2p

Beszédet mondott Justin Trudeau kanadai miniszterelnök, amelyben bejelentette lemondását. 

A korábbi híreknek megfelelően kedden bejelentette Justin Trudeau, hogy lemond pártvezetői és miniszterelnöki posztjáról, amint a Liberális Párt kiválasztotta az utódját – írja a The Guardian. Trudeau kilencévnyi hivatalban töltött idő után mondott le a kormányzó kanadai Liberális Párt vezetői tisztségéről. Tegnap este felkérte a Liberális Párt elnökét, hogy kezdje meg ezt a folyamatot.

A kanadai miniszterelnök helyi idős szerint hétfőn délelőtt tartott sajtótájékoztatót, amin azt mondta, sokat beszélgetett családjával, mire úgy döntött, hogy lemond, sikere ugyanis nagy mértékben köszönhető támogatásuknak. Gyerekeinek vasárnap este jelentette be, hogy lemond.

A kanadai miniszterelenök lemond
A kanadai miniszterelenök lemond
Fotó: Depositphotos

Trudeau a sajtótájékoztatón azt mondta, „az ország valódi választást érdemel” a következő választásokon, és szerinte világossá vált, ha „belső csatákat” kell megvívnia, akkor vélhetően nem ő lesz a legjobb választás a kanadaiak számára.

Arra a kérdésre, hogy miért döntött ma a bejelentés mellett, azt mondta, „nem olyan ember, aki nagyon könnyen meghátrál egy harcban”, hanem „mindig is a Kanada iránti szeretete vezérelte”.

Hogy miért nem ír ki választásokat, Trudeau azt felelte, hogy a parlamentet az elmúlt hónapok során „akadályoztatás, zűrzavar és a működőképeség teljes hiánya jellemezte”.

„Itt az ideje a váltásnak” – mondta.

Itt az ideje, hogy lehiggadjunk, hogy az emberek újra bízzanak a parlamentben, hogy át tudjanak navigálni ezekben a bonyolult időkben.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Németország készül: új katonai szolgálati tervet hagytak jóvá
Imre Lőrinc | 2025. november 14. 11:40
A cél a hadsereg állományának növelése.
Nemzetközi Hiába a barátság, Ficóék nem csatlakoznak Orbán Viktor frakciójához
Privátbankár.hu | 2025. november 14. 09:12
Pedig tárgyalt a Patriótákhoz való belépésről Robert Fico pártja, a Smer.
Nemzetközi Kijevet támadták az oroszok
Privátbankár.hu | 2025. november 14. 07:50
Legalább tizenegy ember megsérült.
Nemzetközi Nagy döntést hozott Németország a sorkatonaságról
Privátbankár.hu | 2025. november 13. 19:22
Minden 18 éves férfinak kötelező lesz a sorozási vizsgálat, sorsolás dönthetnek a behívásról.
Nemzetközi Tavaszig kapott időt Nicolas Sarkozy
Privátbankár.hu | 2025. november 13. 17:41
Március 16. és június 3. között tartják másodfokon a 2007-es győztes elnökválasztási kampányának líbiai finanszírozása ügyében első fokon öt év börtönbörtönbüntetésre ítélt, de nem rég újra szabadlábra helyezett volt francia elnök, Nicolas Sarkozy perét – közölte csütörtökön a párizsi fellebbviteli bíróság.
Nemzetközi Lavrov szerint Trump halasztotta el a budapesti békecsúcsot
Privátbankár.hu | 2025. november 13. 17:21
Még mindig lehetséges, hogy Vlagyimir Putyin orosz és Donald Trump amerikai elnök találkozzon Budapesten – jelentette ki Jurij Usakov, az orosz államfő külpolitikai tanácsadója csütörtökön a Junasev Live című Telegram-csatornán.
Nemzetközi Az EP szeretné, ha Magyarország is ratifikálná az Isztambuli Egyezményt
Privátbankár.hu | 2025. november 13. 16:35
Az Európai Parlament brüsszeli plenáris ülésén uniós szintű intézkedések meghozatalát szorgalmazta a nemek közötti egyenlőség előmozdítására, a nemi alapú erőszakkal, az egészségügyi ellátással, és a munkavállalással kapcsolatos kérdések kezelésére, valamint a biztonságos és legális abortuszhoz való jog felvételét az Európai Unió Alapjogi Chartájába.
Nemzetközi Újabb dokumentumok Epsteinről: „Én vagyok az, aki képes megbuktatni őt”
Privátbankár.hu | 2025. november 13. 16:12
Ezt még 2018-ban mondta az azóta elhunyt szexuális bűnöző, akinek újabb dokumentumait hozták nyilvánosságra – benne több helyen Donald Trump nevével.
Nemzetközi Izraeli tisztviselők élő pajzsok gázai alkalmazásáról tárgyaltak az amerikai hírszerzés információi szerint
Privátbankár.hu | 2025. november 13. 13:59
Az Egyesült Államok hírszerzése tavaly olyan információkat szerzett, amelyek szerint izraeli tisztviselők arról beszéltek, hogy katonáik palesztinokat küldtek be a gázai alagutakba, amelyekről azt gyanították, hogy robbanóanyagokkal vannak tele – közölte az üggyel kapcsolatban két volt amerikai tisztviselő.
Nemzetközi Az amerikai külügyminiszter még mindig mást mond, mint Orbán Viktor
Privátbankár.hu | 2025. november 13. 13:29
Csak egy évre szól Magyarország szankciómentessége – szerinte.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG