2p

A parti őrség szerint egy vegyianyag-szállító tartályhajó 980 tonna akrilsavat szállított, de szivárgásról nem érkezett jelentés

Nyolc ember meghalt, miután egy dél-koreai zászló alatt közlekedő tankerhajó felborult a viharos tengeren Japánnál – közölte a parti őrség szerdán. Egy személy állapota súlyos, de nem életveszélyes, két másik személy pedig eltűnt.

A parti őrség korábban azt közölte, hogy kilenc embert sikerült kimenteni a sértett hajóból, de nem közöltek az állapotukat. A parti őrség szerint a vegyszerszállító tartályhajó fedélzetén 11 ember tartózkodott, köztük két dél-koreai, nyolc indonéz és egy kínai.

Fotónk illusztráció, de ilyen tankerhajóról van szó
Fotónk illusztráció, de ilyen tankerhajóról van szó
Fotó: Depositphotos

A tartályhajó 980 tonna akrilsavat szállított, de szivárgásról nem érkezett jelentés – jelentette a japán Kyodo hírügynökség a parti őrségre hivatkozva.

A hajó a zord időjárás miatt horgonyzott Mutsure szigetének közelében, Japán délnyugati partjainál, nem messze Kitakyushu kikötőjétől, amikor a baleset történt. A 3,5 méteres hullámok miatt a legénység szerdán korán értesítette a parti őrséget, hogy a hajó megdőlt, és segítséget kért.

A japán parti őrség nem sokkal reggel 7 óra (kedden 22:00 GMT) után kapta a mentőhívást, amikor azzal hívták fel őket, hogy a hajó megbillent. A tankerhajót Keoyoung Sun-nak nevezik, amely a VesselFinder szakportál szerint egy 1996-ban épült vegyi- és olajtermék-szállító tartályhajó volt, amelynek hossza 69 méter.

A hajó üzemeltetője nem kívánt nyilatkozni a balesettel kapcsolatban.

Japánt szerdán erős szél sújtotta, magas hullámokkal és heves havazással, különösen a hegyvidéki területeken. Több helyen óránként 126 km-es (78 mérföld) széllökések is voltak. (The Guardian)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Donald Trump különleges akcióról tett bejelentést
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 09:51
Kimenekítették Iránból a lelőtt F–15-ös személyzetének második tagját is.
Nemzetközi Újabb vezéráldozatokkal járhat Trumpék iráni kudarca
Privátbankár.hu | 2026. április 4. 16:19
Donald Trump amerikai elnök kabinetjének szélesebb körű átalakítását fontolgatja. Egyre jobban frusztrálják ugyanis az iráni háború politikai következményei: az emelkedő üzemanyagárak, a zuhanó támogatottsági mutatók és a novemberi félidős választások miatti republikánus aggodalmak.
Nemzetközi Szintet lépett Oroszország: már nappal is drónokkal támadja Ukrajnát
Privátbankár.hu | 2026. április 4. 15:00
Orosz dróntámadásban öten meghaltak és huszonketten megsebesültek szombaton a kelet-közép-ukrajnai Dnyipropetrovszk megyei Nyikopolban – közölték a helyi hatóságok, miközben Oroszország egyre több nappali légitámadást hajt végre.
Nemzetközi Meglepően szűkszavú volt Trump a lezuhant amerikai vadászgép ügyében
Privátbankár.hu | 2026. április 4. 08:20
Az amerikai elnök szerint az Iránban lezuhant amerikai vadászrepülőgéppel történtek nem befolyásolják az Egyesült Államok egyeztetéseit Iránnal.
Nemzetközi Kegyetlen támadással reagált Moszkva Ukrajna húsvéti tűzszüneti ajánlatára
Privátbankár.hu | 2026. április 3. 15:59
Oroszország súlyos légitámadást indított péntek délelőtt Ukrajna ellen; a légierő közölte, hogy Tu-95-ös és Tu-160-as stratégiai bombázó repülőgépek felszállását, valamint több száz, pilóta nélküli eszköz mozgását észlelték a légtérben. A helyi hatóságok arról számoltak be, hogy a támadásoknak több civil áldozata van.  
Nemzetközi Feltartóztatak egy orosz tartályhajót, amely hatalmas olajszennyezést okozott a Balti-tengeren
Privátbankár.hu | 2026. április 3. 15:45
A svéd parti őrség feltartóztatott pénteken egy Oroszországból elindult tartályhajót, amelyről azt gyanítják, hogy egy 12 kilométer hosszan elterülő olajszennyezést okozott a Balti-tengeren.
Nemzetközi Aggódik a német külügyminiszter Trump kijelentése miatt
Privátbankár.hu | 2026. április 3. 14:20
A NATO fontossága mellett érvelt Johann Wadephul német külügyminiszter a Funke médiacsoport lapjainak adott, pénteken közzétett interjújában, egyben aggodalmának adott hangot Donald Trump amerikai elnöknek a szövetségből való kilépéssel kapcsolatos szavai miatt.  
Nemzetközi Folytatódnak a harcok a Közel-Keleten, súlyos veszteségek vannak
Privátbankár.hu | 2026. április 3. 13:48
Irán azt állítja, lelőtt egy vadástgépet, miután lebombáztak az országban egy hidat. Jeruzsálemet is rakétákkal támadták a Pészah első napján. 
Nemzetközi Moszkva megfenyegette az Európai Unióba belépő szomszédos országokat
Privátbankár.hu | 2026. április 3. 13:17
Az Európai Unió a NATO-nál is ellenségesebb katonai szövetséggé alakulhat át, ezért Oroszországnak fel kell hagynia azzal, hogy toleráns a vele szomszédos országok azon szándékával szemben, hogy belépjenek a gazdasági-katonai unióba – írta Dmitrij Medvegyev, az orosz biztonsági tanács alelnöke pénteken a Telegram-csatornáján.  
Nemzetközi Megy az agyalás arról, hogyan lehetne megnyitni a Hormuzi-szorost
Privátbankár.hu | 2026. április 3. 12:45
A világ nyersolajellátásában kulcsszerepet betöltő Hormuzi-szoros megnyitásának lehetséges módozatairól egyeztetett csütörtökön számos ország a brit kormány kezdeményezésére.  
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG