2p

A népszerű volt elnök mindenhova elmegy, ahol szoros a verseny.

Kevesebb mint egy hónap van hátra a november 5-i amerikai elnökválasztásig, Kamala Harris pedig pártja legnépszerűbb emberét veti be a kampányhajrában: Barack Obamát. A volt elnök helyi idő szerint csütörtök este a Harris szempontjából egyik legfontosabb csatatérállamnak számító Pennsylvaniában tartott telt házas gyűlést - írja a 444.

A támogatottsága és megítélése miatt demokrata források fontos szereplőnek tartják a volt elnököt, aki az utolsó pár hétben végigturnézza majd a kulcsfontosságú államokat, hogy meggyőzze a bizonytalan szavazókat.

Barack Obama kampányol
Barack Obama kampányol
Fotó: AFP

Obama a pittsburghi Fitzgerald Field House-ban lépett fel. „Olyan elnökre van szükségünk, aki valóban meg akarja oldani a problémákat és jobbá akarja tenni az életüket, és Kamala Harris ezt fogja tenni” – mondta több ezer ember előtt. Obama elismerte az amerikai választók inflációval, koronavírussal és más kérdésekkel kapcsolatos csalódottságát, de közben elítélte Trump abortusz- és gazdaságpolitikáját.

„Ez a választás szoros lesz, mert sok amerikai van, aki még mindig küzd azzal, hogy kire szavazzon” - mondta Obama. „Megértem, hogy az emberek miért akarják felrázni a dolgokat, megértem, hogy az emberek frusztráltak. Tudunk ennél jobbat is. Azt viszont nem értem, hogy miért gondolja bárki is, hogy Donald Trump úgy fogja felrázni a dolgokat, hogy az jó lesz nekünk - írta a 444.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Irán komoly engedményt kapott a béketárgyalások miatt
Privátbankár.hu | 2026. június 22. 18:58
A szankciókat ideiglenes felfüggesztik.
Nemzetközi Kellemetlen csapást vihetett be Moszkva közelében Ukrajna
Privátbankár.hu | 2026. június 22. 15:39
Az orosz állítás szerint személyi sérülés nem történt.
Nemzetközi Aggódnak a magyarok egyik kedvenc célországában
Privátbankár.hu | 2026. június 22. 15:17
Szlovéniában 40 százalékkal nőtt az illegális határátlépések száma az első öt hónapban.
Nemzetközi Meghalt a Fed ikonikus elnöke
Privátbankár.hu | 2026. június 22. 14:17
Az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed-et 1987-2006 között irányító Alan Greenspan száz évig élt.
Nemzetközi Korrupció miatt kattant a bilincs egy volt közlekedési miniszter csuklóján
Privátbankár.hu | 2026. június 22. 14:01
A spanyol legfelsőbb bíróság több mint 24 év börtönre ítélte José Luis Ábalost.
Nemzetközi Lemondott a brit miniszterelnök
Privátbankár.hu | 2026. június 22. 10:54
Távozik a kormányzó brit Munkáspárt éléről Keir Starmer miniszterelnök, akinek így kormányfői megbízatása is véget ér. A távozó kormány elfogadta, hogy nem ő a legmegfelelőbb személy a Munkáspárt élén a következő választásokra.
Nemzetközi Már a fekete-tengeri kereskedelmi hajók is veszélyben
Privátbankár.hu | 2026. június 22. 09:05
Halálos dróntámadás volt egy panamai zászló alatt közlekedő török hajó ellen.
Nemzetközi Újabb ukrán dróntámadás Moszkva ellen
Privátbankár.hu | 2026. június 22. 08:08
Ötvenkilenc, Moszkvára irányított ukrán drónt semmisített meg az éjszaka folyamán az orosz légvédelem – közölte Szergej Szobjanyin, az orosz főváros polgármestere. Egyelőre úgy tűnik, hogy nincsenek sérültek.
Nemzetközi Kína 10 amerikai vállalatot pécézett ki magának
Privátbankár.hu | 2026. június 22. 07:37
10 amerikai céget vettek fel a kínaiak az exportellenőrzési listájukra, megtiltva számukra a kínai eredetű kettős felhasználású termékek exportját – közölte a kínai kereskedelmi minisztérium. 
Nemzetközi Futball-vb: komoly meglepetések az esti meccseken
Privátbankár.hu | 2026. június 22. 06:28
Az egyiptomi válogatott megszerezte története első győzelmét a labdarúgó-világbajnokságokon, Új-Zélandot múlták felül. Belgium sem bírt Iránnal, és döntetlen lett az Uruguay – Zöld-fok Köztársaság meccs is. A spanyolok hozták a kötelezőt, nagy gólaránnyal nyertek Szaúd-Arábia ellen.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG