2p

Románia Ukrajnának adományoz egy légvédelmi rendszert, Dél-Koreát aggasztja Oroszország és Észak-Korea együttműködése. Háborús összefoglaló. 

  • A román Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) csütörtökön jóváhagyta, hogy Románia Ukrajnának adományozza egyik Patriot rakétaelhárító rendszerét - közölte a román elnöki hivatal.
  • Mark Rutte holland miniszterelnök lesz a következő NATO-főtitkár, miután Klaus Iohannis román elnök visszalépett a versenytől.
  • Vlagyimir Putyin orosz elnök mai vietnami látogatásán elmondta, hogy Moszkva és Hanoi egy általa megbízhatónak nevezett biztonsági architektúra kiépítésében érdekelt az ázsiai-csendes-óceáni térségben. Putyin azt is elmondta, hogy az orosz vállalatok készek beruházni vietnami cseppfolyósított földgáz-projektekbe.
  • A dél-koreai elnöki hivatal elítélte az Oroszország és Észak-Korea között létrejött megállapodást, amely kölcsönös védelmi segítségnyújtást ígér háború esetén, és kijelentette, hogy az ország újragondolja politikáját, amely szerint Ukrajnának nyújtott támogatását, miszerint jelenleg halált nem okozó szállítmányokra korlátozza.

Ukrán katonák egy lövészárokban a délkelet-ukrajnai Zaporizzsja régióban tartott gyakorlatozásukon 2024. június 18-án
Ukrán katonák egy lövészárokban a délkelet-ukrajnai Zaporizzsja régióban tartott gyakorlatozásukon 2024. június 18-án
Fotó: MTI/AP

  • Négyen meghaltak és négyen megsebesültek Donyeck északi részén az orosz lövöldözés következtében – közölte egy ukrán tisztségviselő.
  • Az orosz rakéta- és dróntámadások „jelentős” károkat okoztak egy hőerőműben, és áramkimaradást okoztak az elektromos hálózatban. Áramellátás nélkül maradt a dél-ukrajnai megyeszékhelyű Herszon város is a csütörtöki orosz ágyúzások miatt - közölte Olekszandr Prokugyin, a régió kormányzója a Telegramon.
  • Denys Shmyhal, ukrán miniszterelnök azt mondta, hogy Kijev és az EU „egy évvel meghosszabbította a teherszállítás liberalizációjáról szóló megállapodást, amely automatikusan meghosszabbodik 2025 végéig”.
  • Az EU-nagykövetek megállapodtak az Oroszországot célzó 14. szankciócsomagról.
  • Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtökön azt mondta, hogy „hálás Zambiának, amiért csatlakozott a békecsúcs közleményéhez, és támogatja a fenntartható, átfogó és igazságos béke elérésére irányuló erőfeszítéseket”. (The Guardian, MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Készenlétben Japán: közeleg a giga földrengés?
Kormos Olga | 2025. december 14. 17:44
A hétfői 7,5-ös erősségű földrengés után újabb komoly, 6,9-es rengés rázta meg Japán északkeleti részét, a hatóságok ismét egy jövőbeli megarengés lehetőségére figyelmeztetnek.
Nemzetközi Moszkva gyakorlatilag lesöpörte az asztalról a béketervet
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 17:23
„Elfogadhatatlan rendelkezésekről” beszélt a Kreml szóvivője, aki nem vár semmi jót az ukránok és az európaiak egyeztetéseitől.
Nemzetközi Ki nem találná, miért vonultak ki tüntetni egy orosz városban
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 16:46
A jeges idő ellenére is utcára mentek.
Nemzetközi Európa együttérez Ausztráliával – a magyar kormány egyelőre hallgat
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 16:14
Macrontól Vucicig, Zelenszkijtől Babisig jöttek az üzenetek az ausztrál terrortámadásról. Magyarország egyelőre hallgat.
Nemzetközi Veszélyben Trump békéje Gázában is – a Hamász zokon vette parancsnokának halálát
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 15:41
A Hamász szerint a szombat izraeli csapás az egész tűzszüneti megállapodást veszélyezteti, Trumptól kérnek segítséget.
Nemzetközi Az amerikai rendőrök őrizetbe vettek valakit – megvan a Rhode Island-i lövöldöző?
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 14:32
Megvan a tettes?
Nemzetközi Itt egy újabb orosz győzelmi jelentés
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 14:14
Folytatódik az orosz előretörés az orosz védelmi minisztérium szerint.
Nemzetközi Elképesztő felvétel: így vette el egy bátor civil az egyik ausztrál merénylő fegyverét
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 13:41
Hihetetlen képsorok az ausztrál terrortámadásról.
Nemzetközi Hatalmas bejelentést tett Zelenszkij
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 13:18
Közölte, hogy hajlandó lemondani egyik legfontosabb céljáról Ukrajna a béke érdekében.
Nemzetközi Ausztrál lövöldözés: legalább 12 halott, bombákat is keresnek
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 12:52
Terrortámadásnak minősítették az esetet az ausztrál hatóságok.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG