2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Azerbajdzsánt és Georgiát (Grúziát) ítélte el az Emberi Jogok Európai Bírósága (EJEB) egy azerbajdzsáni újságíró 2017-es elrablása és fogva tartása miatt.

A strasbourgi székhelyű bíróság közleménye szerint Afgan Mukhtarlit a georgiai fővárosban, Tbilisziben - ahova 2015-ben menekült - 2017-ben elrabolták, és átadták az országhatáron az azerbajdzsáni hatóságoknak, akik illegális határátlépéssel vádolták meg, és hat év börtönre ítélték. Az újságírót 2020-ban szabadlábra helyezték, jelenleg Németországban él.

Mukhtarli az azerbajdzsáni kormánnyal szembeni kritikus álláspontjáról volt ismert - emlékeztetett a bíróság.

Az újságírót 2009-ben Bakuban egy tüntetésen megverték a rendőrök, majd 2011-ben letartóztatták, mert részt vett egy másik fővárosi tüntetésen.

Az Emberi Jogok Európai Bírósága elítélte a két országot
Az Emberi Jogok Európai Bírósága elítélte a két országot
Fotó: Depositphotos

Ezután menedékjogot kért, és 2015-ben Georgiába költözött, ahol több sajtókiadványnak dolgozott, és továbbra is bírálta egyebek között "az azerbajdzsáni kormányban tapasztalható magas szintű korrupciót".

Az újságíró azzal vádolta Georgiát, hogy nem indított nyomozást az eltűnése ügyében, sőt részt vett elrablásában, és Azerbajdzsánt okolta "indokolatlan és illegális" fogva tartásáért.

A strasbourgi bíróság ítéletében kimondta: Afgan Mukhtarlit elrabolták, titokban Azerbajdzsánba szállították és rossz bánásmódban részesítették.

A bíróság úgy ítélte meg, hogy az azeri hatóságok nem adtak meg "releváns és elégséges" indokokat annak igazolására, hogy a kérelmezőt a tárgyalás előtt őrizetben kell tartani. Georgia pedig az EJEB szerint nem folytatott "hatékony és alapos vizsgálatot" az ügyben, így ezáltal megsértette az Emberi Jogok Európai Egyezményét.

Az EJEB a felperesnek kifizetendő, összesen 16 ezer euró kártérítésére kötelezte Azerbajdzsánt és Georgiát, a két országnak a 2500 eurós perköltséget is meg kell térítenie.

(MTI) 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Először látogat Belgrádba Volodimir Zelenszkij
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 19:46
A szerb elnökkel való találkozója kockázatos, de a várható haszon felülírja a megfontolásokat.
Nemzetközi Több szerb és bosnyák településen is vízkorlátozást rendeltek el
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 17:43
Fogytán az ivóvíz többek között Banja Luka egyes részein és Mostarban is, előbbi városban korlátozták a vízellátást.
Nemzetközi Felhajtották a globális élelmiszerárakat a háborúk
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 14:33
A Fekete-tengerre kiterjesztett orosz-ukrán háború és a Perzsa-öböl menti összecsapások egyaránt hatással voltak a globális élelmiszerárakra.
Nemzetközi Orbán Anita: Nemzetközi együttműködés vízkészleteink megóvásáért
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 12:42
A külügyminiszter szerint az extrém időjárással járó mostani helyzet arra is rávilágít, hogy az elmúlt tizenhat évben nem történt meg a szükséges felkészülés. 
Nemzetközi Hihetetlen mit hoztak létre mesterséges intelligenciával
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 11:44
A kísérlethez az Evo1 és Evo2 nevű MI-modelleket használták.
Nemzetközi Tehetetlenek voltak az ukránok, célba találtak az orosz drónok
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 10:47
Tizenöt helyszínen 29 drón célba talált.
Nemzetközi Egész Európa megérzi, hogy köhécsel a német ipar
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 10:20
Sorozatban harmadik hónapja bővült a kibocsátás.
Nemzetközi Hatalmas pénzbüntetésre ítélték a Metát
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 09:51
A bíróság szerint káros a gyerekek mentális egészségére.
Nemzetközi Donald Trump aláírt egy rendkívül fontos rendeletet
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 07:09
Megszünteti a születési turizmust az amerikai elnök.
Nemzetközi „Kevésen múlt a katasztrófa” – szintet léphetett az orosz hibrid hadviselés
Wéber Balázs | 2026. augusztus 7. 05:51
Az ukrajnai háború kezdete óta most először fordult elő, hogy robbanószerkezettel felszerelt drónt találtak egy német repülőtéren, ahonnan hadianyagokat is szállítanak Ukrajnába. Helyi sajtóértesülések szerint kevésen múlt a robbanás és a katasztrófa. Új szintre lép az orosz hadviselés, vagy Moszkva továbbra is „csak” kóstolgatja a NATO-t?
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG