2p

Az ukránok csapást mértek egy orosz olajfinomítóra és egy gázfeldolgozóra.

Az ukrán erők újabb dróncsapást mértek a Lukoil orosz olajtársaságnak az oroszországi volgográdi területen lévő olajfinomítójára, valamint az asztraháni gázfeldolgozóra hétfőre virradó éjjel – közölte az ukrán vezérkar.

A támadást az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SZBU) és az ukrán Különleges Műveleti Erők (SZSZO) közösen hajtották végre. Az ukrán vezérkar a Facebookon nyilvánosságra hozott közleményében azt írta, hogy mindkét stratégiai létesítmény nagy mennyiségű üzemanyagot termel az orosz hadsereg számára.

Egyúttal jelezték, hogy folytatódni fognak az Oroszország Ukrajna elleni fegyveres agresszióját biztosító stratégiai létesítmények elleni támadások.

Artur Dodroszerdov, a belügyminisztérium különleges körülmények között eltűnt személyekért felelős megbízottja a Telegramon arról tájékoztatott, hogy az oroszok által kivégzett újabb ukrán hadifogolyról, egy lefejezett katonáról terjedtek el fényképek az interneten.

Az ukrán hatóságok előzetesen már megállapították a katona kilétét, és az ukrán főügyészség is értesült a nemzetközi humanitárius jog Oroszország általi újabb durva megsértéséről – tette hozzá a tisztségviselő.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Magyar Péter megegyezett Zelenszkijjel, Trump drasztikus lépéseket jelentett be a NATO-csúcs zárónapján
Herman Bernadett | 2026. július 8. 18:25
Sikeresen zárult az ankarai NATO-csúcstalálkozó, amelyen Magyar Péter és Volodimir Zelenszkij kétoldalú megállapodást kötött, Donald Trump amerikai elnök pedig jelentős biztonságpolitikai bejelentéseket tett. Miközben Washington fegyvergyártási licencet helyezett kilátásba Ukrajnának, a Közel-Keleten határozott katonai fellépést hirdetett Irán ellen, kijelölve a szövetség jövőbeli stratégiai irányait.
Nemzetközi Nem jöttek jó számok a német Mercedes-Benz számára az első félévben
Privátbankár.hu | 2026. július 8. 18:05
A második negyedévben az autóeladásaik 8 százalékkal estek
Nemzetközi NATO-csúcs: Dán miniszterelnök: Grönland nem eladó
Privátbankár.hu | 2026. július 8. 17:46
Donald Trump ismét jelezte, hogy az Egyesült Államok ellenőrzése alá vonja Grönlandot.
Nemzetközi A kínaiak is behúzták a féket, júniusban csökkent az új autók eladása
Privátbankár.hu | 2026. július 8. 17:25
23,2 százalékkal esett vissza az értékesítés éves szinten.
Nemzetközi NATO-csúcs – Trump nagy bejelentést tett Ankarában
Privátbankár.hu | 2026. július 8. 16:46
Az amerikai elnök döntött: az Egyesült Államok engedélyezi Ukrajnának a Patriot rakéták gyártását
Nemzetközi Nem állnak meg az ukránok, drónokkal mértek csapást egy kulcsfontosságú orosz olajszivattyú-állomásra
Privátbankár.hu | 2026. július 8. 16:13
A csapás következtében tűz keletkezett a tartálypark területén és az állomás termelőlétesítményeiben.
Nemzetközi Megszüntetné a fordítói tevékenység monopóliumát Magyarországon az unió
Privátbankár.hu | 2026. július 8. 14:50
Az Európai Bizottság szerint a magyar szabályozás az állami irányítás alatt álló OFFI Zrt. számára kizárólagos jogot ad a hivatalos és hiteles fordítások elkészítésére.
Nemzetközi Megmentették, így újra ringbe száll Orbán Viktor régi harcostársa
Privátbankár.hu | 2026. július 8. 07:57
Ezt a nagy megmérettetést a világért sem hagyná ki, úgy tűnik.
Nemzetközi Foci-vb: Messi rontott, majd javított – alig pár meccs maradt hátra
Privátbankár.hu | 2026. július 8. 06:46
Záporoztak a büntetők a legutóbbi találkozókon.
Nemzetközi Oda a béke? Légicsapásoktól zengett újra az öböl
Privátbankár.hu | 2026. július 8. 06:12
További előrelépés helyett újra elővették a rakétákat a felek. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG