2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Több mint két év és négy hónappal az Ukrajna elleni orosz invázió kezdete után Orbán Viktor ellátogatott Kijevbe.       

A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen az látszik, ahogy az ukrán elnök fogadja a magyar miniszterelnököt.

Régóta várt kézfogás
Régóta várt kézfogás
Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán

Orbán Viktor Facebook oldalán azt írta: "A magyar elnökség célja, hogy hozzájáruljunk az Európai Unió előtt álló kihívások megoldásához. Első utam ezért Kijevbe vezetett." Magyarország július elsején vette át az EU soros elnökségét.

Kovács Zoltán nemzetközi kommunikációért felelős államtitkár az X közösségi oldalon jelentette be, hogy a magyar kormányfő ma reggel megérkezett Kijevbe. „Az „európai békéről”, a béke elérésének lehetőségéről fog tárgyalni az ukrán elnökkel, valamint a magyar-ukrán kétoldalú kapcsolatok aktuális kérdései is szóba kerülnek, tette hozzá.

A The Guardian előzetesen többek között azt írta: "Európa egyik leginkább oroszbarát vezetője" utazik Ukrajna fővárosába, ahol a lap egyik informátora szerint bejelentik majd, hogy sikerült megállapodni az ukrajnai magyar kisebbség nyelvhasználatának ügyéről.

A magyar kormányfő utoljára 2012-ben járt hivatalos úton az ukrán fővárosban, akkor Viktor Janukovics akkori ukrán elnökkel tárgyalt.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Most az Egyesült Államoknak szúrt oda Oroszország
Privátbankár.hu | 2026. június 8. 19:45
Az Egyesült Államok sajnos nem mutat érdeklődést az Anchorage-ban elért megállapodáshoz való visszatérés iránt – jelentette ki Szergej Lavrov orosz külügyminiszter hétfőn Moszkvában.
Nemzetközi Nézze csak: itt az aranytojás, amiből milliókat szórnak ki a fociláz idején  
Czwick Dávid | 2026. június 8. 18:55
Ahogy közeledik a futballvilág legnagyobb ünnepe, a szurkolók, és tulajdonképpen hosszabb-rövidebb időre az egész világ figyelme a focipályák zöld gyepére terelődik. Ezen belül is egy parányi pontra, melyet mérete ellenére mindenki fesztült izgalommal figyel majd. A csütörtökön rajtoló labdarúgó-világbajnokság szurkolói lelkesedése és a színfalak mögött ugyanakkor óriási üzlet rejlik. A sportszergyártók harca a profitért.
Nemzetközi Ezzel a feltétellel támogatná az ukránok többsége a fegyverszünetet
Privátbankár.hu | 2026. június 8. 17:45
A Kijevi Nemzetközi Szociológiai Intézet (KMISZ) hétfőn közzétett felmérésének eredménye szerint a megkérdezett ukrán állampolgárok 61 százaléka támogatná a tűzszünetet Oroszországgal, ha a frontvonalhoz európai országok csapatait telepítenék.
Nemzetközi Ismét lángba borult a Közel-Kelet, Trump szerint pedig már közel járnak a megállapodáshoz
Privátbankár.hu | 2026. június 8. 16:42
Az indiai haditengerészet helikopterei hétfőn evakuáltak egy ománi partok előtt kigyulladt tartályhajó 24 tengerészét – közölték az indiai hatóságok.
Nemzetközi Drónt lőttek a NATO-légtérben
Privátbankár.hu | 2026. június 8. 13:11
Vadászgépek szálltak fel Lettországban. A moldáv légtér sem maradt érintetlen.
Nemzetközi „Nincs még vége!” – balhé jöhet az örmény választások után
Privátbankár.hu | 2026. június 8. 11:28
Történelmi siker vagy elcsalt választás? Házi őrizetből is fenyegő üzenetet küldött Putyin örmény barátja.
Nemzetközi Újabb mélyütést kapott Putyin a Kaukázusban
Privátbankár.hu | 2026. június 8. 08:51
Hiába az orosz nyomás, a nyugatos jelölt nyert Örményországban.
Nemzetközi Rakéta csapódott be Izraelben hétfő reggel – tovább zajlik az adok-kapok
Privátbankár.hu | 2026. június 8. 08:19
Újabb hullámban támadt Irán.
Nemzetközi Megvan, ki nyerte a koszovói választást
Privátbankár.hu | 2026. június 8. 07:46
Másfél év alatt harmadszor járultak az urnákhoz a koszovóiak.
Nemzetközi Cunamiriadó a Csendes-óceánon, halottak is lehetnek a Fülöp-szigeteken
Privátbankár.hu | 2026. június 8. 07:21
Nagy földrengés rázta meg a Fülöp-szigeteket.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG