.
  • Olekszij Kuleba, Kijev megyei kormányzó közölte, hogy lakóövezetet és létfontosságú infrastrukturális létesítményeket értek találatok a régióban. Szavai szerint az egész megyében elment az áram. Andrij Nyebitov megyei rendőrfőnök később arról tájékoztatott, hogy eddig egy halálos áldozatról és legalább húsz sérültről tudnak a megyében.
  • A Kharkiv Today című helyi hírportál közlése szerint Harkiv egyes részeiben sincs áram, leállt a metró és az elektromos közösségi közlekedés, és a mobilkommunikációban is fennakadások vannak. Harkiv megyében reggel Kupjanszk városát ágyúzták az orosz erők, két helyi lakos életét vesztette és kettő megsérült - közölte Oleh Szinyehubov megyei kormányzó. Hozzátette, hogy károk keletkeztek egy kilencemeletes lakóházban és egy orvosi rendelőintézetben.
  • Az orosz erők még szerdára virradó éjjel rakétacsapást mértek a Zaporizzsja megyében lévő Vilnyanszk kórházának szülészeti osztályára. A támadás következtében meghalt egy újszülött - hozta nyilvánosságra Olekszandr Sztaruh, a régió kormányzója.
  • Az ukránul holodomornak, éhínségnek nevezett történelmi időszakhoz hasonlította a mai ukrajnai lakosság helyzetét Ferenc pápa szerdán az általános audiencián elmondott beszédében. A pápa emlékeztetett arra, hogy szombaton lesz az 1932-33-as "borzalmas népirtás", Ukrajnára vonatkozóan és ukránul a holodomor évfordulója. Felidézte, hogy a mesterségesen, éheztetéssel előidézett népirtást Sztálin vitte véghez szerte a Szovjetunióban, különösen Ukrajnában. A kijevi parlament 2006. november 28-án fogadta el a törvényt, amellyel az éhínség éveit az ukrán nép ellen elkövetett népirtásnak nyilvánította.

  • Kibertámadás érte az Európai Parlament honlapját, egy Moszkva-barát csoport jelentkezett az akció elkövetőjeként. Mindez azután történt, hogy az Európai Parlament Oroszországot a terrorizmus állami támogatójának nyilvánította. Az EP honlapját túlterheléses támadás érte, amelynek az volt a célja, hogy nagy mennyiségű külső forgalmat kényszerítsen a honlap szerverére, megzavarva ezzel a hálózatot. Parlamenti források szerint az akció a közelmúlt legkifinomultabb támadása volt az intézmény ellen.
  • Létfontosságú, hogy az Ukrajnának nyújtandó mintegy 18 milliárd eurós pénzügyi támogatási csomagot minél hamarább elfogadják az uniós tagállamok, ez nemcsak Ukrajna megsegítése, hanem az egész EU hitelessége szempontjából szükségszerű - jelentette ki Virginijus Sinkevicius uniós biztos szerdán az Európai Parlament plenáris ülésén. A biztos az Ukrajna hosszútávú finanszírozásról szóló parlamenti vitában elmondta: Oroszország a háború kezdete óta akkora károkat okozott Ukrajnában, hogy május végére az újjáépítés és a helyreállítás becsült költsége 349 milliárd dollárra rúgott. Felhívta a figyelmet: az ukrajnai pénzügyi szükségletek 2023-ban is akutak lesznek. Az EU és tagállamai eddig összesen csaknem 20 milliárd eurót mozgósítottak 2022-ben a katonai támogatás mellett. Szerdán további 2,5 milliárd euró rendkívüli makroszintű pénzügyi támogatást folyósítottunk, a háború kezdete óta ezek összege mintegy 6,7 milliárd euró - tette hozzá. Magyarország nem támogat semmilyen újabb uniós közös hitelfelvételt.

(MTI)

 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Von der Leyen beletenyerel a jóba ezekkel a kincsekkel
Privátbankár.hu | 2026. március 24. 08:49
Nagy és távoli ország ásványkincseit vette fel a menüre az elnökasszony. 
Makro / Külgazdaság Jaksity György az Ön kérdésére is válaszol – ma délután, a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2026. március 24. 07:09
A Klasszis Média 6. évfolyamában járó egyórás élő adásának mai vendége a Concorde Értékpapír Zrt. alapítója, elnöke lesz. Szokás szerint ezúttal sem csak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
Makro / Külgazdaság Szoros? Beletapos a fékbe az egész világ a jóslatok szerint
Privátbankár.hu | 2026. március 24. 06:29
Ellátási gondokkal és energiaválsággal szembesülhet ismét a glóbusz.
Makro / Külgazdaság Tüdőlövést kapott az autóipar – most jön el igazán a hibridek kora?
Király Béla | 2026. március 24. 05:50
Az iráni háború legfontosabb gazdasági következményeként a felrobbanó olajárral találkozhatunk. Az európai és a magyar gazdaságra az energiaárak jelentős negatív hatást fognak gyakorolni, ám a folyamat az ipari termelés alakulását is jelentősen befolyásolhatja. A magyar gazdaság szempontjából kulcsfontosságú európai járműgyártás egyébként sem túl rózsás kilátásait a mostani események tovább ronthatják. Mindez akkor is igaz, ha hétfőn az amerikai elnök, Donald Trump már a háború lezárásáról beszélt.
Makro / Külgazdaság Márciusban valami nagyon elromlott az euróövezetben
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 19:40
Az euróövezetben erőteljesen romlott a fogyasztói hangulat márciusban az előző havihoz képest az Európai Bizottság Gazdasági és Pénzügyi Főigazgatóságának (DG ECFIN) hétfőn közzétett előzetes adatokon alapuló jelentése szerint.
Makro / Külgazdaság Így látszódhat 10-15 évvel korábban a szívinfarktus és a stroke
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 18:40
Kilencmillióan vettek részt abban a kutatásban, ami megmutatta: az emberek túlnyomó részénél 10-15 évvel előre jelezhetők egy egészségügyi katasztrófa kockázatai. A csütörtöki Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia előadója, Dr. Balázs Anna emellett arról is beszélt, hogy sokan az orvos helyett inkább a ChatGPT-t kérdezik az egészségükről. 
Makro / Külgazdaság A cseh kormánykoalíció csökkentené a közmédia finanszírozását
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 17:20
A cseh kormánykoalíció kedden olyan jogszabály-módosítást terjeszt elő, amely még az idén csökkentené a közszolgálati televízió és rádió finanszírozását – közölték koalíciós politikusok hétfőn. A bírálók szerint a lépés az független média gyengítését célozza.
Makro / Külgazdaság A kamatdöntés legnagyobb kérdése: bezárják a kiskaput az iráni háború miatt?
Imre Lőrinc | 2026. március 23. 15:40
Abban nagy egyetértés van az elemzők körében, hogy a Magyar Nemzeti Bank az iráni háború nyomán kibontakozó energiaválság és a megnövekvő inflációs kockázatok miatt a március 24-i kamatdöntő ülésén változatlan szinten, 6,25 százalékon hagyja az alapkamatot. A nagy kérdés, hogy milyen irányba változik, vagy változik-e egyáltalán a jegybank kommunikációja a Monetáris Tanács döntését követő sajtótájékoztatón – mondta el a Trend FM Reggeli Monitor című műsorában kollégánk, Imre Lőrinc, az Mfor és a Privátbankár újságírója.
Makro / Külgazdaság Közel 12 milliárdot ért valakinek a Tungsram budapesti gyára
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 15:20
Az újpesti gyárkomplexum volt a legértékesebb darabja a becsődölt Tungsram vagyonának.
Makro / Külgazdaság Februárban kilőtt az államháztartás hiánya
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 14:00
Két hónap alatt összejött az egész évre tervezett hiány 49,9 százaléka: február végéig 2106 milliárd forint hiánya volt az államháztartás központi alrendszerének, azaz az önkormányzatokat kivéve a teljes államháztartásnak – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG