2p

A távol-keleti ország alkotmánybírósága hétfőn visszaállította Han Dokszu megbízott miniszterelnök hatáskörét.

A dél-koreai alkotmánybíróság hétfőn visszaállította Han Dokszu megbízott miniszterelnök hatáskörét, közel három hónappal azután, hogy vádat emeltek ellene. A Reuters híre emlékeztet, hogy Han Dokszu a megbízott vezetői tisztséget még Jun Szogjol elnöktől vette át, aki, ellen januárban lázadás miatt emeltek vádat a decemberi hadiállapot-kihirdetés miatt.

„Hálás vagyok az Alkotmánybíróság bölcs döntéséért” – mondta Han a döntés után, aki azonnal visszatér a pozíciójába. 

Lemondatását és a vele szembeni alkotmányos vádeljárást tavaly december végén legnagyobb ellenzéki párt kezdeményezte a dél-koreai parlamentben – azt követően, hogy szerintük a megbízott elnök nem nevezett ki bírákat az alkotmánybíróság három megüresedett posztjára, amelynek döntenie kellett Jun Szogjol menesztésének jóváhagyásáról.

Az alkotmánybíróság hétfőn 7-1 arányban döntöttek a vádemelés megsemmisítéséről. Öt bíró szerint a vádemelési indítvány érvényes volt, de nem volt elég indok Han felelősségre vonására, mivel nem sértette meg az alkotmányt vagy a törvényt, míg ketten úgy ítélték meg, hogy a vádemelési indítvány eleve érvénytelen volt, mivel a parlamenti törvényhozók kétharmada nem fogadta el azt.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Lesz karácsonyi fegyverszünet? Zelenszkij válaszolt
Privátbankár.hu | 2025. december 16. 12:33
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök kijelentette, hogy támogatja Friedrich Merz német kancellár karácsonyi fegyverszünet bevezetésére vonatkozó ötletét.
Nemzetközi Miért utazott a két sydney-i merénylő a lövöldözés előtt a Fülöp-szigetekre?
Privátbankár.hu | 2025. december 16. 07:55
Katonai kiképzést kaptak?
Nemzetközi Donald Trump alaposan megkopasztaná a BBC-t
Privátbankár.hu | 2025. december 16. 07:30
A 2021-es a capitoliumi beszédének szerkesztése miatt.
Nemzetközi Mivel nyert az ultrakonzervatív elnökjelölt Chilében, és mit tanulhatott Budapesten?
Bózsó Péter | 2025. december 16. 05:50
José António Kast fölényesen nyerte a chilei elnökválasztást kommunista kihívójával szemben. Győzelme  újabb siker a latin-amerikai újjáéledő jobboldal számára. 
Nemzetközi Trump nyomába lép a magyar kormány – Szijjártó Péter új lépést közölt
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 20:11
Az Antifát terrorszervezetté tetetné az EU-n belül a kormány.  
Nemzetközi Újabb lépés az orosz-ukrán béke felé, Zelenszkij garanciákat kér
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 19:50
Alapvetően optimistán nyilatkoztak a felek a hétfői találkozókról.
Nemzetközi Nem jött össze a kormánybuktatás Magyarország szomszédjában
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 17:19
A miniszterelnököt és a pártját is ki akarták dobni a koalícióból.
Nemzetközi Zelenszkij komoly ajándékkal térhet haza Lengyelországból?
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 16:55
Vadászgépeket adnának át a lengyelek.
Nemzetközi Bendarzsevszkij Anton megindokolta: ezért mondott le Zelenszkij a NATO-tagságról?
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 14:36
Ez az ukrán kompromisszum része lehet.
Nemzetközi Bejelentést tett a miniszter: Magyarország pereskedik, ez az indoklása
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 14:09
Beadták a keresetlevelet. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG