1p

A GSK egyik volt tudósa szerint a Pfizer politikai okból halasztotta el a Covid-vakcina sikerének bejelentését.

Nem sokkal azután, hogy Donald Trump novemberben megnyerte az elnökválasztást, a brit gyógyszergyártó GSK szokatlan keresetet nyújtott be a manhattani szövetségi ügyészségen, írta meg az Equilor Befektetési Zrt. hírlevelében.

A vád szerint a GSK egyik vezető tudósa, aki korábban a rivális Pfizernél dolgozott, azt mondta a GSK munkatársainak, hogy a Pfizer a Covid vakcina sikerének bejelentését 2020 végére, azaz az amerikai elnökválasztás utánra halasztotta.

A manhattani ügyészség legalább két embert hallgatott ki a vádakkal kapcsolatban, köztük a GSK egyik vezetőjét, aki feljegyzéseket készített a Pfizer egykori tudósával folytatott beszélgetésről.

A tudós, Phil Dormitzer a Pfizer vírusvakcinák kutatását és fejlesztését vezette, mielőtt 2021-ben a GSK-hoz került. Azóta elhagyta a GSK-t, és az ügyvédje azok között van, akik már beszéltek az ügyészséggel. Dormitzer egy nyilatkozatban elmondta, hogy a Pfizer gyorsan lépett a vakcina engedélyeztetése érdekében, és hogy nem mondott mást a GSK munkatársainak.

Címkék: Nemzetközi Pfizer

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Nagyot ütött Ukrajna az orosz olajiparon
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 27. 09:36
Napi egymillió hordó felett a kiesés.
Nemzetközi Halállal fenyegeti a fővárosi gyilkosokat Donald Trump
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 27. 09:02
Hiába nincs halálbüntetés Washington DC-ben, az elnök ezzel fenyegetőzik. A városban fegyveres katonák járőröznek.
Nemzetközi Fájdalmas beismerésre kényszerült Ukrajna
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 27. 08:18
Újabb frontszakaszon nyomultak előre az oroszok.
Nemzetközi Nem újságírókra, hanem kamerára célzott az izraeli hadsereg?
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 27. 07:46
Ezt állítja a hatalmas felháborodást kiváltott támadás ügyében indított vizsgálat.
Nemzetközi Szökésétől félnek, szoros őrizet alá kerül Trump és Orbán Viktor barátja
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 27. 07:16
24 órás megfigyelés alatt kell tartani a volt brazil elnököt, hogy el ne szökjön az igazságszolgáltatás elől.
Nemzetközi Immár fiatal férfiak is elhagyhatják Ukrajnát
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 27. 07:04
Szabad az út a 18-22 éves korosztálynak.
Nemzetközi Egy jókora madárral terelgetheti Ukrajna közelebb Putyint a békéhez
Litván Dániel | 2025. augusztus 27. 05:43
Ha több ezer kilós „madarak” potyognának az orosz olajfinomítókra, az talán megingathatja az orosz elnököt is. És ez nagyon hamar valósággá válhat.
Nemzetközi Az Európai Bizottság elítélte a Nasszer kórház elleni izraeli légicsapást
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 26. 19:52
A Gázai övezet déli részén lévő kórházat az hétfőn ért támadás legalább húsz ember életét követelte, köztük öt újságíróét és négy egészségügyi dolgozóét.
Nemzetközi Németország nem tervezi a palesztin állam elismerését
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 26. 19:19
Friedrich Merz német kancellár kedden kijelentette, hogy Németország nem csatlakozik a nyugati szövetségesek kezdeményezéséhez, amely a jövő hónapban ülésező ENSZ Közgyűlésen elismerné a palesztin államot.
Nemzetközi Zsarolás vagy mellékhatás? Magyarországnak is nagyon fájna a Barátság-vezeték kinyírása
Wéber Balázs | 2025. augusztus 26. 18:51
A Barátság-kőolajvezeték elleni támadások Magyarországnak is fájnak, és – ha hosszútávon fennmaradnak – komoly energiaellátási problémákat okozhatnak. De valóban zsarolni akarja Kijev a magyar kormányt, vagy csak egy nagy művelet „mellékhatásáról” van szó? És mit tehetünk a nagyobb baj megakadályozásáért? Ezt nézzük meg az e heti Nagyítóban.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG