2p

A könyvbemutatón részt vett Győri Enikő fideszes európai parlamenti képviselő is.

A rendőrség 40 embert tartóztatott le, miután a tüntetők megpróbáltak betörni a belga szélsőjobboldali párt, a Flamand Érdek (Vlaams Belang) brüsszeli központjába egy könyvdedikálási esemény után, amelyen a francia szélsőjobboldali vezető, Jordan Bardella is részt vett, írta meg a Politico

A hatóságok megerősítették, hogy szerdán este 20 óra előtt, „néhány száz ember” tüntetett a Rue de la Loi-n található Magyar Házban tartott könyvdedikálási eseménynél, majd eljutottak a párt irodájához, amely néhány száz méterre található. 

A könyvbemutatón részt vett Győri Enikő fideszes európai parlamenti képviselő is:

„Megpróbálták betörni a bejáratot, amit a rendőrség megakadályozott” – mondta Ilse Van de keere, a brüsszeli rendőrség szóvivője. Tom Van Grieken, a Vlaams Belang vezetője az X-en osztott meg felvételeket, amelyeken az látható, hogy a tüntetők szemeteszsákokat és közlekedési táblákat dobtak az iroda bejáratához.

„Tönkretették a bejáratot, tönkretették a [biztonsági] kamerákat, és ami még rosszabb, megpróbáltak felgyújtani egy olyan épületet, ahol emberek élnek” – mondta a lapnak telefonon Van Grieken. Hozzátette, hogy a felelősök baloldaliak voltak. „Komolyan úgy érezzük, hogy a baloldal az igazi antidemokraták. Amikor nem tudják megbuktatni a nacionalista vagy hazafias pártokat a szavazóurnáknál, akkor más módszereket alkalmaznak” – mondta. „Akkor ezt megfélemlítéssel, erőszakkal és üldözéssel kell elérni” – tette hozzá. 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Amerika sürgeti a háború végét – karácsonyig minden eldől?
Privátbankár.hu | 2025. december 11. 20:03
Washington szeretné az ünnepig teljesen tisztázni a békemegállapodás állását.
Nemzetközi Riasztó figyelmeztetés: Európa lehet Oroszország következő célpontja
Privátbankár.hu | 2025. december 11. 19:41
Maga a NATO-főtitkár tart ettől. 
Nemzetközi Ukrajna nagy tisztogatásra készül
Privátbankár.hu | 2025. december 11. 18:11
2026 második negyedévéig el kell fogadniuk egy korrupcióellenes stratégiát.
Nemzetközi A tüntetések után feloszlik a bolgár kabinet
Privátbankár.hu | 2025. december 11. 16:49
Roszen Zseljazkov bolgár kormányfő benyújtotta kormánya lemondását.
Nemzetközi Cseles lépéssel kerüli ki Ukrajna és az EU a magyar kormány vétóját
Privátbankár.hu | 2025. december 11. 16:31
Folytatják az egyeztetéseket Ukrajna csatlakozásáról.
Nemzetközi Kína aggódik az EU és kínai cégek külön tárgyalásai miatt
Privátbankár.hu | 2025. december 11. 16:17
Miközben folytatódnak az Európai Unióval az egyeztetések a kínai elektromos autók ármegállapodásáról.
Nemzetközi Nagy a baj az ukrán légvédelemnél: az orosz fegyverek fele átjutott csütörtök éjjel
Privátbankár.hu | 2025. december 11. 11:32
Saját bevallása szerint is nehéz éjszakája volt az ukrán légvédelemnek, kritikus célpontokra mért csapást Oroszország.
Nemzetközi Fogy az izraeli hadsereg türelme – lecsaphatnak Gáza maradékára
Privátbankár.hu | 2025. december 11. 10:58
A Hamász nem tartja tiszteletben a sárga vonalat, és ez megint beindíthatja az eszkalációt, figyelmeztet az izraeli haderő.
Nemzetközi A Nobel-díjáról lekésett, de legalább a lányával találkozhatott a bujkáló venezuelai ellenzéki vezető
Privátbankár.hu | 2025. december 11. 10:37
Két év után ölelhette meg a lányát Maria Corina Machado Oslóban.
Nemzetközi Tovább húzgálja a medve bajszát Ukrajna – megint lángol egy tanker a Fekete-tengeren
Privátbankár.hu | 2025. december 11. 09:34
Egy harmadik hajót is eltaláltak az ukrán tengeri drónok.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG