1p

Akár el is maradhat az úszás a triatlonversenyek során, a nyíltvízi úszószámokat pedig másik folyón rendezhetik meg.

Vasárnap elmaradt a triatlonosok edzése a Szajna rossz vízminősége miatt, melynek elsősorban az elmúlt napok esős időjárása a legfőbb kiváltó oka. A szervezők azt ígérték, hogy ha nem esik több eső, akkor keddre rendeződhet a helyzet.

A megnyitón is szakadt az eső, az sem tett jót a Szajna minőségének
A megnyitón is szakadt az eső, az sem tett jót a Szajna minőségének
Fotó: MTI / Kovács Tamás

A triatlonosok edzése hétfőn is elmaradt mert „a vízminőségi szintek (…) nem nyújtanak elegendő garanciát” ahhoz, hogy azt meg lehessen tartani.

Az olimpia szervezői és a triatlonosok szervezete azonban azt nyilatkozta, bíznak abban, hogy a vízminőség kellőképpen javulni fog a verseny keddi kezdete előtt, figyelembe véve a következő 48 órára szóló időjárás-előrejelzést.

A szervezőknek lehetőségük van arra, hogy eső esetén több nappal elhalasszák a nyíltvízi úszóversenyeket. Az is felmerült, hogy végső esetben, lemondják a triatlon úszószámát, és a nyíltvízi úszást pedig a Párizstól keletre, a Marne folyó mentén fekvő Vaires-sur-Marne-ba helyezik át.

(MTI, AFP)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Nagy bejelentést tett a venezuelai kormány
Privátbankár.hu | 2026. január 31. 14:34
Az átmenetileg Delcy Rodríguez által irányított kabinet átfogó amnesztiát adott a politikai foglyoknak.
Nemzetközi Nagyobb a füstje, mint a lángja az amerikaiak Irán elleni készülődésének? De van egy meglepetés is
Litván Dániel | 2026. január 31. 13:59
Megnéztük, mi derül ki abból, hogy milyen erőket csoportosított át a Közel-Keletre az amerikai haderő.
Nemzetközi Az osztrák példát megirigyelve ismét napirendre kerülhet a sorkatonaság?
Privátbankár.hu | 2026. január 31. 13:14
Népszavazás lesz Ausztriában a kötelező katonai szolgálat meghosszabbításáról.
Nemzetközi Megvan a csalás miatt újraszámolt szavazatok utáni eredmény
Privátbankár.hu | 2026. január 31. 12:21
A kormányzó Önrendelkezés nyerte meg a koszovói választásokat a végleges eredmények szerint.
Nemzetközi Fontos részletek láttak napvilágot az Epstein-botrányban
Privátbankár.hu | 2026. január 31. 09:42
Az amerikai igazságügyi minisztérium az ügy több millió oldalnyi iratát, valamint videók és képek ezreit tette közzé pénteken.
Nemzetközi Irigykedhetünk az olaszokra
Privátbankár.hu | 2026. január 31. 08:59
Pozitívra javította a dél-európai ország államadós-osztályzatának kilátását az S&P, miközben mi attól retteghetünk, hogy az áprilisi választások után bóvliba vágja a magyar ratinget.
Nemzetközi Donald Trump fenyegetései a padlóra küldték a kanadai Bombardier részvényeit
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 19:40
A cég részvényei pénteken 9 százalékot estek, miután az amerikai elnök azzal fenyegetőzött, hogy visszavonja „az összes Kanadában gyártott repülőgép” engedélyét, és 50 százalékos importvámot vet ki az új repülőgépekre.
Nemzetközi Leállhat a német ingázó közlekedés hétfőn a meghirdetett sztrájk miatt
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 19:20
A német busz- és ingázó vasúti szolgáltatások valószínűleg országszerte leállnak, mivel a fő közszolgáltatási szakszervezet szinte országos sztrájkot hirdetett az önkormányzati és állami munkáltatókkal folytatott munkakörülmények miatti vita miatt.
Nemzetközi A gázai halottak számát már Izrael is 70 ezerre teszi
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 18:21
Korábban megkérdőjelezték a helyi hatóságok adatait, amelyeket az ENSZ is elismer. Most azonban változtattak ezen.
Nemzetközi Donald Trump nyárra pénzügyileg kivérezteti az ENSZ-t
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 17:41
António Guterres ENSZ főtitkár szerint a szervezet pénze júliusra elfogyhat, és ezzel összeomolhat működése.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG