2p

Sosem vesztették ennyien életüket a migrációs útvonalakon.

A tavalyi volt a leghalálosabb év a migránsok számára, közel kilencezer ember vesztette életét veszélyes migrációs útvonalakon, közülük minden tizedik erőszakos halált halt – közölte pénteken az ENSZ Nemzetközi Migrációs Szervezete (IOM).

A szervezet adatai szerint 2024-ben legalább 8938 ember halt meg a legfőbb migrációs útvonalakon. Legtöbben ezúttal az ázsiai útvonalakon, ezeket követte a Földközi-tengert átszelő vízi út, majd az afrikai kontinensen át vezető út, ideértve a Szahara sivatagot is.

„A halálesetek számos térségben előforduló, növekvő száma megmutatja, miért is van szükség a bevándorlás nemzetközi, holisztikus kezelésére, amely elejét veheti a további tragikus haláleseteknek” – áll az OIM műveleti főigazgató-helyettese által kiadott nyilatkozatban.

A halálesetek legkevesebb tíz százalékát erőszakos cselekmények okozták. A legtöbb ilyen eset Iránban, Mianmarban, Bangladesben és Mexikóban történt – mondta a szervezet szóvivője.

Az IOM adatai 2014-ig nyúlnak vissza. A szervezet 2021 óta minden évben egyre magasabb évi halálozási adatokat regisztrált. A nyilvántartási hiányosságok miatt a szervezet úgy véli, hogy évente akár ezres nagyságrendben fordulhatnak elő olyan halálesetek, amelyekről nem tudnak hivatalos dokumentumot készíteni.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Megijedt az iráni vezetés a tüntetőktől?
Privátbankár.hu | 2025. december 30. 14:03
Tárgyalásokat és reformokat ígér a tüntetőknek az iráni elnök.
Nemzetközi Dróntámadás Putyin ellen: nem áll össze a kép
Privátbankár.hu | 2025. december 30. 13:04
A környéken senki nem hallott és látott semmit. Szergej Lavrov szavait még az orosz védelmi minisztérium sem támasztja alá.
Nemzetközi Lecsapott a török rendőrség, 110-en őrizetben
Privátbankár.hu | 2025. december 30. 11:04
Nagyszabású műveletben csaptak le a török hatóságok.
Nemzetközi Kormánydöntő tüntetések 2025-ben Mongóliától Bulgáriáig
Bózsó Péter | 2025. december 30. 10:23
Az elégedetlenség számos országban az utcára vitte az embereket, hogy kifejezzék kormányukkal való elégedetlenségüket, és több országban a kormány távozását is elérték. Év végi összeállításunkban áttekintjük ezeket a kormánydöntő tiltakozásokat.
Nemzetközi Megszólalt Lavrov – akkor ennyit a béketárgyalásról?
Privátbankár.hu | 2025. december 30. 09:59
Az orosz külügyminiszter szavai alapján Oroszország semennyit sem hajlandó engedni.
Nemzetközi „Halál a diktátorra!” – skandálják az iráni utcákon
Privátbankár.hu | 2025. december 30. 09:14
Bajban az iráni rezsim? Folytatódtak a tömeges tiltakozások.
Nemzetközi Zelenszkij: Trump 15 évre szóló biztonsági garanciát ajánlott Ukrajnának
Privátbankár.hu | 2025. december 29. 16:41
Donbasz sorsáról nem döntöttek.
Nemzetközi Vége a sertéspestisnek a magyar határ közelében
Privátbankár.hu | 2025. december 29. 16:24
Egy hónapja nem jelentettek újabb megbetegedést.
Nemzetközi Kreml: a tárgyalások részletei nem tartoznak a nyilvánosságra
Privátbankár.hu | 2025. december 29. 14:12
 Egyelőre nincs szó arról, hogy Putyin és Zelenszkij telefonon kapcsolatba lépjen egymással.
Nemzetközi Megint a kormánypárt nyerte a választásokat Koszovóban
Privátbankár.hu | 2025. december 29. 12:10
Zsinórban negyedjére aratott győzelmet Koszovóban a Vetevendosje.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG