2p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Az orosz-ukrán háború 495. napja a hétfői. Esti hírösszefoglaló. 

  • Legalább két halottja és 19 sebesültje van annak az orosz dróntámadásnak, amely az észak-ukrajnai Szumi városát érte. A sérültek között van egy 5 éves kisfiú is. A négy drónnal végrehajtott támadásban egy hivatali épület és két lakóépület sérült meg – közölték az ukrán területi hatóságok.
     
  • Volodimir Zelenszkij ukrán elnök egy interjúban kijelentette, hogy háború nem ér véget, amíg a Krím orosz megszállás alatt van. Mint mondta, nem tudják Ukrajnát elképzelni a Krím nélkül, a Krím nélkül a háborúnak nincs vége, a Krím nélkül nincsen győzelem.

Zelenszkij hangsúlyozta a Krím fontosságát. Fotó: Facebook/Volodimir Zelenszkij
Zelenszkij hangsúlyozta a Krím fontosságát. Fotó: Facebook/Volodimir Zelenszkij

  • Az ukrán hatóságok hivatalosan is hazaárulással vádoltak meg egy volt vezető biztonsági tisztviselőt - közölte a kijevi belügyi hírszerzés. Oleh Kulinicset, aki az ukrán biztonsági szolgálat krími igazgatóságát vezette, tavaly júliusban tartóztatták le, azzal a váddal, hogy Moszkva utasítására más oroszbarát ügynököket toborzott. Ha elítélik, akár 15 év börtönt is kaphat.
     
  • Ukrajna felszólította támogatóit, hogy az Európai Unióhoz hasonlóan ők is vállaljanak több évre szóló elkötelezettséget a pénzügyi támogatásra. Szerhij Marcsenko ukrán pénzügyminiszter kijelentette: jó jelzés a G7-csoport többi tagja számára az EU legújabb, négy évre szóló pénzügyi ígérete. Az ukrán pénzügyminiszter az interjúban kérdőre vonta az Egyesült Államokat és Ukrajna más támogatóit, hogy mi az ő álláspontjuk, hol van a támogatásuk.
     
  • Oroszország legfőbb választási tisztviselője figyelmeztette Vlagyimir Putyin elnököt, hogy elképzelhető, hogy az aktuális katonai szituációtól függően az elcsatolt ukrán régiókban nem lehet majd megtartani a választásokat. A jelenlegi tervek szerint a szakadár területeken ugyanúgy, mint Oroszország más részeiben, szeptember 10-én tartanák a regionális és önkormányzati választásokat.
     
  • Megjavították a másfél hete ukrán rakétacsapásban megrongálódott csongari hidat, amely Herszon megyét köti össze a Krím félszigettel - közölte hétfőn Andrej Alekszejenko, a regionális orosz kormányzat vezetője. Vlagyimir Rogov, Zaporizzsja megye orosz ellenőrzésű részének vezetője később egy videót is közzétett, amelyen a hídon keresztül zajló közúti forgalom látható.

(The Guardian, MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Megfizetjük az árát, ha bizonytalanságba taszítjuk a magyar cégeket
Privátbankár.hu | 2025. május 12. 19:06
Az árrésstop és más, a piaci működést korlátozó intézkedések rövid távon segíthetik az infláció visszaszorítását, de hosszabb távon alulbecsülik ezek negatív hatását – mondta munkatársunk a TrendFM műsorában, ahol az amerikai gyorsjelentési szezon is szóba került.
Makro / Külgazdaság Zelenszkij ennek a hírnek biztosan nem örült
Privátbankár.hu | 2025. május 12. 16:23
Rossz adat jött az ukrán gazdaságból.
Makro / Külgazdaság Megszólalt a minisztérium a költségvetési hiányról
Privátbankár.hu | 2025. május 12. 11:38
Nőnek az állami bevételek, de a költségvetés április végéig így is közel 3000 milliárd forintos hiánnyal zárt.
Makro / Külgazdaság Összeomlik vagy magára talál a magyar gazdaság? Lengyel Lászlótól ezt is megkérdezzük a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2025. május 12. 11:09
A Pénzügykutató Zrt. elnök-vezérigazgatója május 20-án, kedden délután 15 óra 30 perckor lesz a vendége a Klasszis Média egyórás élő adásának. Amelyben szokás szerint nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
Makro / Külgazdaság Égető problémára lehet megoldás a bevándorlás?
Kollár Dóra | 2025. május 11. 17:11
A kedvelt nyaralóhelyek munkaerőpiacán is megjelent a hiány.
Makro / Külgazdaság Fordulat a vámháborúban: megegyezik Amerika és Kína?
Privátbankár.hu | 2025. május 11. 15:23
Trump optimistán nyilatkozott.
Makro / Külgazdaság Donald Trump elhagyja Amerikát – óriási üzleteket üthet nyélbe
Privátbankár.hu | 2025. május 11. 08:54
Újraválasztása óta második hivatalos külföldi útjára készül.
Makro / Külgazdaság Azért van egy dolog, amiben jót tett Trump a kínaiakkal
Privátbankár.hu | 2025. május 10. 12:40
Áprilisban folytatódott a fogyasztói és termelői árak csökkenése Kínában a nemzeti statisztikai hivatal szombati jelentése alapján, ami a vámháborúnak is betudható.
Makro / Külgazdaság László Csaba: Meglepődnék, ha nem kattana bilincs az MNB-alapítványok miatt valakinek a csuklóján
Izsó Márton - Csabai Károly | 2025. május 10. 10:43
A volt pénzügyminiszter, közgazdász, egyetemi tanár a május 7-ei élő műsorunk vendége volt. A Klasszis Klub Live 5. évfolyamának 75. adását most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
Makro / Külgazdaság Csak remélhetjük, velünk is azt teszik az amerikaik, mint a németekkel
Privátbankár.hu | 2025. május 10. 10:20
Megerősítette Németország lehetséges legjobb osztályzatát a Moody's, amely május végén dönt Magyarország hitelminősítéséről.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG