2p

Mi jön az Orbán-korszak után?
Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány?

Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, szociológust!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

20 ezer embert küldhet el a UPS.

A General Motors, a Kraft Heinz és az Electrolux kedden csatlakozott azokhoz a vállalatokhoz, amelyek a bizonytalan gazdasági környezet miatt visszavonták vagy csökkentették 2025-re vonatkozó előrejelzéseiket. A Donald Trump amerikai elnök által indított vámháború komoly nehézségeket okoz a vállalatoknak, akik költségcsökkentésre és működésük átszervezésére kényszerülnek, írta meg a Reuters.

A GM elhalasztotta befektetői tájékoztatóját csütörtökre, a vámokkal kapcsolatos lehetséges változások miatt, és jelezte: a jövőbeni vámhatások jelentősek lehetnek.

A UPS 20 ezer munkahely leépítését jelentette be, mivel gyengülő keresletet vár legnagyobb ügyfelétől, az Amazontól. Világszerte mintegy 40 vállalat módosította előrejelzését az első negyedéves gyorsjelentési szezon első két hetében.

A Kraft Heinz éves előrejelzést csökkentett, a Hilton mérsékelte 2025-ös bevételnövekedési várakozásait, a Porsche és az Electrolux pedig éves kilátásaikat rontották.

A Porsche legalább 100 millió eurós veszteséget szenvedett el az amerikai vámok miatt, és árnövekedésre kényszerül, mivel a költségeket részben a fogyasztókra hárítja át.

A vámok következtében az autóárak az Egyesült Államokban várhatóan több ezer dollárral emelkednek, ami tovább gyengítheti a keresletet. A Volvo Cars részvényei több mint 10 százalékot estek, miután a vállalat bejelentette, hogy 1,8 milliárd dollárral csökkenti kiadásait, és átszervezi amerikai működését.

A vámokkal kapcsolatos költségbecslések összesen mintegy 3 milliárd dollárt tesznek ki az érintett cégeknél. Az Adidas vezérigazgatója szerint a cég normál körülmények között megemelte volna 2025-ös előrejelzéseit, de a tárgyalások kimenetele bizonytalan, így nem született végleges döntés.

A Hilton lett az első amerikai szállodalánc, amely a csökkenő fogyasztói kiadások miatt rontotta kilátásait. A HSBC bank arra figyelmeztetett, hogy a vámháború a hitelkeresletet és a hitelminőséget is ronthatja. Az Electrolux a gyengébb észak-amerikai piaci kereslet miatt csökkentette kilátásait, miután elmaradt a várakozásoktól az első negyedévben.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Sok a rejtély a csádi misszió körül, a Főügyészség is vizsgálódni kezdett
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 16:47
Szinte véletlenül derült ki, hogy a Fővárosi Nyomozó Ügyészség vizsgálja az ügyet. 
Nemzetközi Amnesty International: hatalmas támadást indítottak az emberiség ellen
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 15:54
Határokon átívelő jogtipró szerveződések, köztük illegális háborúk és szemérmetlen gazdasági zsarolás révén dominanciára törő területrabló kormányok indítottak támadást az emberiség ellen – áll az Amnesty International (AI) által az emberi jogok globális helyzetéről összeállított, kedden Londonban ismertetett éves jelentésben.
Nemzetközi Kisebbségi kormányzásra készül a szomszéd miniszterelnök
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 15:33
A Bukarestben kormányon lévő Nemzeti Liberális Párt (PNL) kisebbségi kormányzásra készül és nem fog újabb koalíciót kötni a Szociáldemokrata Párttal (PSD) – jelentette be kedden a PNL-t vezető Ilie Bolojan miniszterelnök, miután a PSD megvonta tőle támogatását.
Nemzetközi Újabb szankciókról döntött az EU
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 14:35
Az Európai Unió Tanácsa újabb korlátozó intézkedéseket fogadott el két olyan szervezettel szemben, amely az orosz hibrid tevékenységekhez, különösen propagandához és dezinformációhoz kapcsolódik – közölte a testület kedden.
Nemzetközi A németek többsége bánja az atomenergia feladását
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 13:52
A németek mintegy fele szerint hiba volt feladni a nukleáris energiát – derült ki a YouGov és a Sinus Institute közvélemény-kutatók kedden közzétett felméréséből.
Nemzetközi Baj van? Belgiumban válsághelyzet-kezelési kampány indult
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 13:24
A belga szövetségi kormány kedden kampányt indított annak érdekében, hogy felkészítse a lakosságot a vészhelyzetekre, és arra ösztönzi a háztartásokat, hogy legalább 72 órán át önállóan is képesek legyenek boldogulni például egy nagymértékű áramszünet vagy internetszolgáltatás-kiesés esetén.
Nemzetközi Megszülethetett a politikai döntés, Zelenszkij kinyitja az olajcsapot
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 12:31
A Barátság kőolajvezeték újraindításáért cserébe a magyar kormány már szerdán visszavonhatja a vétóját.
Nemzetközi Ma tárgyalhat Magyar Péter Robert Ficóval, fontos kérdések vannak napirenden
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 10:59
A leendő magyar miniszterelnök, Magyar Péter kedden tárgyal telefonon Robert Fico szlovák kormányfővel, akit egyebek mellett a Beneš-dekrétumokról is kérdezni szeretne. A leköszönő Fidesz-kormány azon törekvését pedig, hogy az orosz földgáz ügyében a magyar és a szlovák kormány közösen indítson pert az EU vezetése ellen, inkább nem folytatná – írja a Parameter.sk.
Nemzetközi Kipróbálják a cikkelyt, amely alapján háborúba mehetnének az uniós országok
Litván Dániel | 2026. április 21. 10:01
Ér valamit a közös uniós védelmi záradék? Az uniós csúcs után megpróbálják szimulálni ezt is.
Nemzetközi Bombahír: már ma megindulhat a szállítás a Barátság kőolajvezetéken
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 09:07
Cserében szerdán a magyar kormány várhatóan ejti majd a vétóját a 90 milliárd eurós hitelcsomaggal kapcsolatban.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG