2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Hétfő hajnalig nyitva tarthatnak az angliai pubok a németországi Európa-bajnokság vasárnap esti döntője után.

Anglia szerdán bejutott a vasárnap 21 órakor kezdődő berlini döntőbe, miután a szerdai dortmundi elődöntőben Harry Kane és Ollie Watkins góljával 2-1 arányban legyőzte Hollandiát. Az angol válogatott a spanyolokkal mérkőzik az Európa-bajnoki címért. A brit belügyminisztérium szombati bejelentése szerint Anglia népe a döntő után - az eredménytől függően - hajnalig ünnepelhet vagy fojthatja sörbe bánatát, ugyanis a törvényben előírt 23 óra helyett kivételes engedéllyel hétfő hajnali 1 óráig tarthatnak nyitva a pubok, a bárok, a klubok és egyéb olyan vendéglátóhelyek, amelyeknek italmérési engedélyük van.

A rendelkezés hatálya Walesre is kiterjed. A londoni belügyi tárca a vasárnapi tájékoztatásban idézi azt a törvényi kitételt, amely szerint a pubok nyitvatartási ideje "országos jelentőségű, kivételes események" alkalmával két órával meghosszabbítható. Emma McClarkin, a Brit Sör- és Pubszövetség (British Beer and Pub Association, BBPA) vezérigazgatója a belügyminisztériumi tájékoztatáshoz fűzött nyilatkozatában külön kérte a szurkolókat, hogy térjenek be a döntő idejére helyi pubjukba.


Fotó: EPA/TOLGA AKMEN

A brit vendéglátószektor szakmai szervezetének (UKHospitality) előzetes becslése szerint önmagában az a tény, hogy az angol válogatott Eb-döntőt játszhat vasárnap, várhatóan 120 millió fonttal (több mint 56 milliárd forinttal) növeli a nagy-britanniai vendéglátóhelyek forgalmát. A UKHospitality számításai szerint az Európa-bajnokság egész időtartama alatt 800 millió font (374 milliárd forint) pluszbevételhez jutott a brit vendéglátószakma.

Vilmos brit trónörökös, az angol labdarúgó-szövetség elnöke az X portálon közzétett szombati üzenetében "még egy utolsó erőfeszítést" kért a válogatottól annak érdekében, hogy a vasárnapi döntőben "a végére járhassunk a munkának". Vilmos édesapja, III. Károly király előzőleg könnyed, tréfálkozó hangvételű üzenetben kérte a csapatot, hogy "a nemzet kollektív pulzusszámának és vérnyomásának jelentős mérséklése érekében" lehetőleg ne hagyják a győzelmet az utolsó percben szerzett csodagólokra vagy drámai tizenegyespárbajra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Már meg is van Trump következő célpontja?
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 10:08
„Gyönyörű sziget”, csak kár, hogy „bukott állam”, beszélt az amerikai elnök Kubáról, amellyel szerinte „bármit megtehet”.
Nemzetközi Trumpot figyelmeztették rá, hogy ez jöhet, nem kellett volna meglepődnie
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 07:12
Az amerikai elnök szerint senki sem gondolta, hogy Irán így válaszol. Pedig pontosan erre a lehetőségre figyelmeztették saját hírszerzői?
Nemzetközi Egy másik háborúban is súlyos fordulat történt hétfő éjjel
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 06:48
Afganisztán szerint kórházat, Pakisztán szerint katonai létesítményt támadtak Kabulban, rengeteg lehet a halott.
Nemzetközi Vészhelyzet Libanonban: már egymillióan kénytelenek menekülni
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 19:57
A kitört konfliktus rengeteg életet borított fel.
Nemzetközi Trump szerint nincsenek is aknák a Hormuzi-szorosban
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 18:16
Az iráni konfliktusról beszélt az elnök egy sajtótájékoztatón.
Nemzetközi Újabb ország vizsgáltatná ki, mi történt a Barátság vezetékkel
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 16:47
Csehország vezetné is a munkacsoportot.
Nemzetközi Az EU fizette: újabb emberek tértek haza a Közel-Keletről
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 14:19
Bukarestben szállt le a járat.
Nemzetközi Méretes segélyt küld Európa – erről döntöttek Brüsszelben
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 13:27
Humanitárius segítségnyújtásról van szó.
Nemzetközi A frászt hozták az Unióra? A külügyérek máris mérlegelhetik az iráni opciókat
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 12:49
Kaja Kallas villámgyorsan reagált Trump fenyegetésére, méghozzá konstruktívan.
Nemzetközi Kim Dzsongun egy szénbányában szavazhatott le saját magára
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 09:12
Könnyek és meghatottság jellemezte a „demokrácia ünnepét” Észak-Koreában. A voksoláson gyakorlatilag 100 százalékos részvétel mellett zajlott.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG