2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Világméretben is óriási kiesést jelent a novorosszijszki csapás.

A pénteki ukrán támadás nyomán felfüggesztették a legfontosabb fekete-tengeri orosz kikötővárosból Novorosszijszkból történő olajexportot. Ennek volumene napi 2,2 millió hordót tett ki – ez a világ olajkereskedelmének 2 százaléka. A hírek nyomán az olaj viágpiaci ára is mintegy 2 százalékot emelkedett pénteken – írja a Reuters.

Az ukrán vezérkar tájékoztatása szerint több különböző csapásrmérő drón mellett Neptune cirkálórakétákat is bevetettek a csapás során, amelynek célja „az orosz agresszor katonai és gazdasági potenciáljának csökkentése” volt.

Az orosz olajvezetékeket üzemeltető Transznyeftnek is fel kellett függeszteni a kikötőbe olajat szállító vezetékének működését a Reuters forrásai szerint.

Ukrán tájékoztatás szerint egy S-400-as orosz légvédelmi rendszert is csapás ért a kikötővárosban, illetve robbanás történt egy rakétákat tároló raktárban is. 

A novorosszijszki Seskarisz terminál októberi forgalma napi 3,22 millió tonna, azaz 761 ezer hordó volt, az év első tíz hónapjában. A Reuters forrásai szerint a támadásban a terminál két kikötőállását érte közvetlen találat, illetve károkat szenvedett egy a kikötőben horgonyzó, Sierra Leone-i zászló alatt hajózó tanker is.

A helyi hatóságok szerint az olajterminálban tomboló tüzet sikerült megfékezni.

A város számos pontjáról érkeztek beszámolók károkról, amelyeket részben lezuhanó törmelékek okozhattak.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Itt az új trend: egyre népszerűbbek a magánterminálok
Elek Lenke | 2026. augusztus 2. 17:08
Magángépe nem mindenkinek lehet, de az amerikaiak közül sokan megengedhetik maguknak, hogy 1295 dollárért kényelmesen csekkoljanak be Miamiból Amerika és a világ különböző nagyvárosaiba és üdülőhelyeire. Ráadásul az utazás számukra egy régi, szépen rendbehozott klasszikus stílusú épületben kezdődik, ami valaha a Pan Am ikonikus amerikai légitársaság egyik oktatóbázisa volt.
Nemzetközi Putyin felkaphatta a fejét: brutális, napon belüli drónrekordot hozott a háború
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 2. 14:47
Hemzsegtek a drónok az égen, rengeteget le is szedtek.
Nemzetközi Áramhiány: Szlovákia siethet a magyar hálózat megmentésére
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 2. 14:21
Robert Fico szlovák kormányfő ismertette a részleteket az energiakrízis kapcsán.
Nemzetközi Valami elindult? Visszavonulót fújt Trump, nyílik a szoros
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 2. 11:42
Sokadszor indulnak el a béke irányába. De célba érnek végre?
Nemzetközi Felpörög az európai védelmi ipar, önálló bankot kap az ágazat
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 2. 11:11
Önálló pénzintézetet kap az európai fegyvergyártás: a DSRB mögé már a JPMorgan és a Deutsche Bank is beállt. De miért lehet keveset hallani európai drónbeszerzésekről, és hogyan kapcsolódik az út- és vasútépítés a védelmi ipari beruházásokhoz? Antal Ferenc erről is beszélt a Trend FM A Nap Vendége című műsorában.
Nemzetközi Valami készül? Vészjósló figyelmeztetést küldött Amerika
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 1. 16:35
A Közel-Keleten élő amerikaiakat figyelmeztették a nagykövetségek.
Nemzetközi Magyar Péter is bírálta a spanyol határáttörést – itt a közös EU-s levél
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 1. 15:13
Elfogadhatatlannak tartják a tagállami vezetők, ami történt.
Nemzetközi Kellemetlen támadást vitt be Ukrajna – elsüllyedt a Roszatom hajója
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 1. 14:15
Két ukrán drón csapódott be és elsüllyesztett egy, az orosz állami atomenergetikai vállalat, a Roszatom tulajdonában álló civil teherhajót a Fekete-tengeren – közölte a cég vezérigazgatója, Alekszej Lihacsov.
Nemzetközi Balesetet szenvedett a szlovén elnök
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 1. 13:20
Könnyebb sérülésekkel megúszta.
Nemzetközi Évtizedek óta nem látott földrengés volt Olaszországban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 1. 12:37
Rég láttak hasonlót.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG