1p

2016-ban egyszer már elnyerte ezt a címet.

Donald Trump ismét az amerikai Time magazin által meghirdetett „Év embere” lett, kevesebb, mint egy évtizeden belül másodszor is megszerezve az elismerést – írja a Guardian. 

A megválasztott elnök – aki korábban, 2016-ban már elnyerte a címet -, olyan jelölteket utasított maga mögé, mint Kamala Harris alelnök, Katalin walesi hercegnő, Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök, Claudia Sheinbaum mexikói elnök, Elon Musk milliárdos. 

A cím olyan személyiségeknek adják, akik drámai módon alakították a globális eseményeket, a világ vezetőitől a kulturális forradalmárokig. Franklin D. Roosevelt óta minden amerikai elnök – Gerald Ford kivételével – viselte legalább egyszer a címet.

Trump az elismerés mellé adott interjúban a Timenak azt mondta, hogy elnökként egyik első hivatalos döntése az lesz, hogy kegyelmet ad a legtöbb olyan zavargást elkövetőnek, akiket azzal vádoltak vagy ítéltek el, mert megrohamozták a Capitoliumot. 


 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Korrupciós ügyet tártak fel, letartóztatták az újságírókat Kínában
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 09:03
Egy párttitkár ügyeiről írtak.
Nemzetközi Megint megpróbál dűlőre jutni egymással Oroszország és Ukrajna
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 08:21
Szerdán indul az újabb egyeztetési kör.
Nemzetközi Egyre kevesebben lelkesek az EU-s tagság miatt Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 07:58
Megjelent a legfrissebb Eurobarométer-felmérés.
Nemzetközi Meggyilkolták a hírhedt bukott diktátor fiát
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 07:16
Halálának körülményeiről ellentétes hírek terjedtek el.
Nemzetközi A leállást elkerülték, de Trump így is mogorva lehet
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 06:47
Sikerült megegyezni az amerikai kormányzati intézmények finanszírozásáról, de a bevándorlási hatóság csak két hétre kapott forrást. 
Nemzetközi Kína „súlyos következményeket” helyezett kilátásba Panama számára
Privátbankár.hu | 2026. február 3. 19:59
Kína kedden arra figyelmeztette Panamát, hogy „súlyos árat” kell fizetnie, miután az ország legfelsőbb bírósága érvénytelenítette a hongkongi székhelyű CK Hutchison szerződését, amely két kikötő üzemeltetésére szólt a Panama-csatornán.
Nemzetközi Az amerikaiak lelőttek egy anyahajójukhoz közelítő iráni drónt
Privátbankár.hu | 2026. február 3. 19:44
Az amerikai hadsereg kedden lelőtt egy iráni drónt, amely „agresszívan” megközelítette az Abraham Lincoln repülőgép-hordozót az Arab-tengeren – közölte az amerikai haderő.
Nemzetközi Elkaszálta az európai bíróság a magyar „megbízhatósági vizsgálatot”
Privátbankár.hu | 2026. február 3. 17:41
Az Emberi Jogok Európai Bírósága megállapította, hogy az ilyen gyakorlat sérti a magánélethez való jogot, ami miatt a kormánynak módosítani kell az erre vonatkozó törvényt.
Nemzetközi Hát erről még nem értesítették az oroszokat
Privátbankár.hu | 2026. február 3. 15:01
A Kreml kedden azt közölte, hogy nem érkezett hozzájuk nyilatkozat Indiától az orosz olajvásárlások leállításáról, miután Donald Trump amerikai elnök kijelentette, hogy Újdelhi beleegyezett az ilyen vásárlások leállításába a Washingtonnal kötött kereskedelmi megállapodás részeként.
Nemzetközi Szaporodnak a tüskék Trump oldalában, itt egy újabb választási pofon
Kollár Dóra | 2026. február 3. 14:21
Egy texasi időközi voksolás eredménye nyugtalanságra ad okot.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG