1p

Az afgán nők szisztematikus elnyomása miatt.

A Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) nemzetközi elfogatóparancsot adott ki a tálibok legfőbb vezetője, Haibatullah Ahundzada, valamint Abdul Hakim Hakkáni, a tálibok korábbi „legfelsőbb bírája”, a tálib jogtudósok tanácsának vezetője ellen afgán civilek sérelmére elkövetett emberiesség elleni bűncselekménynek számító nemi alapú üldözés feltételezett elkövetése miatt – tájékoztatott Karim Khan, a a hágai székhelyű bíróság főügyésze csütörtökön.

Közleményében Karim Khan kijelentette, „alapos vizsgálatot követően és az összegyűjtött bizonyítékok” ismeretében állítható, hogy Haibatullah Ahundzada és Abdul Hakim Hakkáni büntetőjogi felelősséggel tartozik afgán nők és lányok üldöztetéséért, valamint olyanok ellen elkövetett bűncselekményekért, akikről a tálibok úgy gondolják, hogy nemi identitásukkal vagy annak kifejezésmódjával nem felelnek meg az ideológiai elvárásoknak.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Ismét Dél-Libanont lőtte Izrael, több mint 20 település lakosainak kell menekülnie
Privátbankár.hu | 2026. június 13. 15:31
Ismét izraeli légicsapás ért több dél-libanoni települést szombatra virradóra, nem sokkal az izraeli hadsereg evakuálási felszólítását követően – jelentette az NNA libanoni hírügynökség.
Nemzetközi Már meg is jött Orbán Viktor válasza Magyar Péter migránstáboros vádjára
Privátbankár.hu | 2026. június 13. 14:01
A Fidesz politikusai és maga Orbán Viktor belehazudtak az emberek szemébe a Vitnyéd (Csermajor) területén kialakítandó befogadótáborral kapcsolatban – jelentette ki a miniszterelnök szombati, budapesti sajtótájékoztatóján. A volt miniszterelnök erre a többi közt azt mondta: Magyarországon ma azért nincs egyetlen migráns se, mert nem engedte be őket. 
Nemzetközi Futball-vb: stoplis cipőket loptak a torna egyik esélyesétől
Privátbankár.hu | 2026. június 13. 12:31
Az amerikai rendőrség két gyanúsítottat őrizetbe vett Kansas Cityben azzal a gyanúval, hogy ők lopták el a világbajnokságon szereplő angol labdarúgó-válogatott játékosainak stoplis cipőit.
Nemzetközi Nem az az igazán izgalmas, hogyan lőtték le az amerikai Apache-ot, hanem az, mivel mentették ki a pilótákat
Litván Dániel | 2026. június 13. 10:16
Megmutatta az amerikai haditengerészet, hogy nekik is vannak érdekes új kütyüjeik.
Nemzetközi Lecsapott az amerikai hadsereg a Hormuzi-szorosnál
Privátbankár.hu | 2026. június 13. 09:51
Az Egyesült Államok megsemmisített több iráni drónt, amely a Hormuzi-szoroson áthaladó hajókat vette célba – jelentette be szombaton az amerikai Középső Parancsnokság (CENTCOM).
Nemzetközi Futball-vb: negyed óra hiányzott a hőstetthez a bosnyákoknak
Privátbankár.hu | 2026. június 13. 08:11
Bosznia-Hercegovina egészen a 78. percig vezetett a társházigazda Kanada ellen, de végül be kellett érnie egy döntetlennel. A nap másik mérkőzésén a szintén társházigazda Egyesült Államok hengerelt Paraguay ellen.  
Nemzetközi Nagy bejelentést tett Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. június 13. 07:41
Szerinte újabb nagy lépést tettek a kárpátaljai magyarok nyelvhasználati, oktatási, kulturális és politikai jogainak garantálásáért. A korábban szakértői szintű megállapodást politikai szinten is jóváhagyták.
Nemzetközi Órákon belül bevetheti Putyin az Oresnyiket?
Privátbankár.hu | 2026. június 12. 18:05
Putyin belátható időn belül készülhet valamire egy nukleáris töltetű, gyilkos fegyverrel. 
Nemzetközi Nem csak nálunk kongathatják meg a vészharangot
Privátbankár.hu | 2026. június 12. 16:24
Magyarországhoz hasonlóan csökkent a lakosság száma az első negyedévben Csehországban is.
Nemzetközi Forró pillanatok várhatnak Trumpra
Privátbankár.hu | 2026. június 12. 16:07
Hétfőn kezdődik a G7-országok csúcstalálkozója a franciaországi Evianban, amelyen az európaiak megpróbálják majd áthidalni a távolságot az amerikai elnökkel a közel-keleti és ukrajnai háborúkkal kapcsolatban is.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG