2p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Ez várható volt.

A Shein és a Temu szinte azonos közleményben tudatta, hogy működési költségeik a globális kereskedelmi szabályok és vámok változása miatt emelkedtek, ezért kénytelenek „árkiigazítást” végrehajtani az amerikai piacon. A vásárlókat arra biztatják, hogy még az április 25-i drágulás előtt rendeljenek, számolt be a BBC.

A két online kiskereskedelmi platform az ultraalacsony árakkal vált népszerűvé az Egyesült Államokban, ahol már több tízmillió vásárlót szereztek. Népszerűségük nyomást gyakorolt az Amazonra is, amely tavaly novemberben új, Haul nevű platformot indított 20 dollár alatti termékekkel.

Donald Trump januári hivatalba lépése óta jelentősen emelte a kínai importtermékekre kivetett vámokat. Az új terhek az eddigi vámtételekkel összeadódva egyes áruk esetében akár 245 százalékos vámszintet is eredményezhetnek. Emellett Trump kormánya megszüntette a 800 dollár alatti csomagokra vonatkozó vámmentességet, amely előnyös volt a Shein és Temu számára is.

Az amerikai vámhatóság adatai szerint 2023-ban mintegy 1,4 milliárd küldemény érkezett vámmentesen az országba, míg 2013-ban még csak 140 millió.

A változások a letöltésekre is hatással voltak: a Temu az amerikai Apple Store rangsorában a korábbi top 5-ből a 75. helyre esett vissza, a Shein a 15.-ről a 58.-ra. Ezzel szemben más kínai alkalmazások – például a DHgate és a Taobao – továbbra is előkelő helyen szerepelnek.

A hirdetési kiadásaikat is csökkentették: a Temu leállította Google Shopping hirdetéseit, a közösségi médiás költése 31 százalékkal csökkent. A Shein reklámköltése ugyanebben az időszakban 19 százalékkal esett vissza.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Nemhogy Grönlandot, Kanadát is vinné a megszállottan posztolgató Trump
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 14:00
Nem úgy tűnik, hogy bárki a lelkére tudna beszélni az amerikai elnöknek Grönland ügyében.
Nemzetközi Ursula von der Leyen beül Orbán Viktor és Vlagyimir Putyin közé?
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 12:24
Egyelőre nem döntötte el az Európai Bizottság elnöke, hogy mit válaszoljon a meghívásra.
Nemzetközi Bendarzsevszkij Anton szerint a hideg tél a béketárgyalásokat is befagyasztja
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 11:51
Az oroszoknak jól jön a hideg időjárás, kritikus a helyzet Ukrajnában. Magyarország rengeteg segítséget nyújt Ukrajnának a szakértő szerint.
Nemzetközi A britek tehetnek az egész Grönland-balhéról? Trump most erre utalt
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 10:33
Nem kellett volna megválniuk egy gyarmatuktól a briteknek?
Nemzetközi Kiderült, mi okozta a borzalmas spanyol vonatkatasztrófát?
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 08:03
Régóta fennállhatott a hiba.
Nemzetközi Rasszista plakát, történelmi bukás, eredményes „one-man show”: Portugália indította el az új választási évadot
Imre Lőrinc | 2026. január 20. 05:43
Ritkán látható fordulatokat és meglepő eredményt hozott az elnökválasztás első fordulója Portugáliában. A kampányban rasszista plakát és utolsó pillanatos vádak is előkerültek, majd sohasem látott fiaskót szenvedett el a kormánypárt jelöltje. A második fordulóban egy szocialista politikus csaphat össze az Orbán Viktorék európai pártcsaládjába tartozó elnökaspiránssal. 
Nemzetközi Trump kosarat kapott egy fontos európai országtól
Privátbankár.hu | 2026. január 19. 18:49
Nem kérnek a franciák a tervéből.
Nemzetközi Bosszúból vetett szemet Trump Grönlandra?
Privátbankár.hu | 2026. január 19. 16:35
Nem kapta meg a díjat.
Nemzetközi Komoly hadműveletet indított Izrael a megszállt Ciszjordániában
Privátbankár.hu | 2026. január 19. 15:39
Hebron város egyik negyedére koncentrálnak.
Nemzetközi Mégsem kapják meg az ukránok a megígért gépeket? Kitört az üzengetés
Privátbankár.hu | 2026. január 19. 13:33
A cseh kormány elgáncsolta az elnök felajánlását.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG