2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Már 78 millió amerikai adta le a voksát levélszavazat formájában.

Hivatalosan is elkezdődött a választás napja az Egyesült Államokban: kinyitottak az urnák Connecticut, New Jersey, New York, Virginia államokban, valamint Vermont, Kentucky, Indiana és Maine egyes részein – írja a Portfolio. Egyes államokban, például Indianában és Kentuckyban két időzóna van, így az állam egy részében egy órával később kezdődik csak a szavazás. Bár a személyes szavazás egyes területeken még csak most kezdődik, már 78 millió amerikai adta le a voksát levélszavazat formájában vagy előzetes voksokon keresztül.

Döntetlen született a Egyesült Államokban, a New Hampshire-i Dixville Notch-ban, ahol elsőként hirdettek eredményt a kedden kezdődő amerikai elnökválasztáson.

A holtversenyben egyaránt három szavazatot kapott a demokrata párti elnökjelölt, Kamala Harris és a republikánusok elnökjelöltje, Donald Trump – jelentették be helyi idő szerint nem sokkal éjfél után egy kézzel írott táblán. A szavazóhelyiségek éjfélkor nyíltak meg a kanadai határ mentén fekvő faluban. A választási részvétel 100 százalékos volt. Mivel a településen csak hat regisztrált szavazó él, a számlálás gyorsan zajlott. Az amerikai televízió élőben közvetítette a szavazást és a számlálást. Az apró Dixville Notch 1960 óta minden elnökválasztáskor az első település, ahol voksolnak.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Albánia egyre közelebb az EU-tagsághoz
Privátbankár.hu | 2026. május 27. 06:37
Az uniós biztos értékelése szerint a balkáni ország sikeres munkát végzett a jogállamiságra vonatkozó kritériumok teljese terén.
Nemzetközi Irán megtorlással fenyeget az amerikai csapások után
Privátbankár.hu | 2026. május 26. 19:32
Irán szerint durván megsértették a tűzszünetet.
Nemzetközi Elszabadult drónháború – miért fenyegetnek ukrán drónok NATO-tagországokat?
Wéber Balázs | 2026. május 26. 18:41
Ukrán drónok Észtországban lerombolták egy erőmű kéményét, Litvániában óvóhelyre kényszerítették a miniszterelnököt, Lettországban pedig megbuktatták a kormányt. Kijev szerint az oroszok szándékosan térítik el a pilóta nélküli repülőiket – ugyanakkor más ok is lehet a háttérben. Nagyító alatt ezúttal az elszabadult drónháború.  
Nemzetközi Lankad az amerikai optimizmus
Privátbankár.hu | 2026. május 26. 17:19
Májusban csökkent a Conference Board gazdaságkutató intézet Egyesült Államokra vonatkozó fogyasztói hangulatindexe.
Nemzetközi Oroszország menekülésre szólította fel a külföldieket Kijevben
Privátbankár.hu | 2026. május 26. 16:18
Az Európai Unió bekérette Oroszország brüsszeli ügyvivőjét, miután Moszkva arra figyelmeztette a külföldi állampolgárokat és diplomatákat, hogy mielőbb hagyják el Kijevet az orosz csapások veszélye miatt – közölte az Európai Bizottság szóvivője.
Nemzetközi Miközben Washington a békéről tárgyalt, még egyszer megbombázta Iránt
Privátbankár.hu | 2026. május 26. 09:16
Légicsapást hajtott végre dél-iráni célpontok ellen az amerikai haderő hétfőn – jelentette be a Középső Parancsnokság (CENTCOM).
Nemzetközi „Megsemmisítő csapást” mérhet Izrael a Hezbollahra Netanjahu szerint
Privátbankár.hu | 2026. május 26. 08:23
Hétfő este légicsapások sorozatát indították el Libanon keleti részén.
Nemzetközi Alaposan megdolgoztatták az ukránok az orosz légvédelmet
Privátbankár.hu | 2026. május 26. 07:54
Ötvenkilenc ukrán repülőgép-típusú drónt lőtt le az orosz légvédelem hat régió felett – közölte kedden a moszkvai védelmi minisztérium.
Nemzetközi Humanoid robotok kezelik a bőröndöket Hanedán
Elek Lenke | 2026. május 25. 16:31
Ezentúl ne az embereket hibáztassuk, ha a bőröndünket esetleg valami sérülés érné a gépre való felrakásnál, vagy a körbefutó szalagról való levételnél. A Japan Airlines májustól humanoid robotokat tesztel poggyászkezelőként a tokiói Haneda repülőtéren.
Nemzetközi Donald Trump és Marco Rubio is bizakodó volt, mégsem állapodott meg az USA Iránnal
Privátbankár.hu | 2026. május 25. 08:54
Az amerikai külügyminiszter belengette a békeegyezmény lehetőségét vasárnap, de az említett néhány óra kevés volt ehhez.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG