2p

A kórházat ért támadásban több beteg, köztük nők és gyerekek is meghaltak.

Dróntámadás ért egy észak-darfúri kórházat Szudánban, amiben több mint 70-en meghaltak és sokan megsebesültek – írja a Reuters, amit a Telex szemlézett. A Gyorsreagálású Támogató Erők (RSF) 2023 áprilisában indított támadást a szudamiből véres polgárháború kerekedett. A már amúgy is szegény helyi lakosság jelentős része éhezik, tízmillióan elmenekültekáni hadsereg ellen, , és etnikai alapú támadások is előfordulnak.

„El Fasher egyetlen működő kórházaként a Szaúdi Szülészeti Oktatókórház olyan szolgáltatásokat nyújt, mint a nőgyógyászat, a szülészet, a belgyógyászat, a sebészet és a gyermekgyógyászat, valamint egy táplálkozási stabilizációs központ. Továbbra is kérjük, hogy szüntessék be a szudáni egészségügyi ellátás elleni támadásokat, és tegyék lehetővé a teljes hozzáférést a megrongált létesítmények gyors helyreállításához”

– írta az X-en Tedrosz Gebrejeszus, a WHO igazgatója.

A polgárháború azután tört ki, hogy a kormány megpróbálta összeolvaszatni az ország hadseregét és az RSF-et, de a paramilitáris szervezet erre nem volt hajlandó. A konfliktusnak már több tízezer halálos áldozata van. Darfúr kormányzója szerint a kórházat ért támadásban több beteg, köztük nők és gyerekek is meghaltak.

Címkék: Nemzetközi Szudán

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Brüsszel újra napirendre tűzte az óraátállítás ügyét
Privátbankár.hu | 2026. március 28. 16:45
Vasárnap megint egy órával előre kell tekerni az óráinkat. Jó hír, hogy az Európai Bizottság kijelentette: továbbra is napirenden van az óraátállítás eltörlése, ezért még idén tanulmányt nyújt be annak felszámolásáról.
Nemzetközi Vlagyimir Iljicsnek mégis igaza volt?
Elek Lenke | 2026. március 28. 16:22
Sci-fi, vagy valóság, avagy mi lesz a szocializmus felépítésével?
Nemzetközi Illegális bányák ellen csaptak le az ecuadori hadsereg
Privátbankár.hu | 2026. március 28. 15:38
Légicsapásokat intéztek a dél-amerikai ország északi részén lévő Carchi tartomány illegális bányakitermeléséről hírhedt körzete ellen – jelentette be a latin-amerikai ország védelmi minisztériuma helyi idő szerint pénteken.
Nemzetközi Hátborzongató nyilatkozatot tett a Roszatom vezetője
Privátbankár.hu | 2026. március 28. 14:58
Szerinte atomkatasztrófa fenyeget a Közel-Keleten.
Nemzetközi Meghekkelték Brüsszelt
Privátbankár.hu | 2026. március 28. 13:14
Az Europa.eu weblaphálózat működtetéséért felelős felhőinfrastruktúrát érte támadás.
Nemzetközi Ursula von der Leyen: stratégiai hiba volt, hogy Európa hátat fordított az atomenergiának
Kamocsay-Berta Eszter | 2026. március 28. 11:59
A világ vezetői Párizsban gyűltek össze 2026. március 10-én, ahol kiemelték a nukleáris energia szerepét a tiszta, megbízható, megfizethető és biztonságos energiaellátásban, különös tekintettel a növekvő energia keresletre és a globális feszültségek okozta bizonytalanságra az energiaellátás területén.
Nemzetközi Ismét egy ukrán szülészetet bombáztak az oroszok – egy gyerek megsebesült
Privátbankár.hu | 2026. március 28. 11:31
A 11 sebesült mellett egy ember meghalt.
Nemzetközi Megkongatták a vészharangot Rómában
Privátbankár.hu | 2026. március 28. 09:59
Rendkívüli hatósági készültség lépett életbe a szélsőbaloldali tömegtüntetés miatt.
Nemzetközi Jemen megtámadta Izraelt
Privátbankár.hu | 2026. március 28. 09:32
Jemen rakétát lőtt ki Izrael déli részére a zsidó állam hadseregének szombati közlése szerint, amelyet nem sokkal azt követően adtak ki, hogy az Irán-barát jemeni húszik bejelentették, „készek cselekedni”, ha folytatódnak az Irán elleni támadások.
Nemzetközi Trump hadat üzent Kubának
Privátbankár.hu | 2026. március 28. 09:03
A karibi szigetországot nevezte a következő célpontnak az amerikai elnök helyi idő szerint pénteken, egy Floridában rendezett befektetői konferencián elmondott beszédében, amelyben egyúttal méltatta az Egyesült Államok katonai sikereit Venezuelában és Iránban, valamint a NATO-ra is kitért.
hírlevél
top 24
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG