2p

Szerinte diszkriminatív a Pride-ot érintő magyar gyülekezési törvénymódosítás.

Az ENSZ emberi jogi főbiztosának hivatala pénteken nyilatkozatot adott ki, amelyben Volker Türk főbiztos „rendkívül nyugtalanítónak” nevezte a gyülekezési jogról szóló magyar törvény módosítását, erről a Hvg.hu írt. Mint fogalmaztak, az elfogadott jogszabály „önkényes és diszkriminatív módon” korlátozza az LMBTQ-közösséghez tartozó személyek szólásszabadsághoz, békés gyülekezéshez és magánélethez való jogát, különösen olyan eseményeken, ahol emberi jogaikat védik, például Pride-felvonulásokon.

A hivatal szóvivője, Elizabeth Throssell arra reagált, hogy az Országgyűlés kedden – botrányos körülmények között – megszavazta a Pride betiltását célzó törvényjavaslatot, amely „a gyermekek védelmében” szűkíti a gyülekezési jogot az LMBTQI-közösség kárára.

A főbiztos felszólította a magyar hatóságokat, hogy helyezzék hatályon kívül ezt, valamint minden más olyan törvényt, amely hátrányos megkülönböztetést jelent az LMBTQ-személyek számára. A közlemény kitért arra is, hogy a hatóságoknak tartózkodniuk kellene az arcfelismeréses technológiák alkalmazásától a békés gyülekezéseken résztvevők azonosítására.

Címkék: Nemzetközi ENSZ

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Ukrajna ügyében Magyarország ismét blokkolt
Privátbankár.hu | 2025. december 16. 19:55
Ülésezett az Európai Tanács Általános Ügyek Tanácsa keden, ahol Magyarország több kérdésben sem tudott egyetérteni.
Nemzetközi Nemzetközi kártérítési bizottság alakult Ukrajna megsegítésére
Privátbankár.hu | 2025. december 16. 19:25
A testület eljár annak érdekében, hogy Kijev több százmilliárd dolláros kártérítést kapjon az orosz támadások és a háborús bűncselekmények okozta károkért
Nemzetközi Itt az áttörés? Fontos lépés történt az ukrajnai háború lezárása felé
Wéber Balázs | 2025. december 16. 18:20
A hét elején Washington váratlanul bejelentette, hogy hajlandó biztonsági garanciákat adni Ukrajnának egy tűzszünet megkötése esetén. Kijev pedig megfelelő garanciák esetén kész lemondani a NATO-tagságról szőtt terveiről. Mindez érdemben közelebb vihet a fegyvernyugváshoz, a területi kérdésekre ugyanakkor továbbra sincs megoldás. Nagyító alatt ezúttal az ukrajnai tűzszünet esélye.
Nemzetközi Ritka tiltakozást váltott ki Oroszországban egy templom terve
Privátbankár.hu | 2025. december 16. 15:21
A városi parkban épülő háborús halottak tiszteletére épülő templom ellen tiltakoztak, és még Vlagyimir Putyint is megkeresték az ügyben.
Nemzetközi Megbánták a szavazatokat a nyugdíjasok: utálathullám övezi a „világ legunalmasabb emberét”
Kollár Dóra | 2025. december 16. 14:58
Rendkívül komoly népszerűségi gondokkal küzd a brit miniszterelnök.
Nemzetközi Lesz karácsonyi fegyverszünet? Zelenszkij válaszolt
Privátbankár.hu | 2025. december 16. 12:33
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök kijelentette, hogy támogatja Friedrich Merz német kancellár karácsonyi fegyverszünet bevezetésére vonatkozó ötletét.
Nemzetközi Miért utazott a két sydney-i merénylő a lövöldözés előtt a Fülöp-szigetekre?
Privátbankár.hu | 2025. december 16. 07:55
Katonai kiképzést kaptak?
Nemzetközi Donald Trump alaposan megkopasztaná a BBC-t
Privátbankár.hu | 2025. december 16. 07:30
A 2021-es a capitoliumi beszédének szerkesztése miatt.
Nemzetközi Mivel nyert az ultrakonzervatív elnökjelölt Chilében, és mit tanulhatott Budapesten?
Bózsó Péter | 2025. december 16. 05:50
José António Kast fölényesen nyerte a chilei elnökválasztást kommunista kihívójával szemben. Győzelme  újabb siker a latin-amerikai újjáéledő jobboldal számára. 
Nemzetközi Trump nyomába lép a magyar kormány – Szijjártó Péter új lépést közölt
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 20:11
Az Antifát terrorszervezetté tetetné az EU-n belül a kormány.  
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG